.

Brňané ve vyrovnaném utkání nestačili na houževnaté Vítkovice

Brňané ve vyrovnaném utkání nestačili na houževnaté Vítkovice

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 14. Havlát (Horký, Trnka), 17. Hroudný (Furch, Slabý), 42. Ferda (Škrvně) – 1. Kmošek (Spratek, Weintritt), 23. Baláž, 24. Mrowiec (Hartmann, Weintritt), 58. Kmošek (Spratek). Rozhodčí: Honza – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 137. Střely na branku: 25:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Kowalczyk – Havlát, Svoboda, Hasoň, Střondala, Škvrně, Čejka, Horký "C", Mlynář, Hroudný, Ferda, Jajcay, Dymáček.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Dáňa – Vermířovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek "C", Blaško, Raška, Malina, Toman, Žiak, Baláž, Kmošek, Kosina.

B r n o – Brněnská Kometa hostila v rámci 36. kola DHL Extraligy juniorů tým Vítkovic. Kometa dokázala po nepovedeném startu utkání ještě v první třetině obrátit, ale to samé se povedlo týmu hostí v prostřední části. Závěrečná perioda patřila jednoznačně domácím, kteří rychle srovnali, ale po chybě v závěru putují tři body do Vítkovic.

Komentář k zápasu

První třetina nezačala pro Kometu zrovna nejlépe, již po 57 vteřinách šli hosté do vedení. K puku se dostal mezi kruhy Jakub Kmošek a poslal jej do sítě. I další šance Vítkovických volaly po gólu, ale dobré zákroky brankáře Dostála a obránců změnu skóre nedopustily. Kometě se podařilo srovnat ve čtrnácté minutě, Robert Havlát se protáhl okolo obránce a přesnou střelou o břevno poslal puk do branky. Brňané začali hrát aktivněji a do vedení je poslal Daniel Hroudný, jenž šikovně tečoval střelu Michala Furcha. Oba celky mohly do konce třetiny ještě jít do vedení, ale oba brankáři vytáhli skvělé zákroky a skóre se neměnilo.

Svůj blafák nedotáhl Radim Ferda do zdárného konce. Foto: Vít Novák.

Hned po startu prostřední periody mohl zvýšit Horký, ale jeho střela z mezikruží brankou neskončila. Vítkovice dokázaly takřka obratem srovnat, Josef Baláž se dostal do samostatného úniku a povedenou střelou o břevno srovnal skóre. O 48 vteřin později vedli hosté. Pěknou přihrávku přes osu usměrnil do sítě Jaroslav Mrowiec za bezmocného Dostála. Právě brankou Mrowiece započal festival spálených šancí v podání Komety. Nejprve Furch minul v obrovské šanci poloprázdnou branku, poté Svoboda neusměrnil touš do sítě. Tisíciprocentní šanci spálila dvojice Havlát – Horký. Ti ujeli do brejku dvou na jednoho, prvně jmenovaný našel Horkého, který pouze vyprášil betony Dáni, oba dva pak notnou chvíli o šanci diskutovali u hrazení. Před koncem třetiny pak ještě Zábranský a Svoboda nastřelili brankovou konstrukci a do šaten se šlo za stavu 2:3.

Velkou šanci spálila dvojice Havlát - Horký. Foto: Vít Novák.

Kometě se podařilo ihned po začátku třetiny srovnat, 79 vteřin po úvodním buly se ke kotouči dostal Radim Ferda a z mezikruží poslal kotouč mezi betony Dáni. Kometa měla celou třetí třetinu převahu a Dáňa měl co dělat, aby udržel kotouč před brankovou čárou. Necelé tři minuty před koncem využil chyby ve středním pásmu hostující Spratek, který dostal kotouč do pásma, zpoza branky jej poslal před Dostála, kterého překonal Jakub Kmošek. Vzápětí mohl srovnat Radim Ferda, ale jeho krasojízdu zastavila levá tyč branky Vítkovic. Tlak Komety, která v závěru odvolala brankáře, brankou neskončil a hosté tak vezou domů cenné tři body.

Ohlasy trenérů

KOM

Pavel Pazourek: Hrál proti nám těžký soupeř, v obraně jsme dělali chyby, po kterých jsme dostávali branky. V závěru jsme udělali velkou chybu a už jsme neměli čas, abychom to srovnali.

VIT

Jaroslav Miksa: Podali jsme soustředěný a obětavý výkon. Konečně jsme dokázali proměňovat šance, které jsme si vytvořili. Dobře jsme hráli dozadu a podržel nás brankář.

 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál