Juniorce se duel v Hradci nepovedl. Z východu Čech odjíždí bez bodu

Mountfield HK - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 1. Jirásek (Řepík), 6. Hidveghy (D. Matouš, F. Moník), 16. Hidveghy, 18. T. Kynčl (Mašín), 35. Muška (T. Kynčl, D. Dvořák), 43. Štohanzl (Řepík, D. Matouš), 57. F. Moník (Řepík, Hnik) – 49. Hasoň (Novák, Havlát). Rozhodčí: Veselý, Roischel, Pechán. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 37:18. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
Mountfield HK: D. Dvořák – Hroudný (C), Muška, Pohl, Havránek, J. Moník, T. Kynčl, Jonáš – Jirásek, D. Matouš, Matějček, Pažourek, J. Dvořák, Hnik, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Hidveghy, Chalupa, Štohanzl.
HC Kometa Brno: Šindelka (21. Holík) – Trnka, Slabý, Jurnečka, Kučera, Kučeřík, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Havlát, Svoboda, Hasoň, Minárik, Čejka (C), Matula, Ferda, Frydrych, Krejčí, Kunc.

B r n o/ H r a d e c K r á l o v é – Ve čtvrtek odpoledne čekal juniorku v nadstavbové skupině první venkovní zápas. Přestože byla juniorka v posledních zápasech ve formě, duel proti Hradci Králové se jí nezdařil a domů si veze debakl 7:1. Z této prohry se však musí rychle oklepat, protože ji hned v sobotu čeká další zápas, tentokrát na domácím ledě. Kometu srazila hned první třetina, ve které dostala čtyři branky. O jediný brněnský gól v zápase se postaral útočník Jan Hasoň.

Zápas prakticky teprve začal a Hradec už vedl. V čase 0:39 se z dorážky po střele prosadil Filip Jirásek – 1:0. Hradečtí junioři měli výborný pohyb, který záhy znovu zužitkovali. Po přihrávce Dominika Matouše vstřelil branku Patrik Hidveghy, který zůstal nikým nehlídán před brankářem Šindelkou – 2:0.

Ve 13. minutě mohlo Brno z krásné akce snížit. Matěj Svoboda dostal přihrávku do druhé vlny a příklepem vystřelil, ale gólu zabránila branková konstrukce za Danielem Dvořákem. Na začátku čtrnácté minuty byl vyloučen domácí Řepík a hosté cítili šanci. Michal Kunc zůstal u pravé tyče Dvořákovy branky a také tam přišla přihrávka, domácí obránce však stačil zablokovat Kuncovu hokejku a ze šance nakonec nic nebylo.

Pak už opět úřadovali domácí. V čase 15:15 se podruhé v zápase prosadil Patrik Hidveghy, když krásnou individuální akci napodruhé proměnil do horní části Šindelkovy branky – 3:0. A o dvě minuty a dvě vteřiny později se Hradečtí radovali znovu. Patrik Mašín geniální přihrávkou od mantinelu našel sjíždějícího obránce Tomáše Kynčla a zvýšil na 4:0. Na konci periody si domácí zahráli první přesilovku, uspět z ní ale nedokázali.

Do druhé třetiny vyměnil Šindelku v brněnské bráně Holík a hned se musel ohánět, zákroky proti hradeckým střelám ale byly úspěšné. V půlce zápasu pak šel na trestnou lavici Jaroslav Dvořák a byly to hodně perné chvilky před brankovištěm Daniela Dvořáka, neboť domácí gólman musel čelit několika nebezpečným ranám a dorážkám.

Jenomže hosté své šance nevyužili a ve 35. minutě opět udeřili Východočeši. Jakub Muška střelou po zemi nachytal brněnského brankáře – 5:0. Zajímavostí je, že u páté branky si asistenci připsal i gólman Daniel Dvořák. Pětigólový náskok pak vydržel na světelné tabuli až do konce prostřední části a do kabin šlo spokojeněji mužstvo domácích.

Nastolené tempo hry pokračovalo také ve třetí třetině. Po dlouhém zranění se poprvé do ostrého zápasu postavil Martin Štohanzl a hned mohl slavit přesný zásah. Dominik Řepík poslal geniální pas a právě Martin Štohanzl stahovačkou obelstil hostujícího muže v masce a poslal puk do odkryté klece – 6:0.

Na ledě se s postupem času začalo hrát trošku více do těla a když chvíli zůstal na ledě ležet Patrik Hidveghy, hosté situace využili. Přihrávku skrze pásmo do prázdné brány zužitkoval Jan Hasoň – 6:1. Další snížení mohl přinést Minárik, jenž se sice po návratu z trestné netrefil, dostal ale šanci na reparát, jelikož z důvodu faulu bylo nařízeno trestné střílení. Se střelou ale neměl Daniel Dvořák větší problémy.

V závěru zápasu ještě upravil konečné skóre na 7:1 Filip Moník. V poslední minutě ještě brněnský kapitán Čejka napadl tvrdě hradeckého Chalupu, na výsledku zápasu už ale tento zákrok nic nezměnil. Hradec zvládl i třetí zápas v nadstavbě a v přímém boji o první místo ve skupině deklasoval Kometu.

HRK

Aleš Krátoška: Vydařil se nám vstup do utkání, kdy kluci v první třetině vlastně o celém zápase rozhodli. Všechny dneska musíme pochválit, hlavně právě za první třetinu. Kluci hráli velmi dobře a proměňovali šance, které jsme měli. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a výsledek 7:1 podle mě odpovídá celému průběhu. Je to pro nás zasloužené vítězství.

KOM

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Pokud po první třetině prohráváte s tak silným týmem 0:4, těžko se to stahuje. Od špatného začátku se odvíjel celý zápas, to byla alfa a omega. Měli jsme nějaké šance, kdy jsme mohli alespoň dotáhnout skóre na přijatelný výsledek, ale góly jsme nedali. Oni nás ze všeho trestali, soupeř byl dnes jasně lepší a připravenější.