Juniorka v prodloužení přetlačila Motor a z Českých Budějovic veze dva body

HC České Budějovice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 16. Doktor J. (Beránek, Šulek), 50. Dosek (Dančišin) – 1. Novák (Kratochvíl, Mlynář), 45. Jeřábek (Čejka, Krejčí), 61. Mlynář (Trnka, Novák). Rozhodčí: Malota – Pešek, Pavel. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 24:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC České Budějovice: Březina – Dudáček, Brabec, Dosek, Doktor V., Rákosník, Grauer – Tejko, Dančišin, Káník – Matys, Bárta, Rolínek – Šulek, Doktor J., Beránek – Bláha, Kaisler, Čížek.
HC Kometa Brno: Šindelka – Trnka, Slabý, Jurnečka, Kučera, Rafaj, Jeřábek – Novák, Svoboda, Hasoň, Střondala, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Kratochvíl, Krejčí, Nejedlý.

B r n o – V rámci patnáctého kola DHL extraligy hostil Kometu Brno tým z jižních Čech, HC Motor České Budějovice. Hostující Kometa byla celé utkání vždy o krok napřed, ale domácím se povedlo pokaždé dotáhnout a dovést tak utkání do prodloužení. V prodloužení rozhodl o výhře Komety Tomáš Mlynář

Zápas začal pro Motor přímo děsivě. Už po devatenácti sekundách hry musel lovil Březina puk ze své klece poprvé. Kratochvíl se dostal do útočného pásma, přihrál vlevo lépe postavenému Matěji Novákovi, který se střelou z první nemýlil. Ve druhé minutě už to mohlo být o dvě branky. Střondala se řítil sám na budějovického gólmana, ten si však s jeho nájezdem poradil. Podobná situace se opakovala na druhé straně, ale ani Rolínek nebyl úspěšný. Přesto se domácí mohli radovat z vyrovnání. Beránkovu střelu vyrazil betonem Šindelka přímo na hůl Jakuba Doktora, jenž neměl problém poslat kotouč do odkryté klece.

Ve druhé části byla k vidění spíše vyloučení než pohledné hokejové akce. Avšak i ty se našly. V polovině zápasu se předvedl individuální akcí Kratochvíl. Ten se od levého mantinelu dostal kolem dvou budějovických obránců na střed hřiště a Březina měl s jeho pokusem hodně problémů. O pár minut později trefil Ferda v přesilové hře tyč. Další šanci měl opět Kratochvíl, který ujel v oslabení na Březinu. Domácí brankář byl úspěšnější. Poté o sobě dal vědět opět Ferda, jenž ve stoprocentní příležitosti poslal touš pouze do Březinova betonu.

Další únik přišel v úvodu poslední dvacetiminutovky, kdy pelášil na Březinu Nejedlý. Ten si na něm však vylámal zuby. Ve 45. minutě se Kometa dostala podruhé v zápase do vedení. Při přesilovce vznikla před domácím gólmanem trma vrma a Roman Jeřábek nakonec propasíroval kotouč až za Březinu. Vyrovnání přišlo také v početní výhodě. Odpovědnost na sebe vzal Stanislav Dosek, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě.

Na řadu tak přišlo prodloužení, do kterého vstupovali Jihomoravané s výhodou jednoho muže v poli. A nakonec díky tomu slaví bonusový bod. Trnka našel křižnou přihrávkou Tomáše Mlynáře, který nadvakrát procpal kotouč do branky. Kometa si tak z Budvar arény odváží vítězství 3:2 v prodloužení.

CEB Ladislav Kolda: Hráli jsme dneska s lídrem soutěže z Brna a hrubě nám nevyšel začátek. Dostali jsme gól hned v prvním střídání. Nakonec jsme zápas dotáhli do remízy a prodloužení. V závěru rozhodl zbytečný faul našeho hráče. Hosté díky tomu hráli v prodloužení přesilovku. Celkově si myslím, že jsme nezahráli tak dobře, jako při našem tripu na Moravě. Taktiku jsme dnes neplnili tak důsledně. Myslím, že jsme měli na víc.
KOM Jan Zachrla: Paradoxně nám nejspíše ublížil rychle vstřelený gól. Poté jsme začali hrát na půl plynu a nebyli jsme důrazní v osobních soubojích. Domácí toho využili. Byli agresivní, vytvořili si několik šancí, které díky našemu brankáři nevyužili. Poté to bylo o jedné brance. Kdo dá gól, vyhraje. Nechci říct, že jsme byli šťastnější, ale myslím si, že jsme o kousek byli lepší. Byli tam hokejové situace, ve kterých jsme soupeře přehrávali.