Junioři uzavřeli kalendářní rok výhrou v moravském derby nad Zlínem

Junioři uzavřeli kalendářní rok výhrou v moravském derby nad Zlínem

HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín

Branky a nahrávky: 13. Havlát (Süss, Matula), 27. Krejčí I. (Havlát), 30. Ferda (Krejčí II, Jeřábek), 60. Havlát – 30. Kotek (Marek, Ševčík), 60. Dobiáš (Dlabaja). Rozhodčí: Ondráček – Musil, Komínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Slabý, Jurnečka, Krejčí I., Rafaj, Jeřábek, Kučeřík, Mlčák – Novák, Süss, Havlát, Hasoň (A), Minárik, Čejka (C), Matula, Ferda, Frydrych, Krejčí II., Kunc.
PSG Berani Zlín: Huf (Šimonů) – Marek, Augustín, Gába, Ševčík, Budil (A), Jenáček (A) – Dvořáček, Čechmánek, Kočica, Mikulec (C), Knápek, Sedláček, Chalupa, Kotek, Dobiáš, Dlabaja, Pröschl.

B r n o – Brno hostilo druhé moravské derby juniorů této sezóny. Brno začalo lépe a vytvořilo si během první třetiny dvougólový náskok. Zlín dokázal v průběhu utkání dokázal vstřelit kontaktní branky. Kometa si však velice rychle vzala dvougólový náskok zpět. V závěru Berani hráli dlouho v šesti, dotáhnout se jim však již nepovedlo. Brno tak oplácí Zlínu prohru ze začátku října.

Komentář k zápasu

První třetinu začala lépe Kometa. Ve druhé minutě se dostal ke střele z vhazování Slabý, jeho rána však bránu netrefila. V polovině třetí minuty se do dobré šance dostal Jan Süss, který byl nejblíže odraženému kotouči, měl před sebou odkrytou bránu. Gólovou radost mu však zkazil brankář Huf. V šesté minutě se dostal do šance hostující Chalupa, který se dokázal dostat až před Holíka. Vyzrát se mu však na brněnského brankáře již nepovedlo. O dvě minuty později musel Holík zakročit proti nepříjemné střele Pröschla. Na začátku desáté minuty měli Berani dosavadní největší šanci. Hosté ujeli dva na jednoho. Puk dostal Kučica, jenž střelou zápěstím na vzdálenější tyč nedokázal Holíka překonat. Na první gól si diváci museli počkat do třinácté minuty. Brnu se podařilo vyhodit puk do středního pásma, zde jej Jan Süss šikovně dostal na úplně volného Roberta Havláta, který mohl jít sám na brankáře. Při zakončení se nad ničím nerozmýšlel a střelou trefil mezeru mezi betony Hufa - 1:0. O dvě minuty později to mohlo být klidně o dva góly. Útočník Petr Krejčí byl faulován při zakončení a bylo nařízeno trestné střílení. Krejčík zvolil podobné zakončení, jaké předvedl Havlát. Tentokrát bez úspěchu. Minutu a půl před koncem se povedlo skórovat i hostům. Holík pouze zpomalil letící střelu Dlabaji mezi betony. Puk přešel těsně brankovou čáru, jenže rozhodčí přerušil hru o něco dříve.

Tři minuty po začátku druhého dějství se Dlabaja dostal do úniku, na Holíka si však blafákem nepřišel. V dvacáté páté minutě hry dostala Kometa možnost hrát čtvrtou přesilovou hru. O minutu později se podařilo početní výhodu využít. Robert Havlát vybojoval vhazování před Hufem, poslal puk na modrou čáru, kde stál Petr Krejčí, jenž přesnou ranou trefil místo nad lapačkou zlínského brankáře - 2:0. Neuběhly ani tři minuty a Berani se poprvé radovali z platného gólu. Jan Marek předal ve středním pásmu puk Patriku Knotkovi, jenž si najel mezi dva obránce a zápěstím vyslal prudkou ránu, která se od tyče odrazila do brány - 2:1. Kometa si však dokázala během třiceti vteřin vzít dvoubrankový náskok zpět. Petr Krejčí nahodil puk z levého kruhu na Hufa, ten puk betony vyrazil pouze k Radimu Ferdovi, který bez větších problému trefil odkrytou bránu soupeře. Po vstřelených brankách se začala hra kouskovat. Přispěly tomu i tři vyloučení. Ani jeden tým však nedokázal využít početní výhody.

Do třetí třetiny vstoupili lépe komeťáci. Frydrych se sám řítil na Hufa, zkusil kličku do bekhendu. Huf se natáhl na brankové čáře a betonem zabránil další inkasované brance. Na druhé straně zkusil Dobiáš z levého kruhu vystřelit do protipohybu přesouvajícího se Holíka. Bránu ale netrefil. Čtrnáct minut před koncem zkusil štěstí Marek. Ten vjel do pásma a vystřelil rychlou střelu nad lapačku. Holík střelu dobře viděl a předvedl ukázkový semafor. Devět minut před koncem vypálil tvrdou ránu Hasoň. Vyprášil pouze betony Hufa. Čtyři minuty před koncem se hosté rozhodli pro hru bez brankáře. K větší šanci se však nedostali. Naopak Krejčí mohl rozhodnout, prázdnou bránu přes celé hřiště ovšem netrefil. Půl minuty před koncem se nechal vyloučit Čejka. Hosté ve hře šesti proti čtyřem uspěli. Dlabaja vybojoval devět sekund před koncem puk v rohu hřiště, poslal jej na druhou stranu, kde stál Vojtěch Dobiáš, jenž dokázal trefit odkrytou část branky - 3:2. Hosté po vstřelené brance nechali prázdnou bránu. Toho využil Robert Havlát, jenž ihned po vhazování trefil prázdnou bránu a rozhodl o vítězi utkání.

Ohlasy trenérů

KOM

Jan Zachrla: Byla to pěkná tečka za kalendářním rokem 2017. Zápas jsme odehráli takticky dobře. Podařilo se nám dát v první třetině dvě branky, díky tomu jsme se dostali do pohody. Hráli jsme celou dobu trpělivě a dokázali si dojít pro tři body. Předvedli jsme dobrý týmový výkon, nemám hráčům co vytknout. Snad se nám bude dařit i v příštím roce.

ZLN

Zbyněk Mařák: Do utkání jsme nevstoupili dobře. Dostali jsme celkem rychle dvě branky. Bohužel my jsme své šance nevyužili. Ve druh třetině se nám podařilo skórovat, ale ihned jsme opět dostali gól, což nebylo dobré pro naší psychiku. S Brnem jme hráli vyrovnanou partii. Bohužel kontaktní gól padl příliš pozdě a neměli jsme šanci vyrovnat.

 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál