Kometa přehrála nováčka z Jihlavy a slaví třetí výhru v přípravě

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 22. R. Hubáček (Diviš) – 1. Zaťovič (H. Zohorna), 4. Süss (R. Zohorna), 19. T. Svoboda, 37. Dočekal (Süss, Mlynář), 45. Zaťovič (Král) Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
HC Dukla Jihlava: Kořenář (32. Škarek) – Půža, Váňa, Suchánek, Bryhnisveen, Zdráhal, De La Rose, Ulrych, Kajínek – Macík, Skořepa(A), Jiránek – Čachotský (C), Seman, Zeman – Žalčík, Anděl, Semorád – Čermák, Hubáček, Diviš.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Krejčík, O. Němec, Gulaši, Mikyska, Bartejs, Král, Vágner – T. Svoboda, J. Hruška, Vincour – Zaťovič, Nahodil, H. Zohorna – Havránek, R. Zohorna, Horký - Dočekal, Süss, Mlynář.

B r n o – Po devíti letech mohli být fanoušci svědky souboje dvou velkých rivalů a slavných klubů. Dvanáctinásobní mistři z Jihlavy a Komety se potkali v rámci přípravného duelu před letošní sezónou. Brňané vstoupili do první třetiny famózně a třemi brankami v podstatě určili ráz celého utkání. Náskok si pozorně hlídali a navíc v dalším průběhu střetnutí přidali další dva góly. Výborným výkonem se prezentovalo celé mužstvo, nastoupili i mladíci - útočníci Jan Süss (1+1) a vůbec poprvé za Kometu vstoupil do boje další junior, Tomáš Mlynář (0+1). Dva góly dal zkušený střelec Martin Zaťovič.

Kometa ve třetím přípravném duelu nastoupila s talentovanými mladíky v sestavě, například s osmnáctiletým Janem Süssem (1+1), devatenáctiletým Tomášem Mlynářem (0+1), který si připsal vůbec první start za Kometu a také s Lubošem Horkým, autorem dvou branek v prvním přátelském souboji s Třebíčí. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského předvedli naprosto impozantní začátek. Letošní mistr zahrozil hned v první minutě a byla z toho branka. Hynek Zohorna objel bránu a naservíroval kotouč na Martina Zaťoviče, který v 51. vteřině duelu překonal gólmana Kořenáře - 0:1.

O pár vteřin později mohlo být pro domácí ještě hůř, Vincour z mezikruží těsně promáchl. Co se nepovedlo zkušenému útočníkovi, to se povedlo mladíkovi v brněnském dresu. Ve svém druhém utkání za Kometu se střelecky prosadil teprve osmnáctiletý junior Jan Süss - 0:2. Oba celky se potkaly po dlouhých devíti letech a první třetina patřila jednoznačně týmu z jihu Moravy.

Jihlavští se sice malinko osmělili a dostávali se do šancí, ale ty pochytal výtečný Vejmelka a nepřipustil žádné komplikace. Na druhé straně bylo daleko živěji. Faulován v úniku byl obránce Filip Král a následovalo trestné střílení. Kořenář jeho forhendový pokus ovšem vychytal. Ale mrzet to brněnského beka nemuselo, protože třetí gól vsítil těsně před koncem první třetiny jeho kolega Tomáš Svoboda, jenž vystihl špatnou rozehrávku De La Roseho - 0:3.

Do druhé třetiny se Dukla snažila něco změnit a hned v úvodu se prosadila kontaktním gólem Radka Hubáčka - 1:3. Brněnský rodák snížil na rozdíl dvou branek, leč radost domácím dlouho nevydržela. Süss si připsal v utkání druhý bod, když našel Martina Dočekala, který dokázal překonat v polovině utkání střídajícího Škarka - 1:4. První bod v kariéře si připsal i další junior - Tomáš Mlynář za asistenci.

Brňané kontrolovali výsledek a ve třetí části pokračovali ve výborném výkonu. Nechtěli ponechat nic náhodě a chtěli především potěšit své fanoušky dobrou hrou, což se také dařilo. Běžela 45. minuta, Andělova přihrávka našla jenom hostujícího Krále, který přihrál přesně do jízdy Zaťovičovi a ten se v úniku nemýlil - 1:5. Kometa i ve třetím přípravném duelu nepoznala hořkost porážky a v Jihlavě naprosto bezpečně zvítězila 5:1.

Doplňkové nájezdy zvládla rovněž Kometa, která je zásluhou Vincoura a výborně hrajícího Süsse vyhrála 2:0.

JIH Petr Vlk: Jsme za toto utkání samozřejmě rádi, protože nás odhalilo v celé nahotě. Úvod utkání byla daň tomu, že než jsme se rozkoukali, měli jsme tam dva góly. V průběhu utkání se to trošku vyrovnávalo. Soupeř byl velice aktivní, ale kromě jednoho gólu jsme mu na čtyři přihráli sami. Bylo to po individuálních chybách a nedůslednostech, které budeme muset v dalším průběhu přípravy odstranit. Jsme rádi, že jsme takové utkání odehráli. Potřebujeme, aby kluci zjistili, co je třeba k tomu, abychom byli tím soupeřem, kterým chceme.
KOM Kamil Pokorný: Zápas měl slušné tempo, samozřejmě kvalita ledu byla trošku horší, to každý viděl. Od desáté minuty v každé třetině ztěžoval puk jakoukoliv kombinaci. Myslím si, že jsme měli výborný vstup do utkání. Byli jsme hodně produktivní a v naší hře se objevovaly velice slušné věci. Chtěl bych vyzdvihnout osm mladíků, kteří za nás nastoupili. Zahráli velice dobrý zápas, a to samozřejmě potěší.

Zápasy v sezóně