Starší dorost obrátil ve druhé třetině duel se Zlínem a veze tři body!

Aukro Berani Zlín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 13. Luža (Janošek, Pröschl) – 32. Kadlic (Kunc), 37. Caha (Kučeřík), 40. Kadlic (Vašíček, Kučeřík), 54. Zajíček (Popelka). Rozhodčí: Volf – Novák, Novotná. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Aukro Berani Zlín: Kubík – Holík, Dluhoš, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Janošek, Pavlas – Sebera, Podešva, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Luža, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Kozubík
HC Kometa Brno: Kašpar – Kučeřík, Holemý, Sedláček, Vašíček, Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Rašovský, Kavický, Del Favero, Kunc, Kadlic

B r n o – V rámci 45. kola extraligy staršího dorostu se Kometa vydala do nedalekého Zlína, kde svedla boj o důležité tři body. Ačkoli se jako první ujali vedení domácí, tak si Kometa dokázala poradit a třemi brankami ve druhé části duel otočila. Ve třetí třetině si Brňané pojistili vedení další brankou a zvítězili na horkém zlínském ledě 4:1.

Utkání začalo hodně zostra a dalo tušit, že dnes proti sobě nastupují dva rivalové. Hned ve čtvrté minutě již měly oba týmy za sebou první vyloučení a také nějaké ty šance. Celkově se však hrálo velmi vyrovnaně a bojovalo o každou píď ledu. To se o něco lépe povedlo domácímu Zlínu poté, co Dominik Luža dostal milimetrovou nahrávku při oslabení a po zamíchání pukem jej poslal přímo pod břevno. Menší výhodu tak získali Berani, kteří šli do vedení. V první třetině se již nic zajímavého nestalo a šlo se do šaten za vyrovnaného stavu.

Prostřední část začala daleko aktivněji, nejdříve ve velké šanci zklamala Kometa, stejně jako o pár minut na druhé straně Fajkus, který situaci dva na jednoho zakončil střelou mimo. Brno šlo následně do čtyř a Berani na konci přesilovky málem udeřili, proti byl však pozorný Kašpar, který předvedl skvělý zákrok. A tak přišel trest. Vojtěch Kadlic dostal zadovkou puk před prázdnou bránu a nádhernou akci zakončil bez obtíží. O čtyři minuty bylo skóre dokonce otočené. Kometa si vytvořila tlak, který nakonec zužitkoval Rob Caha, jehož dorážka byla bez odpovědi. Zlínu se druhá třetina vůbec nepovedla, což potvrdil Vojtěch Kadlic, který v přesilové hře deset sekund před koncem vymetl horní růžek branky Kubíka.

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej, kdy ale hned v 44. minutě mohla Kometa rozhodnout o osudu utkání, rozhodčí však hraniční zákrok nepotrestali a samostatný nájezd hosté nezískali. Museli se tak strachovat o výsledek i nadála, ale jelikož Weintritt v 53. minutě tváří v tvář Kašpara nepřekonal, dýchalo se jim o něco lépe. Navíc do minuty Brno udeřilo na druhé straně, kdy Richard Zajíček milimetrovým bekhendem uklidil puk pod břevno zlínské branky. Kometa už poté byla do konce utkání lepším týmem a i přes závěrečnou přesilovku Zlína v posledních minutách se skóre již neměnilo.