Junioři v posledním zápase před play-off rozstříleli České Budějovice

HC Kometa Brno - HC České Budějovice

Branky a nahrávky: 5. Mlynář (Havránek, Mikyska), 16. Kratochvíl (Havránek), 16. Havlát, 22. Horký (Havránek), 23. Kratochvíl (Mlynář, Havránek), 31. Havlát (Frydrych, Süss), 40. Kučera (Novák), 40. Horký (Süss), 50. Kratochvíl (Havránek, Mikyska) – 18. Kachyňa, 34. Rolínek (TS), 47. Káník (Prášek, Dudáček), 47. Šulek (Grauer, Doktor). Rozhodčí: Skopal – Reich, Měkýš. Vyloučení: 5:6. Využití: 4:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 68. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 8:2, 8:4, 9:4.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Kučera, Mikyska, Jeřábek, Krejčí II. – Novák, Süss, Havlát, Kratochvíl, Hasoň, Matula, Čejka (C), Horký, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí I., Havránek.
HC České Budějovice: Němec – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Dosek, Kubeš, Dudáček – Rolínek, Matys, Doktor, Bláha, Prášek, Káník, Šulek, Kaisler, kronus, Dančišin (C), Bárta, Kouba.

B r n o – Generálka před play-off vyšla juniorům na jedničku. V třináctigólové přestřelce proti Českým Budějovicím byla Kometa úspěšnější a za výhru 9:4 si připisuje cenné tři body do tabulky. Na vítězství mají velký podíl především Petr Kratochvíl, kterému se podařilo zkompletovat hattrick a Tomáš Havránek, který si v zápase připsal pět asistencí.

Brněnští hokejisté vstoupili do zápasu jako favorité. Tato role se poměrně brzy potvrdila, když si českobudějovičtí hokejisté počínali v soubojích s Brněnskými nedovoleně. Domácí přesilovky trestali nekompromisně, proměnili čtyři z šesti. Hned ve druhé poslal domácí do vedení přesnou střelou Tomáš Mlynář. Početní výhody se opravdu ukázaly jako rozhodujícím faktorem utkání. Kometa se totiž dokázala prosadit i ve vlastním oslabení, a to dokonce dvakrát v rozmezí dvanácti vteřin. Nejprve po souhře s Tomášem Havránkem vstřelil svůj první gól zápasu Petr Kratochvíl. Následně se v individuální akci prosadil Robert Havlát. V první třetině se dokázali prosadit i Budějovičtí, když od modré přesně zamířil obránce Ondřej Kachyňa. Do šaten se tak po první části šlo za stavu 3:1.

Uplynulo jen něco málo přes minutu z druhé části a Kometa navýšila svoje vedení. Po nahrávce Tomáše Havránka se prosadil Luboš Horký. Poté si opět hosté počínali nedovoleně a přesilovou hru po pouhých osmi vteřinách využil Petr Kratochvíl. O několik minut později přidal svůj druhý gól v zápase v početní výhodě také Robert Havlát. Poté se do velké šance dostal Luboš Horký, ale hostující gólman David Němec předvedl jeden ze svých neuvěřitelných zákroků a o devět vteřin později se naopak mohli radovat hráči na druhé straně. Michal Furch totiž podrazil Radka Rolínka a bylo nařízeno trestné střílení. V něm nedal českobudějovický útočník brněnskému Lukáši Dostálovi nejmenší šanci a snížil na rozdíl čtyř gólů. Minutu před koncem se ale do skórování opět pustili brněnští hokejisté. Nejprve od modré napřáhl Štěpán Kučera a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O 24 vteřin později svým druhým góle v utkání navyšoval na rozdíl šesti branek Luboš Horký. Už po druhé třetině bylo vstřeleno celkem deset gólů a spokojenější mohli být rozhdoně domácí.

Třetí část byla na branky nejchudší. Hostující hráči nechtěli ze zápasu odejít s ostudou a uzavřeli Kometu v obranném pásmu. Výsledkem byl nejprve gól Jakuba Káníka. O necelou minutu se hosté mohli radovat podruhé, když téměř totožnou akci zakončoval Ondřej Šulek. V polovině třetí periody svůj hattrick zkompletoval další přesilovkovou trefou Petr Kratochvíl. Zbytek zápasu už se víceméně pouze dohrával, i když na obou stranách jsme mohli vidět jednu velkou šanci. Nejprve se do samostatného úniku dostal Ondřej Kachyňa, zastavila ho až branková konstrukce. Jen o chvíli později rozezvonil tyč na druhé straně hřiště Jan Süss. Českým Budějovicím tímto zápasem skončila sezóna, naopak pro Kometu vrchol teprve začíná. O konečném pořadí v tabulce rozhodne teprve zápas hradeckého Mountfieldu s Vítkovicemi. V případě, že ostravský celek bude bodovat, skončí Kometa na prvním místě své tabulky. Svého soupeře pro play-off také ještě nezná, už teď je ale jisté, že sérii zahájí na domácím ledě.

KOM Jan Zachrla: Byli jsme produktivní, nastříleli jsme hodně branek. I naše hra byla lepší než včera. Možná to bylo i tím, že soupeř byl méně namotivovaný, už neměl o co hrát. Rozhodly góly na začátku, díky nim jsme měli celý zápas v naší režii.
CEB Martin Štrba: Jasná a zasloužená výhra pro domácí. Náš tým k tomu dneska bohužel přistoupil laxně, i když to byl náš poslední zápas. O to víc mě to mrzí, že kluci nejsou schopní si poslední zápas sezóny užít.