Junioři uštědřili Spartě debakl a jsou jedno vítězné utkání od postupu

Junioři uštědřili Spartě debakl a jsou jedno vítězné utkání od postupu

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 7. Novák (Čejka, Trnka), 20. Havránek (Střondala), 35. Süss (Horký, Havránek), 41. Süss (Furch), 49. Svoboda (Střondala), 54. Plášek, 58. Novák (Krejčí, Čejka) – 33. Komárek (Mrkvička, Procházka), 60. Eliáš (Bílek, Chlouba). Rozhodčí: Jiří Kašík – Jiří Gebauer, Karel Lukš. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 105. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:2. Stav série: 2:0.
HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka "A", Slabý, Furch, Kučera, Rafaj, Jeřábek, Mikyska – Novák, Süss, Svoboda, Gajarský, Střondala, Čejka "C", Horký, Mlynář, Ferda, Kratochvíl, Krejčí, Plášek, Havránek.
HC Sparta Praha: Wolf (54. Hofmann) – Jandus M., Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš "A", Jeřábek – Komárek, Jandus T., Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský, Wojnar.

B r n o – Úterní podvečer patřil druhému čtvrtfinále juniorů mezi Kometou a Spartou. Druhé utkání začala aktivněji Sparta, ovšem z branky se radovala Kometa, která se v první periodě prosadila dvakrát. Druhá třetina přinesla vyrovnaný hokej a branku na obou stranách. Třetí perioda začala Kometa brzkou brankou, tím soupeře zlomila a dokráčela si pro druhou výhru v sérii.

Komentář k zápasu

Hosté vstoupili do druhého utkání v sérii a již v první minutě hry zaměstnali brněnského brankáře Dostála. Úvodní tlak hostů zapříčinil vyloučení Krejčího. Spartě se však dnes v přesilovkách moc nedařilo. První šance Komety přišla na začátku šesté minuty. Adam Gajarský dostal Furcha do střelecké pozice. Furch ale vybruslil s pukem mimo palebnou pozici. Na konci sedmé minuty se poprvé fanoušci Brna mohli radovat. Jakub Čejka vypálil kotouč z kruhu pro vhazování, hostující brankář pouze střelu vyrazil před Matěje Nováka, který bez problému zakončil - 1:0. O minutu později se do další šance dostal Radim Ferda. V úniku trefil pouze tyč. V polovině deváté minuty se po nahození na hostující klec strhla na brankovišti nepřehledná situace. Domácí již slavili gól, puk však za brankovou čarou neskončil. V šestnácté minutě vystihl Jan Süss přihrávku hostů a vyslal Rafaje do brejku. Ten v zakončení nic nevymýšlel a vystřelil. Opět trefil pouze tyč. Minutu a půl před koncem byl vyloučen Kratochvíl za zdržování hry. Spartě se opět nedařilo překonat brněnskou obranu. Dvacet pět vteřin před první sirénou se Brno radovalo z druhého gólu. Jeden z hostujících obránců se nechal, v přesilové hře, obrat Vojtěchem Střondalou před vlastím brankářem. Střondala poslal přihrávku na Tomáše Havránka, který vykoupal Wolfa v bráně a následně poslal puk za jeho záda.

Momentka úvodní trefy duelu v podání Matěje Nováka. Foto: Jiří Grulich

Druhá třetina přinesla vyrovnanou hru. Jako první se snažil prosadit Furch, ale trefil jen spoluhráče. Na druhé straně se objevil před bránou nikým nehlídaný Pšenička. Přihrávka směřovaná na něj ale byla včas zastavena. Na konci dvacáté páté minuty si Brno zahrálo první přesilovou hru. Ovšem ani ta nebyla příliš povedená. O dvě a půl minuty později hrála přesilovou hru Sparta. Pěkná kombinace na jeden dotyk byla zakončena Ondřejem Procházkou. Dostál byl i na tento pokus připraven. O minutu později zaútočil Jandus s Pejchalem a domácí obrana musela řešit několik problému. V polovině hry byl vyloučen za sekání hostující Procházka. Přesilová hra neměla dlouhého trvání. Protože na druhé straně byl potrestán za držení hole Havránek. Hra ve čtyřech nenabídla nic nového. Po návratu obou borců se Sparta konečně dočkala. Po teči Procházky se puk ocitl v brankovišti. Za záda dostála kotouč dotlačil Vojtěch Komárek a Sparta se radovala z prvního gólu v sérii - 2:1. Kometa však nalezla velice rychle odpověď. Již po necelých dvou minutách se prosadil Jan Süss. Branka to byla hodně sporná. V brankovišti před Wolfem se po nahození sjelo několik hráčů a kotouč poskakoval po brankové čáře. Hlavní rozhodčí po konzultaci s rozhodčím za brankou a kapitány branku uznal. Závěr třetiny patřil Brnu. Gól již nepadl.

Druhé čtvrtfinále bylo opět plné emocí. Foto: Jiří Grulich

Třetí třetina patřila jednoznačně domácím. Již po čtyřiceti devíti vteřinách se dokázal trefit Jan Süss, který dokázal překonat Wolfa. Pět minut po začátku třetí periody předvedl pěknou akci Procházka, jenž si položil Dostála na záda a obkroužil branku. Do odkryté brány se však pražský hráč netrefil. Sedm minut před koncem přišla pátá branka Brna. Vojtěch Střondala vypálil na lapačku hostujícího brankáře, ten jen vyrazil před sebe a Matěj Svoboda mel jednoduchou pozici ke skórování. Deset minut před koncem se ozvala další šance hostů. Pšenička bekhendem nenašel místo mezi betony Dostála. O tři minuty se blýskl individuální akcí Karel Plášek. Ten nabral rychlost ve středním pásmu, naznačil střelu, objel bránu a zasunul puk na bližší tyč. Šestá branka byla konečnou pro brankáře Wolfa, kterého vystřídal Hofmann. Ani ten však nezabránil sedmé brance Komety. Matěj Novák opět využil vyražené střely a rozvlnil síť. Poslední slovo měli hosté. Čtyři vteřiny před koncem se prosadil Filip Eliáš, který upravil na konečných 7:2. Série se teď přesune do Prahy, kde Kometě stačí zvítězit pouze jednou a postoupí do semifinále.

Ohlasy trenérů

KOM Jan Zachrla: Zase to možná opticky vypadalo, že Sparta měla více ze hry, ale my jsme dobře řešili situace v předbrankovém prostoru, odkud jsme dnes dali asi tři góly, a pak v závěru už to soupeř nejspíš trochu vypustil, opadl a šetřil se na další zápas. Výsledek už poté byl pro ně možná trochu neodpovídající tomu, jak ten zápas jako celek vypadal. Zatím nechceme řešit, co bude s možnými posilami ze staršího dorostu, protože ani nevíme, co bude zítra. Musíme si k tomu sednout, promluvit si o sestavě. Máme široký kádr a to, jestli toho využijeme, či nikoliv, zatím nechci komentovat.
SPA Jiří Zelenka: Opět jsem začali aktivně a měli spoustu šancí, ale zase nás zastavil skvěle chytající Dostál. Pak přišly dvě hrubé chyby, které nás srazily dolů na 2:0. Dokázali jsme sice snížit na 2:1, ale vzápětí jsme si nechali dát hloupý gól na 3:1, a ve třetí třetině už to tam domácím napadalo. To však k hokeji patří a my už jsme poté nechali některé naše kluky odpočinout. Teď se připravíme na čtvrtek a uděláme maximum pro to, abychom se do Brna ještě vrátili.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

×
Dnes v 18:00 | Muži
Frölunda Indians
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál