Kometa je zpět v čele extraligy, hattrickem se blýskl kapitán Leoš Čermák

Kometa je zpět v čele extraligy, hattrickem se blýskl kapitán Leoš Čermák

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 19. Zaťovič (M. Erat, Štencel), 31. Nečas (Zaťovič, M. Erat), 38. M. Kvapil (Gulaši, M. Erat), 46. Čermák (Vincour, Trška), 48. Matěj Novák (Štencel, Zaťovič), 54. Čermák (Vincour), 56. Zaťovič (V. Němec, Štencel), 57. Čermák (J. Káňa, Malec) – 48. Flek (Rýgl), 58. Mikulík (Harkabus). Rozhodčí: Harnebring (SWE), Polák – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1, 8:2.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král, D. Mikyska – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák, Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák.
HC Energie Karlovy Vary: Honzík – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Mullane, Gríger, V. Tomeček – Vachovec, Skuhravý, Kindl – Harkabus, Stloukal, Flek.

B r n o – Zápas se vším všudy. Kometa vstoupila do extraligového kolotoče po reprezentační pauze vítězně, když podruhé za sebou zaznamenala 8 gólů! Po dvou třetinách vedli domácí 3:0, když u všech tří tref asistoval Martin Erat. Ve svém druhém extraligovém zápase se poprvé v kariéře prosadil sedmnáctiletý útočník Matěj Novák, který zvyšoval na 5:0. V poslední periodě se strhla gólová smršť, kterou ozdobil hattrickem kapitán Leoš Čermák!

Komentář k zápasu

Zajímavosti pátečního duelu:

  • Kometa podruhé za sebou nasázela osm branek, v sezóně už jich vstřelila 81!
  • Martin Erat asistoval u prvních tři branek Komety a s 25 body (9+16) dotáhl na čele statistika Marka Kvapila (10+15).
  • Matěj Novák zaznamenal první extraligovou trefu kariéry!
  • Mužem zápasu byl vyhlášen kapitán Leoš Čermák, jenž zaznamenal ve třetí třetině hattrick.
  • Martin Zaťovič si připsal čtyři kanadské body (2+2) a s jedenácti trefami vévodí střelcům celé extraligy.
  • Adam Raška a Dalimil Mikyska nastoupili ke svém prvním extraligovému zápase v letošní sezóně.
  • V Brně bylo letos pošesté vyprodáno!

Svůj 1. gól v @telh_cz dnes vstřelil 17letý útočník Matěj Novák. Blahopřejeme! #KOMvKVA

Fotka zveřejněná uživatelem HC Kometa Brno (@hckometa),

Skóre otevřel při přesilovce Martin Zaťovič

Do utkání druhého celku s posledním vstoupili aktivněji hosté. První šanci měl při přečíslení Západočechů Tomeček, Čiliak však jeho ránu reflexivním zákrokem vyrážečkou vytáhl nad břevno. Varští spoléhali na rychlá přečíslení. V jednom z nich domácí srazili střelu z mezikruží jen ke Skuhravému, který ale po ledě na dlouhou hůl branku minul. Dobrou šanci Komety měl při střele z mezikruží Jan Káňa, ale Honzík udržel jeho ránu v náručí.

Radost Martina Zaťoviče po úvodní trefě zápasu, foto: Roman Kantor

Brnu se naskytla přesilovka, kterou první pětka domácích využila. Z pravého kruhu vypálil Erat a jeho ránu doklepl do sítě i s přispěním bránícího Sičáka Martin Zaťovič - 1:0!

Druhou třetinu načala Kometa další přesilovkou, v ní se dostal do šance v mezikruží Nečas, ale jeh ránu Honzík dokázal vyrazit. Na druhé straně pokryl Marek Čiliak několik nebezpečných nahození, zatímco Čermák příklepem z levého kruhu při další početní převaze branku minul.

Momenty Martinů – nahrávali Erat se Zaťovičem, skóroval Nečas

To, co nevyšlo při první početní převaze, vyšlo při té další. První přesilovková formace zahrála kombinaci na pravém kruhu znamenitě, když Erat našel Zaťoviče, který bleskově posunul černou pryž do mezikruží Martinu Nečasovi a ten z první trefil přesně prostor u pravé tyče Honzíkovy svatyně – 2:0. A Martin Erat byl i u třetí branky, když nahrál Gulašimu a ten předložil puk před prázdnou branku Marku Kvapilovi - 3:0.

Martin Nečas zaznamenal svou čtvrtou trefu v sezóně, foto: Roman Kantor

První extraligová trefa Matěje Nováka, hattrick Leoše Čermáka

Třetí část začala v režii Komety. Leoš Čermák si najel z pravé strany do pásma a ranou na vzdálenější tyč uspěl – 4:0. O dvě minuty později přišel velký moment sedmnáctiletého Matěje Nováka. Brněnský mladík nahodil kotouč před branku, kde si jeho pokus jeden z hostů srazil do vlastní branky a byla z toho první extraligová trefa kariéry – 5:0!

Hosté odpověděli za půl minuty. Jakub Flek se dostal k dorážce vlastní střely a ukončil střelecké trápení Energie čítající zhruba 280 minut – 5:1. O šest minut později si vzal slovo opět kapitán Komety Leoš Čermák, který těžil z přihrávky Vincoura a z mezikruží vymetl levou šibenici – 6:1. Za další dvě a půl minuty při akci dva na nikoho předložil Vojtěch Němec kotouč na druhou tyč Martinu Zaťovičovi, který zaznamenal druhý gól a čtvrtý bod v zápase – 7:1.

A brněnský kapitán se nakonec dočkal i třetí branky, kterou završil svůj hattrick. Po přihrávce Káni jel Leoš Čermák sám na Honzíka, zvolil kličku do bekhendu a pověsil kotouč pod břevno – na led mohly začít létat čepice - 8:1. Energie se v závěru dočkala ještě jednoho snížení, když se z dorážky před brankou prosadil Milan Mikulík, ale Kometa si výrazné vedení pohlídala, podruhé za sebou vstřelila 8 branek a vrátila se na první místo!


Martin Nečas nastoupil opět v první formaci, strávil na ledě osmnáct minut a čtvrtou brankou se sezóně zvyšoval na 3:0. Matěj Novák odehrál devět minut a blýskl se první extraligovou trefou kariéry. Filip Král odehrál osm a půl minuty, zatímco jeho kolega z obrany Dalimil Mikyska bezmála pět minut.

Ohlasy trenérů

KOM Petr Haken: Viděli jsme Vary hrát ve středu, což pro nás bylo lehce výhoda. Začátek byl podobný jako jejich utkání s Třincem. Hráli aktivně, což nám chvílemi dělalo problémy. Nepouštěli jsme je však do šancí, byli jsme trpěliví a rozhodli v přesilovkách. Ve dvou z nich jsem odskočili a třetí třetina už byla jasně v naší moci. Prosadili jsme se, dali jsme pěkné branky, a rozhodli o třech bodech. Určitě to ale nebylo lehké utkání, i když tomu výsledek nenasvědčoval.
KVA Jan Tlačil: My jsme v první části utkání nabídli soupeři několik zbytečných přesilovek, inkasovali jsme z nich dvě branky. Náš mladý tým musí pracovat šedesát minut s maximální koncentrací, pokud chce být konkurenceschopný v extralize. Měli jsme desetiminutový výpadek, hráči neplnili, co měli, čehož soupeř okamžitě využil. Kometa patří do špičky extraligy a zaslouženě vyhrála.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

6.kolo
K. Vary - Kometa
KVA - KOM
19.kolo
Kometa - K. Vary
KOM - KVA
32.kolo
K. Vary - Kometa
KVA - KOM
45.kolo
Kometa - K. Vary
KOM - KVA


Související články

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál