.

Kometa v domácí premiéře Ligy mistrů otočila duel s Kuopiem a vyhrála i potřetí!

HC Kometa Brno - KalPa Kuopio

Branky a nahrávky: 9. V. Němec, 55. Nahodil (Mallet, H. Zohorna), 64. H. Zohorna (Erat) – 2. Mäkinen (Kantola), 36. Sebok (Lavoie, Maione). Rozhodčí: Hradil, Stano – Brejcha, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4963. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Král – T. Svoboda, Hruška, Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Káňa, Dočekal, Haščák.
KalPa Kuopio: Godla – Maione, Riikola (A), Seppälä, Lukka, Mäkinen, Leskinen, Parikka – Jokinen (C), Sebok, Lavoie – Tavi, Ikonen, Ruuttu – Gymer, Luostarinen, Kantola – Mutanen, Vainiola, Nuutinen – Knuutinen.

B r n o – Tři zápasy v Lize mistrů a tři výhry! Vynikající bilancí se mohou pochlubit hokejisté brněnské Komety v mezinárodní soutěži. V domácí premiéře sice před téměř pěti tisíci diváky s finským vicemistrem KalPou Kuopio dvakrát prohrávali, ovšem dvakrát dokázali srovnat a po vítězné trefě Hynka Zohorny triumfovali 3:2 v prodloužení. Nadále tak zůstávají v čele skupiny B.

Vstup do zápasu vyšel hostům, když ve druhé minutě Kantola přihrál z pravého kruhu před Vejmelku Konstovi Mäkinenovi, který nastavil hokejku a usměrnil puk za záda brněnského brankáře. Ve čtvrté minutě se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, v němž se ovšem aktivní Kantola neprosadil. Následně se obraz hry začal měnit ve prospěch domácího celku.

V deváté minutě rozvášnil slušně zaplněnou DRFG Arenu nejlepší střelec Komety v Lize mistrů Vojtěch Němec, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankářem Kuopia Godlou a přesnou střelou z mezikruží srovnal. Ve zbytku třetiny si obě mužstva zahrála početní převahy. Přesilovka Komety byla o poznání nebezpečnější, ale ani Zaťovič, ani o pár chvil později Zohorna s Malletem rozdílovou branku nevstřelili. Do šaten mohli odjíždět spokojenější hosté, ale Parikkovu šanci z mezikruží zneškodnil Vejmelka.

Domácí na úvod druhé části přečkali oslabení a zanedlouho sami dostali možnost početní převahy, kterou nevyužili. Těsně po jejím skončením ale pálil Nahodil do břevna brány hostujícího celku. Další přesilovku si zahráli hosté, v největší šanci se ocitl po kombinaci na jeden dotek zakončující Lavoie, jehož ovšem vychytal výborný Vejmelka.

Poprvé v nové sezoně se představil brněnským fanouškům Martin Erat, jenž si připsal asistenci u rozhodující branky. (Foto: Ivo Dostál)

Následně domácí po vyloučeních Krále a Zaťoviče měli čelit dlouhému oslabení tři na pět. Tu hosté ze severu rychle využili. Při rychlé kombinaci finského celku našel Lavoie přesnou přihrávkou u zadní tyče číhajícího Balazse Seboka, který uklidil puk za Vejmelkova záda a dostal finský celek znovu do vedení. O minutu a půl později mohli jít hosté do trháku, Kantolu ale vychytal připravený brněnský brankář.

Ve třetí části se Brňané hnaní výbornými fanoušky pokoušeli srovnat a vytvořili si slušný tlak. V zakončení ovšem modrobílým dlouho chyběl větší klid v koncovce. Káňa byl ve stoprocentní šanci faulován a domácí si zahráli přesilovou hru. Svobodovu tutovku z mezikruží ovšem vytěsnil Godla lapačkou mimo bránu. Po skončení početní převahy pálil bekhendem těsně mimo Haščák.

Erupce radosti vypukla v DRFG Areně v 55. minutě, kdy Mallet poslal puk bekhendem z úhlu na Godlu, jenž vyrazil puk betonem před sebe do míst, kde číhal Lukáš Nahodil, který doklepl puk do sítě a svým prvním gólem v dresu Komety vyrovnal. Kantola mohl zanedlouho vrátit Finy potřetí v zápase do vedení, ale znovu se činil výborný Vejmelka. Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, a tak na řadu přišlo prodloužení tři na tři.

Radost z vyrovnávací branky Komety. Foto: Ivo Dostál.

Hosté se hned na úvod prodloužení dostali do přečíslení dva na nikoho, výborný Vejmelka ale zneškodnil Gymerovo zakončení. Na druhé straně mohli rozhodnout domácí, střelu Ondřeje Němce eliminoval připravený Godla. Další důležitý zákrok vytáhl Vejmelka proti Riikolovi. Necelé dvě minuty před koncem prodloužení se dostal do brejku Hynek Zohorna, jenž trefil Kometě bonusový bod přesnou bekhendovou střelou. Fanoušci tak mohli začít slavit třetí výhru v třetím duelu Ligy mistrů.

KOM Kamil Pokorný: Zápas měl neskutečné tempo a skvělou atmosféru, jsem rád, že kluci zaslouženě vyrovnali a v prodloužení už se mohl prosadit kdokoliv. Bylo to nahoru dolů, několik přečíslení. Diváci se museli bavit a pro nás i pro ně dobře, že jsme tu výhru nakonec urvali na svou stranu.
KAL Sami Kapanen: Jsme nespokojeni, protože jsme dvakrát vedli a stejně nakonec prohráli. Měli jsme dnes malou produktivitu a v posledních deseti minutách jsme jen čekali, až inkasujeme, protože jsme hráli špatně vzadu.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně