.

Pardubický Tobiáš hattrickem rozhodl o výhře mladšího dorostu Dynama

Pardubický Tobiáš hattrickem rozhodl o výhře mladšího dorostu Dynama

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 20:27 Tobiáš (Zeman), 35:02 Tobiáš (Zeman), 41:25 Lašák (Matěcha, Antoníček), 57:50 Tobiáš (Rohlík, Zeman) – 38:59 Malý (Konečný), 58:17 Kavický (Hubáček). Rozhodčí: Pilný – Urubčík, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 50. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.
HC Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Jelínek, Kaštánek, Matěcha, Nedelka, Pejzl, Secký, Voženílek – Antoníček, Divíšek, Hebek, Hledík, Hricuš, Kazda, Lašák, Rohlík, Rouha, Šír, Tobiáš, Zeman.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Furch, Holemý, Kučeřík, Mlčák, T. Sedláček, J. Sedláček, Studený – Brabenec, Hubáček, Jedlička, Kavický, Konečný, Malý, Meluzín, Popelka, Rašovský, Vašíček.

B r n o – Sobotní poledne přineslo zápas mezi mladšími dorostenci Brna a Pardubic. Domácí se ve druhé periodě dostali do dvoubrankového vedení, které do odchodem do kabin snížil brněnský Jakub Malý. Pardubicím ale znovu vyšel začátek další části, tříbrankové manko dvě minuty před koncem třetí části zmenšil Daniel Kavický. Závěrečná minuta hry bez gólmana ale již změnu stavu nepřinesla.

Komentář k zápasu

Dění v první třetině bylo vyrovnané, oba celky měly šance k otevření skóre, ale ani jednomu z nich se nepodařilo skórovat. To dokázal až v první minutě druhé periody Ondřej Tobiáš, jenž se dostal přes obránce, před sebou už měl jen gólmana, kterého překonal trefou nad rameno – 1:0.

Vedení mohl navýšit Rohlík, jenže v samostatném úniku neuspěl. Kometa nedokázala využít dvě po sobě jdoucí přesilovky a ve 36. minutě opět udeřilo Dynamo. Zeman prokličkoval s pukem až do útočného levého rohu, odkud našel mezi kruhy stojícího Ondřeje Tobiáše, jenž zamířil přesně do levého horního rohu branky – 2:0.

V závěru druhé dvacetiminutovky se Kometě podařilo snížit, hráči se po zblokované střele přetahovali o puk mezi kruhy, nakonec se k němu dostal Jakub Malý a poslal ho k levé tyčce – 2:1.

I vstup do poslední části hry vyšel Pardubicím, Jan Lašák poslal puk z pravé strany bekhendem do předbrankového prostoru, odkud se od jednoho z hráčů odrazil do branky – 3:1.

Brno mělo velkou šanci na snížení, když jeli dva jeho hokejisté sami na gólmana. Kavický vzal zodpovědnost na sebe, jenže nasměřoval kotouč přímo do Klase. Hosté se snažili vstřelit snižující branku, to se jim však nedařilo a v 58. minutě se naopak dokázali opět prosadit domácí. Ondřej Tobiáš projel s pukem středem hřiště, ve vystřelení mu bránili dva protihráči před sebou, tak zajel do pravého kruhu, kde se otočil a odkud následně nasměřoval kotouč do horní části branky, čímž dovršil hattrick – 4:1.

O dvacet sedm vteřin později se Kometě podařilo snížit na rozdíl dvou branek, když byl z předbrankového prostoru se svým zakončením úspěšný Daniel Kavický – 4:2. Brno mělo poté ještě přesilovku, při které zkusilo hru v šesti bez brankáře, ale to úspěch nepřineslo.

 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál