Junioři skolili Bílé Tygry a připisují si šesté vítězství v řadě

Junioři skolili Bílé Tygry a připisují si šesté vítězství v řadě

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 2. Hasoň (Süss, Novák), 13. Havlát (Svoboda, Kučeřík), 58. Süss (Novák), 59. Krejčí (Ferda, Čejka) – 12. Benák (Starosta, Nezbeda). Rozhodčí: Vrba – Kleprlík, Mikšík. Rozhodčí: Vrba - Kleprlík, Mikšík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Kometa Brno: Holík – Trnka, Slabý, Jurnečka, Krejčí P., Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk, Kučeřík – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Hasoň, Minárik, Čejka, Matula, Ferda, Krejčí P., Kunc.
Bílí Tygři Liberec: Polášek – Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Had, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Vlach, Juščák, Piroutek, Nezbeda, Jursa, Burda, Kotyza, Šafařovský, Bouřil.

B r n o - Juniorka brněnské Komety dokázala navázat na skvělý závěr kalendářního roku a do roku nového vstoupila vítězstvím. Do Brna zavítali Bílí Tygři z Liberce a dostáli svému jménu, když se v DRFG Areně rvali o body až do posledních minut. Kometa ovšem zachovala klid a v závěru utkání pečetila své vítězství dvěma brankami, které rozhodly o setrvání tříbodového zisku pod Špilberkem.

Komentář k zápasu

Kometa zahájila utkání ve velkém stylu, v samotném úvodu Tygrům vůbec nepůjčila kotouč a již v čase 1:36 otevřel skóre Jan Hasoň, jenž dostal přesnou přihrávku do mezikruží, odkud nedal brankáři Poláškovi šanci. Liberec záhy dostal možnost početní výhody, ale krom střeleckého pokusu Burdy se k ničemu vážnějšímu nedostal. Přesto početní výhoda Tygrům prospěla, neboť díky ní dokázali otupit počáteční nápor domácí Komety. Utkání se během první třetiny stalo vyrovanou partii plnou osobních soubojů, které se odehrávaly převážně ve středním pásmu. V čase 11:20 dostal Liberec možnost druhé početní výhody v utkání a tentokrát ji bleskově využil, když nahození Starosty usměrnil za Holíkova záda Jiří Benák. Kometa ovšem bleskově odpověděla, v čase 12:48 vyrazil do protiútoku Svoboda, jenž poslal kotouč Robertu Havlátovi, ten mohl ještě vylepšit pozici svému spoluhráči Svobodovi, ale nakonec se rozhodl sám s kotoučem zamířit k Poláškovi a povedenou kličkou vrátil Kometě vedení. V tuto chvíli by málokoho napadlo, že jde na delší dobu o poslední branku. Po zbytek první třetiny se útočné akce střídaly na obou stranách, ale oba brankáři už za svá záda žadný z kotoučů nepustili.

Prostřední dějství přineslo rychlejší tempo hry, hrálo se nahorů dolů. Liberec zahrával v čase 23:53 již třetí přesilovou hru v utkání, ale tentokrát se Bílým Tygrům nepodařilo vstřelit branku. Kometa si první početní výhodu zahrála až v polovině utkání, Brňané svírali Tygry v jejich obranném pásmu, ale Polášek brněnské střely pochytal a držel naděje Tygrů, kteří byli ve druhé třetině vyrovnaným soupeřem. Velmi blízko ke vstřelení branky měl ve druhé třetině Hasoň, radost ze druhé branky však brněnskému útočnikovi překazila nastřelená tyč. Houževnatí Tygři zase troskotali na nepřesné koncovce a také na spolehlivých zákrocích brankáře Holíka.

Úvod třetí třetiny přinesl brankové příležitosti na obou stranách. Nejprve se do šance dostali hosté z Liberce, Nezbeda v souboji u mantinelu vydoloval kotouč a přihrávkou naslepo jej poslal do předbrankového prostoru, kde stál nikým nehlídaný Holenda, ten se snažil střelou z voleje překonat Holíka, ale brněnský brankář stačil reagovat a vyrovnávací brance zabránil. Na druhé straně se podařilo brněnské trojici Süss - Hasoň - Novák dokonale rozebrat libereckou obranu, Novák už mohl zakončovat, ale nakonec se ještě snažil vylepšit pozici pro Süsse, u kterého akce původně začala, Süss už měl před sebou zývající bránu, ale na poslední chvíli mu zametení puku do branky bylo znemožněno zásahem libereckého obránce.

V čase 42:44 se Kometě naskytla již třetí přesilová hra v utkání, ale tentokrát se modrobílým vůbec nepodařila, naopak největší příležitost si vytvořil soupeř, to když Nezbeda zachytil nepřesnou přihrávku mezi brněnskými obránci a rozjel se na Holíka, ten nejprve jeho střelu vyrazil a následně ucpal prostor i u bližší tyče, když se Nezbeda snažil kotouč zasunout zpoza branky. Slibnou příležitost měl v čase 47:43 brněnský Matula, jenž se s kotoučem rozjel osamocen na Poláška, zkusil kličku do bekhendu, ale liberecký brankář vytáhl důležitý zákrok, čímž držel naděje Tygrů. Přesně v 50. minutě utkání trefil horní tyč Hasoň, pro brněnského útočníka to byla v utkání již druhá střela, kterou zastavila branková konstrukce. Liberec v závěrečné desetiminutovce přidal na tempu, okupoval brněnské obranné pásmo, ale pozorná defenzíva Komety Tygrům příliš nedovolila. Nakonec hosté sáhli k power-play, která jim však vůbec nevyšla a v čase 57:33 dostal kotouč do odkryté branky Jan Süss. Liberec neměl co ztratit, a tak znovu zkusil odvolat brankáře, i tentokrát však Kometa uspěla, trefil Petr Krejčí a čtvrtá branka v liberecké síti už znamenala definitivní rozhodnutí jinak vyrovnaného utkání.

Ohlasy trenérů

KOM

Jan Zachrla: Před utkáním jsme nebyli úplně v jednoduché pozici. Někteří kluci jezdí hrát za Třebíč a nebo měli ještě šrámy z reprezentační přestávky, navíc jsme hráli po třitýdenní pauze a sešli jsme se teprve dva dny před utkáním. Každopádně musím kluky pochválit za přístup, před utkáním jsme si hru Liberce rozebírali na videu a kluci naše pokyny plnili. Tři body jsou pro nás sladkou odměnou.

LIB

Valdemar Jiruš: Kometa využila dvě naše zaváhání v první třetině. Podařilo se nám sice vyrovnat na 1:1, ale Kometa nás zase hned ztrestala. Ve druhé třetině si myslím, že se hrálo vyrovnané utkání, zvládli jsme dobře i oslabení. Hned v začátku třetí třetiny jsme mohli vyrovnat, kdy byl v tutové šance Holenda, ale nepodařilo se ji proměnit. V závěru jsme zariskovali a zkusili jsme to bez brankáře, ale bohužel jsme power-play absolutně nezvládli a inkasovali jsme dvě branky. Gratuluji Kometě k vítězství, my si utkání rozebereme na videu a připravíme se na další zápasy.

 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál