.

Mladší dorostenci porazili pražskou Slavii fotbalovým výsledkem 1:0

Mladší dorostenci porazili pražskou Slavii fotbalovým výsledkem 1:0

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 3. Meluzín (Studený, Kučeřík). Rozhodčí: Ondráček – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 50:24. Průběh utkání: 1:0.
HC Kometa Brno: Kašpar – Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček J., Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Bartes, Braben
HC Slavia Praha: Němeček – Moravec, Mareček, Srdínko, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Kubánek, Švec, Kižlin, Vojinovič, Urych, Křenek, Havrda, Labuzík, Vlček, Petrák, Jágr

B r n o – V rámci třináctého kola druhé části ELIOD Extraligy mladšího dorostu hostila brněnská Kometa pražskou Slavii. Diváci mohli vidět vyrovnané utkání, ve kterém byla většinu času o něco lepší Kometa, nicméně branka padla pouze jedna. Ve třetí minutě rozhodl duel Erik Meluzín

Komentář k zápasu

Brněnská Kometa vstoupila do duelu aktivně, již po dvou minutách hry ji poslal do vedení Erik Meluzín. Studený našel najetého Meluzína ve středním pásmu, ten převzal kotouč, přebruslil obránce a chladnokrevně zavěsil puk pod víko. V závěru třetiny si Brňané ještě zahráli přesilovou hru, ale to na vývoj skóre první části nemělo vliv. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Hned na začátku prostřední části mohl dát branku Adam Popelka, ale jeho pokus zůstal ležet v brankovišti. Na druhé straně si zahrála Slavia přesilovou hru, ale hráči z hlavního města nedokázali najít recept na brankáře Kašpara. Kometa se i nadále tlačila do zakončení, zvýšit mohl Vašíček, ale nedokázal usměrnit kotouč do sítě, neboť mu přeskočil hůl. Vytouženou druhou branku mohl dát Erik Meluzín, ale pohrdl nařízeným trestným střílením, které neprovedl špatně, ale svou dlouhou kličku nedokázal přesně zakončit. Do konce třetiny dokázala Kometa ještě neproměnit přesilovku pěti proti třem, do šaten se tak šlo za stejného stavu, jako po první periodě.

Do poslední části vstoupila aktivněji pražská Slavie, ta dostala na začátku třetiny k dispozici přesilovku, ale Kašpar nepustil puk za svá záda. Velkou šanci měl před polovinou třetiny Petrák, ale jeho vybruslení z rohu si Kašpar pohlídal. O chvíli později předvedl další parádní zákrok, Vlček poslal obránce šikovnou kličkou k ledu, dostal se před Kašpara, jenž jeho ránu vyrazil maskou. Patrně největší šanci na srovnání měl hostující Dávid Kižlin, ale svůj brejk nedokázal proměnit. Konec utkání dohrála Slavie se šesti bruslaři v poli, ale recept na Kašpara prostě nenašla a Kometa tak doma vybojovala tři body.

Ohlasy trenérů

KOM

Marek Moskal: Pro nás to byl důležitý zápas, potřebujeme body v boji o play-off. Slavia má výborný tým, dnes vydrželi bruslit celý zápas celoplošně. Už několikrát nám nevyšly přesilové hry. Kdybychom odskočili ve druhé třetině, tak mohlo být po zápase. Ve třetí třetině jsme nabídli soupeři několik šancí, ty naštěstí neproměnil. Naštěstí jsme uhájili vítězství 1:0 a i takové vítězství se počítá.

SLA

Jiří Doležal:Dvě třetiny byli domácí lepším týmem, podržel nás brankář, jinak nás domácí skutečně výrazně přestříleli. Ve druhé třetině jsme dobře ubránili oslabení, za což musím kluky pochválit, tam jsme se nastartovali. Třetí třetina byla z naší strany dobrá, prospělo tomu to, že jsme mužstvo stáhli na tři pětky. Bez gólu se nevyhrává. Domácí zaslouženě vyhráli. Chyběl nám pomyslný krůček ke srovnání. Domácím blahopřeji k vítězství.

 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál