Konec nadějí. Starší dorost i potřetí padl s Budějovicemi a sezónu končí v osmifinále

HC Kometa Brno - HC České Budějovice

Branky a nahrávky: 1. Kunc, 7. Minárik, 44. Vašíček (Kučeřík, Meluzín), 59. Mlčák – 8. Silný (TS), 19. Kubíček (Novák), 35. Novák (Čížek), 37. Šafář (Toman), 44. Čížek (Hubata, Kubíček). Rozhodčí: Kopeček - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 4:5.
HC Kometa Brno: Kašpar (Holata) – Věžník, T. Sedláček, Mlčák, J. Sedláček, Vašíček, Kučeřík, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc, Kadlic.
HC České Budějovice: Svoboda (Baloun) – Doktor, Vávra, Kubíček, Škola, Čížek, Šafář, Hubata – Silný, Novák, Beránek, Krcho, Řezáč, Petřík, Hrubec, Toman, Vaculík, Čížek, Melichar, Masopust, Grossmann.

B r n o – S vírou v obrat série vstupovali starší dorostenci do třetího zápasu osmifinálové série s Českými Budějovicemi, v níž Jihočeši po dvou domácích zápasech vedli 2:0 na zápasy a byli krok od postupu. Kometa nastoupila do duelu skvěle, vedla o dvě branky, ale Motor zvládl duel otočit. Modrobílí ve třetí části mocně dotahovali, snížili na rozdíl jedné branky, ale kýžené vyloučení se nedočkali. Po prohře 4:5 i potřetí v sérii prohráli a letošní sezóna jim tak v nejkratším možném čase skončila už v osmifinále.

Duel o "přežití" pro domácí barvy začal naprosto skvěle. Už po osmi sekundách hry Michal Kunc vystihl rozehrávku Jihočechů, jel sám na Svobodu a přesnou ranou k tyči pod vyrážečku nezaváhal - 1:0. Kometa byla na koni a byla aktivnější, navíc ji držel brankář Kašpar. Navíc hosté znovu chybovali v rozehrávce, čehož v mezikruží využil Marek Minárik, který sebral puk, a podobně jako Kunc trefil ranou na zadní tyč pod vyrážečku Brnu dvoubrankové vedení - 2:0. Hosté ale měli připravenou odpověď, když Silného fauloval Vašíček a Budějovice měly možnost trestného střílení. K tomu se postavil sám faulovaný Michal Silný a přesnou ranou na teploměr Kašpara snížil - 2:1. Kometa poté měla další šance si vzít dvoubrankový náskok zpět, většina ran ale byla zablokovaných a Minárikovi velkou šanci z mezikruží zlikvidoval Svoboda. Hosté nakonec chvíli před koncem třetiny také vyrovnali, když se v prostoru mezi kruhy zorientoval nejrychleji dojíždějící Šimon Kubíček a přesnou ranou do poodkryté branky vyrovnal na 2:2. Za toho stavu také divoká první část skončila.

Druhá část začala aktivitou hostů, kteří se hnali za obratem. Ve velké šanci byl Novák, který skvěle tečoval nahození spoluhráče, ale Kašpar na poslední chvíli zacvakl betony. Následně Silný nabídl puk střílenou přihrávkou Krchovi, ale toho a také dorážku fantasticky vychytal opět Kašpar. Hosté byli lepší a opět zahrozil Novák, když jej Kašpar nejprve vychytal v tutovce v mezikruží lapačkou a poté před brankou pravým betonem. Několik varování domácím přesto nestačilo, a sám Pavel Novák otočil skóre, když sám před brankou poslal kotouč po ledě mezi betony domácího brankáře - 2:3. Domácí chtěli odpovědět, ale z přemíry snahy pramenil další faul. Přesilovku Jihočeši nakonec využili, když si s pukem na osu vybruslil Jakub Šafář a prudkou ranou zápěstím k vzdálenější tyči se nemýlil - 2:4. Hosté si svůj náskok poté hlídal a do šaten odcházeli s dvoubrankovým náskokem.

Třetí třetina začala náporem hostujícího celku, který chtěl svému soupeři odskočit. Už ve 44. minutě hosté přeci jen přidali svou pátou branku, když se s kotoučem pohotově vytočil před branku Jakub Čížek a zamířil přesně k tyči - 2:5. Za půl minuty ale domácí bleskově snížili, když se kotouč dostal na vrcholek levého kruhu k Patriku Vašíčkovi, jenž ranou zápěstím vymetl vzdálenější šibenici - 3:5. Kometa ožila, ale občas zapomínala na zadní vrátka, čehož mohl v přečíslení využít opět Čížek, jeho ránu ale zastavila tyč. Domácí poté ve velkém závaru dvakrát signalizovali, že kotouč přešel brankovou čáru, v obou případech však sudí rozpažil. V závěrečné pasáži hru měl velkou šanci před brankou osamocený Toman, ale Kašpar jej vychytal. Domácí se tři minuty před koncem odhodlali ke hře bez brankáře a nakonec se dočkali snížení, když kotouč na brankovišti sklepl ze vzduchu mezi betony Svobody Jan Mlčák - 4:5. Kometa i nadále tlačila, ale už jí nezbývalo moc času, a tak Motor svou výhru i postup do čtvrtfinále pohlídal.

Svěřenci Marka Moskala tak, bohužel, prohráli třetí duel osmifinále a po výsledku 0:3 jim po loňské stříbrné jízdě končí sezóna velmi brzy.

KOM Marek Moskal: Prohrávali jsme 0:2 na zápasy, navíc jsme nastoupili bez hráčů z juniorky. Podali jsme ale podle mě výborný výkon. Celkově jsme v sezóně hráli asi na 15 lidí, chyběla nám potřebná konkurence, ale i tak nás štve, že jsme vypadli hned v prvním kole, protože jsme chtěli alespoň přes Budějovice přejít dál. Budějovice mají výborný tým a jak říkám, sehráli jsme s nimi dva velmi vyrovnané duely. Trochu nás to teď mrzí, ale soupeři musím pogratulovat a přeji jim, ať se jim daří i dál.
CEB Radek Bělohlav: Začal bych frází "Poslední krok bývá nejtěžší", protože to tak opravdu bylo. Hráli jsme parádní zápas, i když na menším hřišti, ale kluci si jej budu pamatovat. Hrálo se tvrdě, důrazně, oba týmy měly výkyvy a hrálo se nahoru dolů. Odmakali jsme to a nakonec měli i trochu štěstí.