MDO dokázal během minuty otočit utkání s Havlíčkovým Brodem a upevnil si první místo

MDO dokázal během minuty otočit utkání s Havlíčkovým Brodem a upevnil si první místo

HC Kometa Brno - HC Rebel Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 12. Masař (Mikulec), 12. Meluzín (Holemý, Žák), 16. Furch, 21. Meluzín, 39. Žák, 54. Kos (Masař, Fajmon) – 12. Vyvial (Fiala), 32. Kopic (Řehout). Rozhodčí: Slavka – Maťašovský, Maloušek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:1,4:2, 4:2, 6:2.
HC Kometa Brno: Nešťák (Vystavěl) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý “A”, Běhůnek, Fajmon, Furch “A” – Žák, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzín, Sedláček, Kos, Rašovský “C”, Harmin, Masař.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Král (Vácha) – Zych, Řehout, Vacík D. “C”, Trupl, Kerber – Vacík P., Kopic “A”, Klofáč, Dymák, Juřica, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl.

B r n o – Brňané se od začátku tlačili více do útoku a tvořili si brankové šance. První ze vstřelené branky se však radovali hosté. Brno ovšem dokázalo bleskově odpovědět a otočit skóre utkání během jedné minuty v první třetině. Během dalších dvou třetin se komeťákům povedlo skórovat ještě třikrát. Brno si tak v přímém souboji upevnilo první příčku ve skupině o udržení.

Komentář k zápasu

Do první periody vstoupila lépe Kometa, která držela puk v útočném pásmu a snažila se překonat brankáře Krále. Největší šanci prvních pěti minut bylo přečíslení dva na jednoho, které zakončil Meluzín. Pouze však do betonů hostujícího brankáře. Z prvního gólu se však radovali hosté. Na začátku dvanácté minuty se Dan Fiala dostal s pukem do pásma, všiml si lépe postaveného Josefa Vyviala, který dokázalo střelou zápěstím prostřelit Nešťáka. Neuplynulo však ani dvacet vteřin a bylo srovnáno. Mikulec si sjel na levý kruh, navázal na sebe celou hru. Posla puk na Jakuba Masaře, který dokázal trefit odkrytou bránu Krále, jenž se teprve přesouval k druhé tyči - 1:1. V tutéž minutu dokázala Kometa ještě otočit vývoj utkání. Jan Holemý společně s Erikem Meluzínem přebruslili obranu, první jmenovaný poslal puk na Meluzína, který prázdnou bránu nedokázal netrefit - 2:1. Čtyři minuty před koncem měl možnost hrát Havlíčkův Brod přesilovou hru, to však dnes nic neznamenalo. Hráči Brna byli v držení kotouče za brankou hostí. Puk se dostal až k Dominiku Furchovi, jenž dokázal propálit Krále. To bylo do konce první třetiny vše.

Druhé dějství začalo čtvrtou brankou Komety a znovu v oslabení. Erik Meluzín využil chyby obránců a ujel sám na brankáře. V koncovce se moc nerozmýšlel a střelou zápěstím trefil volné místo nad vyrážečkou hostujícího brankáře. Brňané hráli ve druhé třetině čtyři přesilové hry. Ani jednu však využít nedokázali. V osmadvacáté minutě se dostal Patrik Vacík po přečíslení sám před Nešťáka, po bekhendovém blafáku však trefil pouze horní tyč. Minutu po polovině hry hosté zdramatizovali utkání. Řehout získal puk od Josefa Dáňa, natlačil se před brankáře, trefil pouze levý beton. Puk se odrazil k Marku Kopicovi, který bez větších problémů překonal brněnského brankáře. Kometa si vzala vedení o tři branky zpět dvě minuty před koncem. Petr Žák využil zaváhání Vacíka na útočné modré. Jel sám vstříc brankářovi, který zkusil vyjet ze svého brankoviště a skokem vypíchnout puk. To Žák viděl, vyhnul se Královi a zakončil do prázdné brány - 5:2.

Třetí třetina byla gólově nejchudší. Viděli jsme pouze jednu branku. Tři minuty po začátku se mohl Havlíčkův Brod dostat opět na dostřel. Vácha mohl využít lehké chyby brankáře Komety, ale nevyužil. Patnáct minut před koncem se snažil Juřica nabídnou puk spoluhráči, který by pálil do poloprázdné brány. Obrana Komety však byla pozorná a odvrátila nebezpečí. Jedenáct minut před koncem si na bruslil ve velké rychlosti Meluzín do pásma. Zkusil střelu zápěstím, ta však šla nad. Ve dvaapadesáté minutě Žák s Masařem mohli jít dva na jednoho, ale Masař ztratil puk na modré čáře. Žák se i tak dostal ke kotouči a jel vstříc brankáře, toho kličkou do forhendu nedokázal překvapit. Šest minut před koncem uzavřela Kometa gólový účet. Puk získal Patrik Fajmon, který ve velké rychlosti objel branku, uviděl volného Jakuba Kosa, který měl před sebou odkrytou bránu, kterou neměl problém trefit.

Ohlasy trenérů

KOM

Pavel Pazourek: Pro nás to byl velice těžký zápas. Hráli jsme na úzkém hřišti, takže na vše bylo málo prostoru. Nemáme úplně vyloženě silový tým, takže užší kluziště pro nás není výhodou. Začátek utkání se nám povedlo. Za stavu 4:1 si všichni mysleli, že již je konec, to však nebyla pravda. Soupeř byl neustále nepříjemný. Jsem rád, že jsme to zvládli a máme tři body. I když stále nemáme úplnou sestavu. Jakub Malý bude mimo až do nového kalendářního roku. Brabenec má zlomenou klíční kost. Takže nám chybí dva klíčoví hráči. Naštěstí nám dnes pomohlo Erik Meluzín, který dokázal dát dva góly.

HBR

Petr Beránek: Soupeř dnes naskočil do utkání velice aktivně. Museli jsme se s tím srovnat na začátku. Pak se nám povedlo chytit tempo utkání. Měli jsme spoustu šancí. Ve druhé třetině jsme si chvilku vytvořili tlak a měli tři šance. Dnes rozhodl tlak do brány, který měl soupeř větší. Padlo mu tam prakticky všechno, dokázal využít naše chyby. Největší rozdíl byl v efektivitě, díky které soupeř vyhrál.

 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál