.

Dramatický duel s Boleslaví dospěl do nájezdů, v nichž junioři získali bod navíc

Dramatický duel s Boleslaví dospěl do nájezdů, v nichž junioři získali bod navíc

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 13. Jajcay (Král, Ferda), 34. Horký (Král), 44. Havlát (Čejka, Trnka), rozh. náj. Horký – 12. Krejčík (Musilu), 41. Musilu (Mašek, Marček), 52. Peterka (Uřidil). Rozhodčí: Dědek – Čelechovský, Komínek. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Král, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Ferda, Jajcay
BK Mladá Boleslav: Krofta (Groh) – Linhart, Mašek, Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musilu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin,Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra

B r n o – Náročný program brněnských juniorů odstartoval v páteční podvečer na ledě DRFG Areny. Na Jižní Moravu přijeli o body bojovat hráči Mladé Boleslavi. Ti šli sice do vedení jako první, Kometa ale ještě do první přestávky vyrovnala a ve druhém dějství dokonce skóre otočila. Drama vrcholilo v závěrečné části, kdy hosté dvakrát vyrovnali. Utkání tak po prodloužení dospělo až do samostatných nájezdů. V těch se blýskl Lukáš Dostál, který zlikvidoval všechny pokusy Mladoboleslavských a pomohl tak svému týmu k zisku prémiového bodu.

Komentář k zápasu

První třetina se nesla ve znamení častého vylučování

Úvodní minuty patřily domácímu celku, na svého soupeře ze středu Čech nastoupili hned od úvodního buly. Hned v první minutě také dostali možnost hrát přesilovou hru. Modrobílým se podařilo Boleslav zamknout v obranném pásmu, ale ani jedna ze střel si nenašla cestu až za Kroftova záda. Další přesilovku hráli domácí v minutě čtvrté, ta ale byla přerušena faulem na brněnské straně, a když se ve hře čtyři na čtyři provinil další ze svěřenců trenéra Pazourka, museli se po Jindrově návratu na led bránit komeťáci pouze ve třech. Tuto početní nevýhodu zvládli ovšem s bravurou, obětavě padali do střel, a Lukáš Dostál tak v brance neměl moc práce. Brňané se bohužel nedokázali vyvarovat dalších několika vyloučení a toho využili hosté. Ve dvanácté minutě ujel podél mantinelu Musilu a po jeho centru na brankoviště vznikl před Dostálem zmatek, ve kterém se nejrychleji zorientoval Matěj Krejčík - 0:1. Netrvalo dlouho a poskočit radostí si mohli také hráči na brněnské střídačce. Jen minutu po obdržené brance tečoval Královo nahození Andreas Jajcay, který vyrovnal - 1:1.

Šance Komety, bohužel neproměněná. Foto: Vít Novák

Ve druhém dějství šla Kometa do vedení

Do druhé třetiny vstupovali domácí sice pouze se čtyřmi bruslaři, na jejich hře to ale nebylo vůbec znát a dokonce se během oslabení dostali i k ohrožení Krofty v boleslavské brance. V průběhu druhé části pak dokázali vymýtit nešvar z první části, totiž časté vylučování a výsledek se brzy dostavil. Filip Král nahrál ve středním pásmu Luboši Horkému, který prošel přes modrou čáru jako nůž máslem a mezi dvěma obránci v modročerném dresu zavěsil puk přesně do levého horního rohu branky Středočechů - 2:1. Boleslav už se do konce třetiny na nic nezmohla. Kometa dobře bránila a od radosti ze tří bodů ji tak dělilo posledních dvacet minut.

Dramatická koncovka s vítězným koncem

Ve třetí části se vývoj utkání poněkud zdramatizoval. Nejprve v jednačtyřicáté minutě bleskově využil přesilovou hru Kroni Musilu. Na jeho branku ale odpověděli mladíci brněnské Komety akcí hodnou pověstné zlaté helmy. Aleš trnka poslal přihrávku od modré do rohu na Jakuba Čejku, ten z první našel přesným pasem mezi kruhy Roberta Havláta, který trefil přesně pravý horní růžek Kroftovy klece - 3:2. Hostům se ale bohužel podařilo osm minut před koncem vyrovnat. O vítězi utkání tak stále nebylo rozhodnuto. A když se tak nestalo ani prodloužení se dvěma vyloučeními, přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch se jako jediný mezi úspěšné exekutory zapsal střelou alá Robert Reichel v Naganu Luboš Horký, o vítězi tak bylo rozhodnuto. Kometa si připisuje do tabulky dva body.

Ohlasy trenérů

KOM Pavel Pazourek: Jsme hlavně rádi za dva body. Dnes jsme nehráli úplně dobře. Z naší strany bylo v utkání hodně chyb. Naštěstí se nám podařilo uhrát remízu, která odpovídá vývoji utkání. V nájezdech nás podržel Lukáš Dostál. K tomu se našel i jeden střelec. Jsme rádi za výhru ale víme, že je co zlepšovat.
MBL Jan Křivohlávek: Myslím, že bod je pro nás dobrý. Jeli jsme do Brna s tím, že chceme bodovat. Možná jsme v určitých momentech měli blíž k výhře my, ale v jiných chvílích byl v této situaci soupeř. Rozhodly nájezdy. My jsme nedali gól, Brno ano. Nezbývá než pogratulovat. Ale musím kluky pochválit, předvedli dobrý výkon a remízu si zasloužili.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál