Mladší dorost prohrál s Motorem v prodloužení

Mladší dorost prohrál s Motorem v prodloužení

HC Kometa Brno - HC České Budějovice

Branky a nahrávky: 9. Brabenec (Sedláček), 31. Kos (Holotík) – 15. Novák (Janoch), 53. Hanák (Novák, Remta), 62. Janoch (Novák). Rozhodčí: Kohoutek – Procházka, Brzobohatý. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 153. Střely na branku: 31:33.
HC Kometa Brno: Nešťák – Holcman, Mikulec, Holemý "A", Běhůnek, Sedláček, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzín, Sedláček, Kos, Rašovský "C", Harmin, Masař.
HC České Budějovice: Lidák (Kadlec) – Jasečko "C", Pojar, Dvořák, Pavlát, Hail, Svach, Remta – Hrakholski, Michal, Hanák, Ryba, Novák, Kašpar, Nevšímal, Brouček, Březina, Schwartz, Janoch, Pouzar.

B r n o – Mladší dorost Komety v pátek odehrál domácí utkání s Motorem z Českých Budějovic. Svěřenci Pavla Pazourka dlouho drželi jednobrankový náskok, ale pár minut před koncem třetí periody Motor vyrovnal a hosté využili přesilovku v prodloužení. Kometa tak po prohře 2:3 bere jeden bod.

Komentář k zápasu

Motor se z kraje první periody rychle vrhl na Kometu, ale domácí se prvotnímu náporu ubránili a nakonec se jim podařilo otevřít skóre utkání jako prvním. Brno mělo delší dobu tlak, Sedláček střílel od modré, střelu ještě tečoval Jakub Brabenec a dostal svůj tým do vedení. Budějovice však stihly v první třetině vyrovnat, když v patnácté minutě využily přesilovku. Konkrétně Pavel Novák, jenž vystřelil svižnou střelu od modré, která doplachtila až za záda Nešťáka. Velkou šanci vzít si vedení zpět měl těsně před koncem úvodní dvacetiminutovky Rašovský. Ten se po nepřehledné situaci před brankou hostů rychle obtočil kolem klece a Lidák jen tak tak stihl připravit svůj levý beton. Branka ale do konce periody nepadla a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé třetině byla o něco dominantnější Kometa, ale šance byly na obou stranách. Největší šanci Motoru měl na své hokejce Novák, který ujel sám na brankáře Brna, ale Nešťák předvedl parádní zákrok a zmařil soupeřův pokus. Domácí byli o něco úspěšnější. V jednatřicáté minutě svěřenci Pavla Pazourka zatlačili soupeře v útočném pásmu a celá situace vyústila v branku, jejímž autorem byl Jakub Kos. Ačkoliv se oba týmy snažily, tak branka Brna byla jediná, kterou ve druhé třetině diváci viděli. Místo branek však bylo k vidění několik potyček a atmosféra na ledě houstla.

Ve třetí části duelu se hra přelévala ze strany na stranu. Domácí si dlouho drželi těsný jednobrankový náskok, ale v třiapadesáté minutě obrana chybovala a to se Brňanům vymstilo. Tomáš Hanák se dostal zcela osamocen před Nešťáka, gólman Brna proti útočníkovi vyrazil a skočil mu pod nohy ve snaze vzít mu touš, ale Hanák jej obehrál a zakončil do prázdné branky. Kometa se ještě rychle snažila vstřelit branku a aktivně napadala. Meluzín dokonce trefil tyčku, ale obrana Českých Budějovic byla neoblomná a třetí branku domácím nedovolila. Celý příběh tohoto zápasu se tak přesunul až do prodloužení.

Do prodloužení nastoupila Kometa v oslabení a Motor toho využil. Minutu po začátku nastaveného času se dostal k touši Jan Janoch, vystřelil z levého kruhu pro vhazování a prostřelil Nešťáka. České Budějovice touto trefou ukončily zápas a zvítězily 3:2. Mladší dorost Brna si tak doma nechává bod.

Ohlasy trenérů

KOM Pavel Pazourek: Byl to těžký zápas. Soupeř byl zdatný se všemi posilami. Novák a spol, to jsou reprezentanti. Jsme rádi, že máme alespoň bod.
CEB .
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál