Kometa si s mladíky v sestavě připsala pátou výhru v přípravě, Duklu porazila 3:1

Kometa si s mladíky v sestavě připsala pátou výhru v přípravě, Duklu porazila 3:1

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 6. H. Zohorna (Nečas), 14. Dočekal (Gajarský, Plášek), 60. Štencel – 28. Kajínek (Skořepa). Rozhodčí: Čech, Skopal - Komínek, Otáhal. Vyloučení: 8:8, navíc Haščák a R. Hubáček 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3326. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Hráči utkání: Lukáš Dostál - Adam Zeman.
HC Kometa Brno: Dostál – Gulaši, Štencel, Malec, Král, Bartejs, Mikyska, Dujsík – Káňa, V. Němec (C), Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna. – Havránek, Dočekal, R. Zohorna – Střondala, Plášek, Gajarský, Süss.
HC Dukla Jihlava: Volden - Šidlík, Půža, Suchánek, Bryhnisveen, Zdráhal, De La Rose, Ulrych, Kajínek - Macík, Diviš, R. Hubáček - Semorád, Zeman, Anděl - Surovka, D. Čermák, Žalčík - Skořepa, Čachotský (C), Jiránek.

B r n o – Kometa do přípravého utkání s Jihlavou nastoupila s řadou mladíků v základní sestavě. S věkovým průměrem necelých třiadvaceti let si například odbyl premiéru v áčku ještě loňský starší dorostenec Karel Plášek. Krom něj nastoupili i další letošní reprezentanti ze stříbrného Memoriálu Ivana Hlinky. Všichni se ukázali v dobrém světle a přispěli k celkové výhře modrobílého týmu 3:1.

Komentář k zápasu

Zajímavosti utkání:

V loňské sezóně nastoupila Kometa do duelu v Třebíči s věkovým průměrem 20,9 let a rovnou se jednalo o nejmladší sestavu v historii klubu. Letos si můžeme zapsat další primát. S nejmladší sestavou Komety v historii nastoupili Brňané pro změnu doma před svým publikem. Věkový průměr činil 22,7 let! Premiéru před domácím publikem si zapsali například Lukáš Dostál, Karel Plášek a Jan Süss. Vůbec nejmladším hokejistou tohoto výběru a vlastně i zápasu byl Vojta Střondala (16 let).

Mládí v akci:

  • Karel Plášek (17 let) - první zápas za Kometu mezi dospělými a rovnou bod za asistenci!
  • Vojtěch Střondala (16 let) - nejmladší hráč na ledě a v sestavě Komety
  • Lukáš Dostál (17 let) - první zápas za Kometu před domácím publikem, pouze jednou inkasoval, vyhlášen nejlepším hráčem zápasu
  • Jan Süss (18 let) - první zápas za Kometu před domácím publikem
  • Dalimil Mikyska (18 let) - ve středu oslavil narozeniny
  • Filip Král (17 let)
  • Martin Nečas (18 let) - bod za asistenci
  • Adam Gajarský (17 let) - bod za asistenci, neproměnil trestné střílení
  • Tomáš Havránek (19 let)- rozhodl samostatné nájezdy
Nejmladší hráč na hřišti - útočník Vojtěch Střondala. Foto: Ivo Dostál.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří se tlačili před Dostála a po nepříjemném odrazu od mantinelu se kotouč dostal k Čachotskému, který trefil tyč mladého sedmnáctiletého brankáře. Na druhé straně se Kometa pozvolna dostávala do tempa a hrozila po pěkných kombinacích. Jednu z nich využil po odrazu před bránou Hynek Zohorna - 1:0.

Hrál se svižný hokej, který se ani nemusel přerušovat a zbytečně kouskovat. Ve 14. minutě bylo pro Brno ještě veseleji, nejlepší střelec přípravy Martin Dočekal dostal od Gajarského přihrávku mezi kruhy a Voldena překonal mezi betony - 2:0. Na pátém gólu "Doda" asistovali premiérově za Kometu Karel Plášek a Adam Gajarský. Ve druhé části měla Jihlava k dispozici dvě slepené přesilovky a vytvořila si před Dostálem mírnou převahu. Sice se už hrálo v pěti, přesto od modré napřáhl bek David Kajínek a jeho pumelice skončila v síti Dostála, který toho mnoho neviděl - 2:1.

Za polovinou utkání dostal parádní přihrávku Gajarský od spoluhráče Pláška, jel sám na bránu a byl jasně zahákován. Adam Gajarský zkusil kličku do bekhendu, ale neuspěl. Tradičně bouřlivé brněnské hlediště ještě víc rozproudil nešetrný zákrok Ulrycha u mantinelu na domácího Střondalu. Starší hráči se mladého talentovaného hráče zastali a Marcel Haščák dal co proto v pěstním souboji Radkovi Hubáčkovi. Každopádně šestnáctiletý Střondala odjel na vyšetření do nemocnice. Zákrok na jeho osobu potrestán nebyl, tresty se rozdávaly pouze za vzájemné potyčky.

Mladé pušky v akci. Adam Gajarský a v pozadí poprvé za Kometu Karel Plášek. Foto: Ivo Dostál.

Ve třetí části se hodně bojovalo o střední pásmo, šancí k vidění mnoho nebylo. Kometa se dobře bránila a s mladým mužstvem zvládala oslabení. Navíc mohla udeřit Martinem Dočekalem, který pět minut před koncem třetí dvacetiminutovky pálil z levého kruhu těsně vedle. Účastník letošního mistrovství světa Lars Volden se za kotoučem jen ohlédl. Dukla zkusila v závěru power-play, ale místo pokusu o vyrovnání se do prázdné brány trefil obránce Jan Štencel. Kometa si tak mohla v přípravě připsat již pátou výhru v přípravě. Výsledkem 3:1.

Po dohodě obou týmů se hrálo pětiminutové prodloužení, které ukončil po necelých třech minutách svižnou střelou k tyči Marcel Haščák. Jely se také tradiční nájezdy, v nich uspěli domácí Mallet a Tomáš Havránek. Za hosty pálil přesně pouze Žalčík a Kometa tak zvládla i dovednostní disciplínu.

Ohlasy trenérů

KOM Kamil Pokorný: S mladými kluky jsme spokojení. Ukázali nám, že když budou dál na sobě pracovat, bude mít Kometa o budoucnost postaráno. Martin Dočekal se rozstřílel a jen doufám, že mu to vydrží do mistrovských zápasů. Lukáš Dostál předváděl výborné výkony na Memoriálu a v utkání s Jihlavou svou formu jen potvrdil. Mrzí nás zranění Vojty Střondaly, který byl odvezen do nemocnice.
JIH František Zeman: Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Proti tak kvalitnímu soupeři musíme hrát úplně jinak. Špatný pohyb, špatná rozehrávka, toho se musíme vyvarovat. Podíváme se na video, rozebereme si zápas a ukážeme hráčům chyby.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

Související články

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál