.

Současný Hradec? Je to úplně jiný tým než před lety, tvrdí před semifinále Jan Hruška

Současný Hradec? Je to úplně jiný tým než před lety, tvrdí před semifinále Jan Hruška
 

B r n o – Před osmi lety ještě při soubojích obou celků v první lize stál na opačné straně barikády. Nyní se Kometa a Hradec potkávají ve vyřazovacích bojích znovu, a Jan Hruška bude chtít s brněnským celkem opět po třech letech postoupit do finále. Šikovný útočník se před začínajícím semifinále podělil o své dojmy.

 

Vy jste pamětník toho předchozího play off Komety s Hradcem, tak co vám vybaví za vzpomínky?
Popravdě vůbec nic. To už je tak dávno, že jsi na to už skoro ani nevzpomněl. A hrát proti Hradci? Už je to jiný Hradec, než ve kterém jsem hrál, úplně jiný tým, se kterým moje tehdejší angažmá nemá nic společného.

Jak se vám proti tomuto soupeři hraje?
Je to soupeř jako každý jiný. Mají tam některé individuality, jako je Jaroslav Bednář, na kterého si musíme dát pozor, ale jinak si myslím, že je to tým, který není ničím speciální. Hradečtí hrají týmově a za mě tam není nic vymykajícího se zbytku extraligy.

Jaká pro vás osobně byla pauza, která byla na vyřazovací boje až nezvykle dlouhá?
Mě to ani nijak nezvyklé nepřišlo. Prostě to tak bylo. My jsme vyhráli ve čtyřech zápasech, oni v pěti, takže ta pauza byla pro oba celky skoro stejně dlouhá. Není to o tom, že bychom řekli, že jsme měli dlouhou pauzu a tím pádem jsme studení. Všechno to bylo stejné za oba.

Jak jste strávil volno?
Měli jsme dva dny volno, takže jsem se snažil, když bylo hezky být někde venku. Se ženou jsme byli na golfu, což bylo určitě příjemné zpestření. A když jsme byli tady na hale, tak jsme ještě potřebovali nabrat nějakou kondici, protože ten čas na to byl a hodilo se nám to. Měl jsem to půl na půl – trénink a vyčistit hlavu.

Užívali jste si dlouho vyřazení Sparty?
Cílem tady není přejít jen přes Spartu, takže my jsme si to užili den po zápase, nějak jsme to oslavili. Dál to už rozebírali jen novináři a média. Pro nás je důležité se připravit na další sérii, protože to pokračuje dál a Sparta je minulost. Teď už na to nikdo nebude brát ohled.

Útočník Jan Hruška je pamětník prvoligové bitvy s Hradcem Králové. Foto: Michal Eger.

Býváte v play off nervózní?
V mezipauze, kdy nehrajeme, tak ne, tam nevidím důvod. Samozřejmě, že když se blíží zápasy, tak tam člověk cítí, že se blíží vyvrcholení celé té sezóny, takže se na to chce připravit pořádně, ale nemá cenu se z toho nějak stresovat. Je to hra, všichni odevzdáme maximum a na to je potřeba se připravit.

Může hrát i nějakou roli fakt, že Hradec je v semifinále extraligy poprvé?
To si myslím, nehraje vůbec žádnou roli. Tam jsou ti hráči dost zkušení na to, aby věděli, o co jde. Nehrají extraligu tři roky jako Hradec, ale mnohem déle.

Sledoval jste bedlivě, koho nakonec dostanete v semifinále?
Když jsem byl doma, tak jsem to celkem sledoval a pouštěl si to v televizi. Viděl jsem všechny zápasy, mělo to svoji kvalitu a pobavil jsem se u toho dobře.

A vybral jste si soupeře, kterého jste si tajně přál?
Určitě jsem na tím takhle nepřemýšlel, protože, jak to říkám vždycky, soupeř, kterého si vyberete, vás vždycky vyřadí. Tyto kalkulace se nikdy nevyplácí a musíme si poradit s tím, kdo na nás vyjde.

Jan Hruška ve čtvrtfinále se Spartou. Foto: Michal Eger

Znáte se s někým ze současného kádru Hradce Králové?
Ani ne. Pamatuji si tam jen Zdeňka Čápa, se kterým jsme tam byli ještě v první lize a který se tam potom probojoval skrz ty kluby až do tohohle týmu. Je to jediný hráč, kterého si pamatuji, ale už je to osm let dozadu.

Hradec za své působení v extralize nezískal v Brně ani bod. Říkali jste si o tom v šatně?
Je play off, takže to, co bylo v základní části, nikoho nezajímá. Jde jen o postavení v tabulce, takže jedno, kdo u koho a kolikrát vyhrál. Je to jako se Spartou, kdy se říkalo, když sem jeli, že tady neprohrávají, a prohráli dvakrát. Za mě to nehraje žádnou roli.

Když jste se vracel z Finska, tak jste si přál, aby ta sezóna dobře dopadla. Jde zatím vše podle představ?
Zatím ano. Začátek tedy nebyl úplně optimální, nějakou dobu jsme se ještě trápili. Teď se to ale nějakým způsobem zvedlo, ale nebudeme ještě říkat hop, dokud jsme nic nepřeskočili. Odrazový můstek ale máme dobrý, tak doufejme, že to bude pokračovat dál.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál