Změny v týmu: S Kometou trénuje Petr Štindl, naopak končí Petr Tenkrát

Změny v týmu: S Kometou trénuje Petr Štindl, naopak končí Petr Tenkrát
 

B r n o – Kometa posiluje obranu americkým hokejistou Danem Spangem, nově také Moravané testují loňského mistra, beka Petra Štindla, jenž s týmem trénuje. V mužstvu naopak skončil Petr Tenkrát, který byl v Kometě na zkoušku. Šanci zabojovat o sestavu dostane Tomáš Svoboda. Více sdělil kouč Alois Hadamczik.

 

Nejnovějším přírůstkem je americký obránce Dan Spang. „Je to hráč, který dobře bruslí, finská liga je tím známá. Měl v ní dobré výsledky, pak ovšem odešel do Ruska zkusit KHL, kde se eliminovali cizinci. Byla možnost jej získat, ověřilovali jsme si jeho kvality, reference a informace jsou velmi dobré, proto jsme se rozhodli pro jeho angažování. Potřebujeme trošku agresivnějšího hráče, který více bruslí. Měl by se zařadit po bok Tomáše Kaberleho," říká Alois Hadamczik.

Co se týče dalších změn, jaké tedy jsou? „Odešel Petr Tenkrát, byl tady na zkoušku a uvažovali jsme co dál. Je pravdou, že jsme za něj hledali náhradu, ale nakonec jsme se rozhodli, že mužstvo je věkově hodně nahoře a do čtvrté pětky budeme zařazovat co nejvíc mladých hráčů. V pátečním utkání v Třinci budou hrát Radim Zohorna a Adam Raška," nastínil brněnský trenér.

„Určitě to bude motivační složka pro útočníka Tomáše Svobodu, kterého budeme sledovat ve středečním utkání Třebíče s Havířovem. Ve čtvrtek by se měl u nás objevit na tréninku, v pátek asi ještě nenastoupí, ale do dalších extraligových zápasů by již mohl zasáhnout. Kometu má rád, je s klubem spjatý. Člověk občas prožívá sportovní krizi, někdy se vám daří víc, někdy míň. Tomáš přijal to, že zkusí hrát v první lize, kde se pokusí o návrat. Přístup má dobrý, góly dal, tak jej zařadíme do širšího kádru."

Na ledě se dnes objevil také obránce Petr Štindl, který vloni prožil velký příběh. Oblékal dres druholigové Techniky Brno, následně prvoligového Havlíčkova Brodu, odkud si jej později stáhl mistrovský Litvínov. V Kometě již působil v mládeži, ale také krátce v prvním mužstvu. „Vyzkoušíme jej, chtěl bych jej vidět v tréninku. Budeme s ním a s celým týmem i nadále pracovat," uzavírá Alois Hadamczik.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál