Junioři vstoupili do nadstavby úspěšně, doma si zastříleli proti Vítkovicím

Junioři vstoupili do nadstavby úspěšně, doma si zastříleli proti Vítkovicím

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 9. Matula (Frydrych, Slabý), 15. Kowalczyk (Svoboda), 17. Čejka (Ferda, Krejčí), 20. Svoboda (Střondala, Süss), 27. Svoboda (Kučeřík, Süss), 48. Matula (Novák, Kowalczyk), 60. Süss (Střondala) – 12. Raška (Baláž, Zdeněk), 23. Vilček (Dang, Zdeněk). Rozhodčí: Přikryl – Komínek, Měkýš. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 1:1, 4:1, 4:2, 7:2.
HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Trnka "A", Slabý, Jurnečka, Kučeřík, Jeřábek, Kowalczyk, Mlčák – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Hasoň "A", Střondala, Čejka "C", Matula, Ferda, Frydrych, Krejčí, Kunc.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Daňa (Juránek) – Klus, Ficek, Zdeněk, Šendera, Štěpánek "A", Kučera – Gřesík, Blaško, Vilček, Peterka, Baláž, Klíma, Spratek, Raška "C", Malát, Dang.

B r n o – Utkání začalo opatrně na obě strany. Na gól si fanoušci počkali do poloviny první třetiny, kdy šla Kometa do vedení. Vítkovice však s odpovědí nečekali dlouho. Brno inkasovaný gól nabudil a ještě v první třetině odskočilo na tři branky. Druhá třetina byla vyrovnaná, gól padl na každé straně. Ve třetí třetině Kometa přidala další dvě branky a došla si pro tři body.

Komentář k zápasu

První třetina začala opatrně. Ani jeden tým se nehnal bezhlavě do útoku a spíše se útočilo ze zabezpečené obrany. Po pěti odehraných minutách mělo Brno možnost hrát první přesilovou hru. Ta se však vůbec nepovedla. Minutu po návratu Gřesíka se Kometa radovala z první branky. Petr Slabý přihrál puk z vlastní třetiny na útočnou modrou, kde stál Lukáš Frydrych. Ten si vjel do třetiny, všiml si najíždějícího Jakuba Matuly, který si přijel blíž k bráně a vystřelil nechytatelně nad lapačku Daňa. Vedení Kometě však nevydrželo ani tři minuty. Brňané napadali rozehrávku Vítkovic, ti s obtíží dokázali dostat puk na modrou útočnou čáru, kde stál David Zdeněk, který poslal puk Jozefu Balážovi, tím se dostala Ridera do přečíslení dva na jednoho. Na konci celé akce stál Dominik Raška, který nedal Holíkovi šanci. Po této brance se domácí zvedli a začali být v útoku nebezpečnější. Již tři minuty po inkasované brance, dostal Brno opět do vedení Daniel Kowalczyk. Který překonal Daňa střelou od modré čáry. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Čtyři minuty před koncem se trefil Jakub Čejka. Ferda nahodil puk před bránu, kde stál Čejka a trefil mezeru mezi betony hostujícího brankáře. První třetinu ukončil čtvrtý gól Komety Brno. O ten se postaral šest sekund před koncem Matěj Svoboda, jenž tečoval střelu Střondaly.

Druhá třetina se již nenesla v dominanci Komety. Vítkovice se oklepaly z hrůzného závěru první třetiny a začaly více útočit. Již ve dvacáté druhé minutě se povedlo hostům skórovat. Michal Danga dostal puk na Tomáše Vilčeka, jenž dokázal střelou zápěstím překonat Holíka. Po dalších dvou minutách to mohlo být již pouze o jednu branku, jenže Gřesík pálil nad. Na konci sedmadvacáté minuty se opět ozvalo Brno. Jan Süss vybojoval kotouč pro Radka Kučeříka. Ten ještě vybídl Matěje Svobodu, který prudkou ranou překonal brankáře Vítkovic. Byl to již druhý gól Svobody v utkání. Další šanci hostí měl Peterka, který přebruslil hřiště a ranou od modré zkusil najít mezeru mezi vyrážečkou a tělem Holíka, zde však neměl brněnský brankář volné místo. Dvě minuty po polovině hry hrála přesilovou hru Ridera. Nepřinesla však jediné ohrožení branky a vůbec se nepovedla. Čtyři minuty před druhou sirénou pálil z pravého kruhu Kučeřík. Daňa s obtíží puk vytěsnil ramenem. Před koncem druhé třetiny hrála Kometa další přesilovou hru, ani ta však nebyla využita.

Ve třetí třetině se musel činit Martin Holík. Již po dvou minutách předvedl perfektní zákrok lapačkou a zabránil tak skórováním hostů do prázdné brány. Ve čtyřicáté druhé minutě předvedli domácí pohlednou kombinaci. Gólem však neskončila. Jedním z důvodů bylo i držení od Šendery, který šel pykat na dvě minuty. V přesilové hře měl paradoxně více práce Holík, který však nepřipustil zdramatizování. Dvanáct minut před koncem Brno vstřelilo šestou branku utkání. Daniel Kowalczyk dlouho váhal s rozehrávkou. Nakonec se rozhodl pro oblouček do středního pásma, ten si sklepl Matěj Novák. Ten si najel do pásma, puk dostal přes obránce na Jakuba Matulu, jenž dokázal zavěsit nad lapačku Daňa. Devět minut před koncem ujeli hosté dva na jednoho, jen díky dobrému obrannému zákroku bylo znemožněno Vítkovicím skórovat. Sedm minut před koncem se snažil najít Matula cestu k Hasoňovi, který by dával puk do prázdní brány. Hostující brankář však záměr přečetl a vlastní hokejkou přihrávku zneškodnil. Padesát čtyři sekund před koncem se Brno radovalo naposledy. Vojtěch Střondala získal puk za brankou, všiml si dobře postaveného Jana Süsse před bránou. Střondala mu poslal přesnou přihrávku do hole, kterou Süss dokázal proměnit - 7:2. Brno si tak s přehledem došlo pro tři body do tabulky.

Ohlasy trenérů

KOM

Jan Zachrla: Výsledek odpovídá naší produktivitě v útoku. Soupeř měl taky několik dobrých šancí, ale nedokázal je proměnit. Na začátku Vítkovice dobře bruslily a byly organizované. Důležité bylo, že jsme odskočili po vyrovnávací brance o tři branky. Tam se ten zápas lámal především. Ve druhé třetině jsme naštěstí jejich šance dokázali přečkat a konec se hlavně dohrával. Jsme rádi za tři body, které jsou důležité v tabulce. My chceme dojít co nejdál, takže se musíme o play off porvat od nuly.

VIT

Mojmír Trdličík: Domácí zaslouženě vyhráli. Byli lepší ve všech směrech. Hlavně bruslařsky a ve využívání šancí. Také v orientaci před bránou, což rozhodlo jednoznačně dnešní zápas. My jsme se postupem utkání zvedali. Bylo to zapříčiněno i tím, že jsme měli v sestavě hráče, co hráli po delší době. Na lepší výsledek to však nestačilo.

 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál