Martin Havlát ukončil před brněnskými fanoušky svou skvělou kariéru!

Martin Havlát ukončil před brněnskými fanoušky svou skvělou kariéru!

Martin Havlát tým - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 3. Blatný (Michálek), 11. Blatný (Vrbata), 18. Palát (Prospal), 23. Jágr (Prospal), 31. Varaďa (Blatný), 32. Výborný (Jágr, Eliáš), 35. Hertl (Židlický, Zbořil), 39. Eliáš (Vrbata), 52. Hertl (Frolík), 58. Havlát – 11. Dočekal (Nečas), 13. Vincour (Hruška), 17. Vincour (Havránek), 20. Dočekal (V. Němec), 39. Král - 61. Svoboda (nájezd). Rozhodčí: Jeřábek, Čech – Musil, Měkýš. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Martin Havlát tým: Pavelec, Mrázek, Čech – Židlický, Chára, Michálek, Gudas, Zbořil, Blatný, Kempný – Havlát, Jágr, Prospal, Výborný, Hertl, Frolík, Varaďa, Vrbata, Palát, Eliáš, Erat.
HC Kometa Brno: Čiliak, Vejmelka – Krejčík, O. Němec, Štencel, Král, Bartejs, Gulaši, Malec, Mikyska – H. Zohorna, R. Zohorna, V. Němec, Nahodil, Dočekal, Hruška, Havránek, Nečas, Zaťovič, Svoboda, Vincour

B r n o – Byl to úžasný a elektrizující večer. Na ledě brněnské DRFG Areny se to hemžilo hvězdami světového hokeje a světového sportu, které se přijeli rozloučit s kariérou útočníka Martina Havláta. Vyprodaný stánek ještě dlouho po zápase děkoval teď už bývalému hráči, jenž zanechal výraznou stopu v NHL a v české reprezentaci. Během jedné sezóny dokázal jako jediný český hráč v historii vyhrát mistrovství světa juniorů a také to seniorské. To se do této chvíle nikomu nepodařilo! Soupeřem v jeho posledním zápase byla mistrovská Kometa, za kterou ve druhé třetině nastoupil.

Komentář k zápasu

Hned od úvodu bylo jasné, že slavnostní ceremoniál bude mít fantastickou kulisu. Vyprodaná DRFG Arena vítala nejprve hráče Komety a následně i hráče týmu Martina Havláta. Všichni pánové byli postupně vyvolávání a aplaus publika nebral konce. Slavnostní úvod zápasu obstaralo čestné buly, o které se postaral otec Martina Havláta - Miloslav Havlát. Poté se šlo do samotného utkání, které mělo charitativní podtext.

Jak bylo avizováno, výtěžek z utkání bude věnován na Nadační fond Kometa a na výstroj pro brněnský mládežnícký hokej. A tak se také stalo. Kometa Brno, Technika Brno a Warrior Brno obdržely každý celkem 200 tisíc korun. Dalších 600 tisíc šlo na Nadační fond Kometa, který pomáhá dětem s poruchou autistického spektra.

Petr Čech, Jaromír Jágr, Zdeno Chára, Martin Havlát, Martin Erat, Patrik Eliáš a nastupující generace v podobě Martina Nečase, Filipa Krále, Tomáše Havránka, Dalimila Mikysky a dalších zkušených borců mohla zažít něco, co se už nemusí nikdy opakovat. Vidět zlatou generaci hráčů pospolu.

Legendy světového kalibru si užívaly fantastické atmosféry, bavily se pohledným hokejem a jak později hráči po zápase přiznali, lepší atmosféru jen těžko někde mohli zažít. Brnu a Kometě vysekli obrovskou poklonu za to, jaké má klub fanoušky. O tom všem připravujeme sérii několika rozhovorů, včetně loučícího se Martina Havláta, na jehož rozlučku se bude vzpomínat ještě hodně dlouho.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

Související články


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál