Mladší dorost nezvládl třetí třetinu a z Havlíčkova Brodu si veze těsnou prohru

Mladší dorost nezvládl třetí třetinu a z Havlíčkova Brodu si veze těsnou prohru

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 19. Pártl (D. Vacík, Vacík), 44. Vyvial (P. Vacík), 51. Dymák (Kopic, Klofáč), 52. P. Vacík (TS), 53. Kopic (Dymák) – 21. Fajmon (Brabenec, Holemý), 36. Sedláček (Žák, Kos), 37. Masař (Mikulec), 47. Meluzin (Holemý, Brabenec). Rozhodčí: Kratochvíl - Křivohlavý, Krejčí. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 37:45. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Vácha – Zych, D. Vacík "C", Kerber, – P. Vacík, Kopic "A", Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl, Juřica
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holcman, Mikulec, Holemý "A", Běhůnek, J. Sedláček, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzin, I. Sedláček, Kos, Rašovský "C", Masař

B r n o – V závěrečném duelu úvodní části ELIOD ELMD se Kometa podívala na led Havlíčkova Brodu. První třetina se lépe zdařila domácím, kteří vedli 1:0. V prostřední periodě Kometa skóre třemi brankami otočila ve svůj prospěch, ale nezvládla závěrečných dvacet minut a domácím bruslařům podlehla těsně 5:4.

Komentář k zápasu

Havlíčkův Brod hrál kvůli rozsáhlé marodce v hodně oslabené sestavě, ale už v úvodní dvacetiminutovce hrál skvěle. První větší šanci si vytvořila Kometa, když se protáhl po pravém křídle za brodskou obranu Jakub Masař, ale brankář Vácha jeho bekhendový blafák bravurně zlikvidoval. Mladí Bruslaři měli k dispozici dvouminutovou přesilovku 5 na 3, ale hosté zvládli oslabení velmi dobře a ubránili se. Gólman Vácha potom předvedl další skvělé zákroky a domácí v 19. minutě otevřeli gólový účet zápasu. Dominik Vacík vypálil od modré čáry, a i když netrefil bránu, kotouč se rychle odrazil od zadního mantinelu k Filipu Pártlovi, který pohotově doklepl puk do odkryté brány. V poslední minutě první třetiny putoval na trestnou lavici brodský útočník Marek Kopic, jenž fauloval kolenem.

Brňané naskočili do prostřední části nejlépe, jak mohli, když využili přesilovou hru. Od modré čáry vystřelil Jakub Brabenec a šikovnou teč vykouzlil Patrik Fajmon, jenž letící kotouč usměrnil za Váchova záda. Hosté měli více ze hry a dál vydatně zaměstnávali brankáře Váchu, který si však počínal na jedničku. Ve 25. minutě při něm stálo i štěstí, když Erik Meluzín trefil tyčku. Kometa se dočkala vyrovnání v závěru 2. třetiny. Nádhernou individuální akci vystřihl Jan Sedláček, jenž se prosmýkl až k bráně a parádní střelou skóroval k protější tyčce. Domácí se nestihli ani pořádně vzpamatovat a hosté dokonali obrat. Ve skrumáži před brodskou bránou se rychle zorientoval Jakub Masař a našel mezírku mezi Váchovými betony.

Začátek třetí periody vyšel havlíčkobrodským mladíkům parádně. Patrik Vacík táhl rychlý protiútok a netrefil bránu, ale odraženého puku se ujal Josef Vyvial a pohotovou střelou překonal gólmana Vystavěla. Hokejistům z moravské metropole se potom nabídla přesilovku, jíž dokázali využít. Jan Holemý přihrál do kruhu Eriku Meluzínovi, jehož výborná rána zapadla nad Váchovým ramenem pod horní tyčku. Bruslaři však nesložili zbraně a znovu snížili na nejtěsnější rozdíl. Marek Kopic vyhrál vhazování na Filipa Klofáče, který se opřel do puku a trefil se přesně k tyčce. V 52. minutě byl v samostatném úniku faulován Patrik Vacík a proměnil nařízené trestné střílení, když si sjel až před bránu a nechytatelně zavěsil pod víko. A v brodském táboře bylo vzápětí ještě veseleji! V nepřehledné skrumáži před brankovištěm Komety se chopil kotouče Marek Kopic a vynikající střelou z mezikruží dokonal fantastický obrat! Brňané se snažili ještě vyrovnat, ale domácí hokejisté zvládli závěr duelu velmi dobře a nejtěsnější náskok udržela až do závěrečné sirény.

 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál