Výborně! Junioři skolili díky hattricku Havránka Spartu i potřetí a jsou v semifinále

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 45. Pšenička (Jandus T., Procházka) – 8. Novák, 27. Havránek (Horký), 36. Havránek, 59. Havránek (Gajarský, Slabý). Rozhodčí: Lacina – Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4. Konečný stav série: 0:3
HC Sparta Praha: Korpík (Wolf) – Jandus M., Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek Ra., Prchal, Karoch – Komárek, Jandus T., Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Dubský, Wojnar.
HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Furch, Kučera, Kučeřík, Jeřábek Ro., Mikyska – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Horký, Mlynář, Ferda, Kratochvíl, Krejčí, Plášek, Havránek.

P r a h a – Junioři vyrazili ve čtvrtek do hlavního města. Po dvou domácích výhrách stačilo Brňanům k postupu jediné vítězství. Kometě se podařilo vstřelit opět úvodní gól zápasu. Během druhé třetiny modrobílí přidali další dvě branky a šli si za postupem. Ve třetí třetině nejdříve Sparta snížila. Dvě minuty před koncem ovšem Tomáš Havránek dovršil svůj hattrick a dodal Kometě v závěru utkání klid. Brňané tak postoupili v nejrychlejším možném termínu a budou čekat na svého soupeře.

Brno vstoupilo do třetího čtvrtfinále ve stejném počtu. Největší změna v týmu byl brankář Škorpík, jenž se objevil poprvé na soupisce. Byl to právě sparťanský brankář, který si poprvé v utkání ohmatal puk. Ale výraznější šanci řešit nemusel. Po dvou minutách hry si připsal první zákrok i Dostál. Ten musel vyrážečkou likvidovat střelu Pšeničky. Po pěti minutách hry přišel trest pro Střondalu za hákování. Sparta zahrozila v početní výhodě dvakrát. Po ráně Wojnova vnik zmatek před bránou Dostála. Brněnský brankář se zorientoval ze všech hráčů nejlépe a přikryl puk. V druhém případě mohl Pšenička zakončovat do prázdné brány, to by však musel dostat přesnou přihrávku od Pejchala. První branka utkání padla, tak jako v předchozích utkáních, do klece pražské Sparty. Krátce po návratu Střondaly. Matěj Novák si vzal kotouč ve středním pásmu, probojoval se až před Škorpíka a zakončil přesnou střelou. I Brno si krátce po vstřelené brance zahrálo přesilovou hru. Domácí obrana však nedovolila Brnu možnost ke skórování. Hra se posléze vyrovnala. Na jedné straně Jandusovu ránu vykopl Dostál do rohu. Na té druhé si zase Škorpík poradil se zakončením Slabého. Šest minut před koncem třetiny byla k vidění hra ve čtyřech a následná přesilová hra Sparty. Za řeč stojí pouze rána Jeřábka. Ovšem i ta byla nepřesná a svatyni Dostála neohrozila. Dvě a půl minuty před koncem se po střele Slabého pokoušel dorážet Süss. V poslední půl minutě hry Brno začalo hrát další přesilovou hru. Gól již však nepadl.

Oslabení na začátku druhé třetiny zvládli domácí bez obtíží. Dokonce Pšenička dokázal zahrozit. Dostála ovšem nepřekonal. V dvacáté třetí minutě se snažil prosadit Procházka - bránu Komety netrefil. Po pěti odehraných minutách přišla další přesilová hra Brna. Ta již byla využita. Tomáš Havránek ujel obráncům Sparty a našel mezeru mezi betony domácího brankáře - 0:2. Druhá třetina byla bohatá na vyloučené hráče. Celkově padlo šest trestů. V přesilovce domácích se od modré napřáhl Michal Jandus. Připraveného Dostála překonat nedokázal. Pražanům se v početních hrách vůbec nedařilo. Neproměněné přesilové hry potrestal na konci šestatřicáté minuty Tomáš Havránek, který si vyjel s pukem do mezikruží a rozvlnil potřetí branku Škorpíka. Brno bylo po vstřelené brance aktivnější, branky se již diváci v druhé třetině ale nedočkali.

Vstup do třetí části měla lepší znovu Kometa. Luboš Horký vypálil tvrdou ránu, branku ale netrefil. První strkanice přišla po první minutě hry. Výměna názorů mezi Chloubou a Kučerou byla rozhodčími rychle zažehnána. V čtyřicáté páté minutě předvedl pěknou individuální akci Procházka. Pohledné akci chybělo pouze lepší zakončení. Ve stejné minutě přišla i první radost domácích. Po přihrávce Janduse se prosadil Tomáš Pšenička, jenž připravil Dostála o čisté konto. Branka polila domácí živou vodou a Dostál byl v permanenci. V další šanci Sparty byla před bránou Komety nepřehledná situace. Pryž se však za záda brněnského brankáře nedostala. V další akci musel Dostál zasahovat proti ráně Eliáše. Procházka se jedenáct minut před koncem dostal do další šance. Ani tentokrát nebyl úspěšný. O dvě minuty později měl obrovskou šanci na kontaktní gól jeden z domácích útočníků. Odkrytou klec však netrefil. Do Prahy přijelo podpořit juniory i několik fanoušků z Brna a hnali Kometu vpřed. Ta se však musela bránit. Oddych přišel v padesáté čtvrté minutě, kdy se provinil faulem Procházka. V přesilovce se pokoušel překonat Škorpíka Kratochvíl s Novákem, ani jeden nebyl úspěšný. Čtyři minuty před koncem si domácí vzali oddechový čas, po kterém již pražský brankář zůstal na střídačce. Pražanům se však nedařilo dostat do pásma a vstřelit kontaktní branku. Pojistku postupu přidal dvě minuty před koncem Tomáš Havránek, který tak dokončil svůj hattrick. Sám střelec byl bezprostředně po vstřelené brance vyloučen za sekání. Za stejný prohřešek byl vyloučen i Pšenička, ten však dostal trest na pět minut a do konce utkání. Víc se již nestalo a Kometa postoupila do semifinále!

SPA Jiří Zelenka: Je to pro nás zklamání, nepodařilo se nám tu sérii protáhnout do zítra. Brno hrálo výborně a my jsme opět zkolabovali na naší koncovce. Kluci makali až do konce, ale neměli jsme štěstí. Brno si zasloužilo vyhrát a zaslouženě postoupilo.
KOM