Kometa dohnala dvoubrankové manko, proti Slovanu bere pomyslný bod

HC Slovan Bratislava - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 6. Hecl (Černý), 28. Smoleňák (Bačík) – 33. Dočekal (H. Zohorna), 42. Dočekal (H. Zohorna). Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo (CZE) – Kacej, Výleta (SVK). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4386. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 2:2.
HC Slovan Bratislava: Mazanec – Švarný (C), Ebert, Taimi, Voráček, Bačík, Kozák, Černý, Boldižár – Kašpar (A), Viedenský, Řepík – Smoleňák, Ramstedt, Buchtele – Skalický, Šťastný, Hrnka – M. Hlinka, J. Mikúš, Hecl.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Štencel (A), Malec, Král, Bartjes, Mikyska – Svoboda, Hruška, Vincour – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – Dočekal, Nahodil, H. Zohorna – Havránek, R. Zohorna, Horký.

B r a t i s l a v a – Prohrávali 0:2, přesto se do utkání vrátili. A dovedli duel až do samostatných nájezdů. Brněnští hokejisté v úterý na ledě Slovanu Bratislava svého soupeře hrajícího KHL přestříleli v šedesáti minutách 37:30, smazali dvoubrankové manko a odvezli si pomyslný bod za prohru 2:3 na samostatné nájezdy. Kometa tak i v pátém přípravném utkání nepoznala v základní hrací době hořkost porážky. Ve čtvrtek hostí v DRFG Areně nováčka z Jihlavy.

Hned v úvodu Kometa svého soupeře zatlačila a prakticky pět minut se domácí hokejisté nedostali z vlastní obranné třetiny. Novic v bráně Slovanu Marek Mazanec však chytal výborně a všechny pokusy modrobílé družiny pochytal. A tak se z ojedinělé akce urodil gól do sítě Vejmelky. Černého střelu vyrazil Vejmelka před sebe a pohotový Marek Hecl kotouč dorazil do sítě - 1:0.

Tlak Brna i nadále pokračoval a vyrovnání bylo blízko. Radim Zohorna jel sám na bránu, Dočekal se ocitl pro změnu v brejku dva na jednoho, šancí bylo habaděj, jenže skóre se v první třetině už nezměnilo. Byť byla Kometa lepším týmem, do kabin šel spokojenější Slovan, který využil svou šanci.

Gól Slovanu v podání Hecla do sítě Vejmelky v první třetině. Foto: Ivo Dostál.

Úvod druhé třetiny patřil domácím. V první šanci byl dobře hrající Hecl, ten to zkoušel příklepem, ale na Vejmelku nevyzrál. Hostující brankář měl plné ruce práce i po tutovce Voráčka, který jel sám na brněnského gólmana, ale ten se rozchytal do velmi dobré formy. Bohužel na střelu Bačíka a dorážku Radka Smoleňáka byl krátký a v prostoru brankoviště nestačil včas zareagovat. Těsně před polovinou utkání měl možnost snížit Radim Zohorna, ale ve svém dalším pokusu neuspěl. Brňané měli územní převahu a byli častěji na puku, ale Mazanec stále odolával.

Překonat se ho povedlo až ve 33. minutě Martinu Dočekalovi. Tomu poslal přesný pas Hynek Zohorna a puk skončil nad ramenem Mazance, zasloužený gól - 2:1. V závěru druhé periody mohl zvýšit skóre znovu Hecl, gólman Brna byl ale připraven a do kabin se odcházelo za těsného stavu pro bratislavský Slovan.

Sotva se diváci po pauze usadili do hlediště, sledovali obrovskou šanci obránce Gulašiho. Zkušený bek si nabruslil mezi kruhy a tvrdou pumelicí vystrašil Mazance. Co se nepovedlo jemu, provedla brněnská dvojice "rybářů". Milovníci rybolovu Hynek Zohorna a Martin Dočekal si znovu skvěle rozebrali soupeře a druhý jmenovaný svou druhou brankou vyrovnal stav úterního mače - 2:2.

Radost hráčů po vyrovnávací brance na 2:2. Foto: Ivo Dostál.

Překlopit výsledek na stranu Brna mohl po přihrávce Haščáka útočník Nahodil, ale v dobré pozici před bránou nechal vyniknout Mazance. Výtečně hrála i čtvrtá brněnská formace (Horký, Radim Zohorna a Havránek). Právě tato brněnská letka rozebrala do posledního šroubku obranu Slovanu, bohužel nejlepší střelec přípravy Luboš Horký nezvedl dostatečně puk. I tak parádní akce mladých hráčů.

Více se toho do konce základní části nestalo a šlo se do prodloužení tři na tři. To se po dohodě obou týmů hrálo na tři minuty. Poté následovaly nájezdy hrané na tři série. Za Kometu neuspěli Haščák, Zaťovič a Vincour, za domácí se jako jediný prosadil Juraj Mikúš a Slovan vyhrál disciplínu zvanou nájezdy.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně