.

Mladší dorost třikrát dotahoval, nakonec ale v prodloužení získal dva body!

Mladší dorost třikrát dotahoval, nakonec ale v prodloužení získal dva body!

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 36. Malý (Meluzín), 42. Popelka (Vašíček), 56. Kučeřík, 62. Konečný (Vašíček) – 25. Závora (Moucha, Filip), 39. Sirotek (Dobša, Suk), 50. Mrkus (Rudolph). Rozhodčí: Ondráček – Nechvátal, Reich. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 44:14. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holemý, T. Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, J. Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Rašovský, Vašíček (C), Bartes.
BK Mladá Boleslav: Rylich – Novotný, Sýkora, Suk, Dobrkovský, Filip, Rudolph (C), Hes – Zajíček, Schulz, Kubart, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha, Chwastek, Závora, Sirotek.

B r n o – Mladší dorostenci vítězi pošesté v řadě. Utkání s Mladou Boleslaví rozehráli dobře, nicméně dlouho nemohli vyzrát na brankáře soupeře. Nakonec se z vedení radovali hosté, na jejichž trefu dokázala Kometa odpovědět, ale Bruslaři si náskok vzali zpět. Stejný scénář se opakoval i ve třetí třetině, kde ztrátu bodů odvrátil chvíli před koncem přesnou ranou Kučeřík. V prodloužení se radovala Kometa, které bonusový bod vystřelil povedeným blafákem Jakub Konečný!

Komentář k zápasu

Utkání v brněnské DRFG Areně začali mnohem lépe hráči Komety, zatímco Mladoboleslavští předváděli v první třetině hodně vlažný výkon. První šanci měl Jan Sedláček, který se probil obranném pásmem soupeře, ale Rylich jeho ránu na vyrážečku stihl odrazit do rohu hřiště. Hostující trenér si vzal v polovině úvodní třetiny oddechový čas, ten však jeho svěřence příliš nenabudil. Další šanci Brna měl po patnácti minutách Jedlička, který jel úplně sám na branku, zvolil hodně riskantní zakončení mezi nohama, a Rylich jeho prostrkávačku zvládl, když pohotově zcvakl betony. V závěru třetiny měli hosté přesilovku, v níž měl největší šanci Bruslařů v úvodní třetině osamocený Zajíček, ale z mezikruží branku soupeře těsně přestřelil. Do kabin nakonec oba celky odcházely za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední části neproměnila brněnská Kometa přesilovku a přišel zákonitý trest. Moucha našel před brankou Jana Závoru, jenž tečoval puk za záda Vystavěla. Kometa mohla záhy srovnat, ale nejprve selhal v zakončení Meluzín a chvíli na to promáchl před prázdnou brankou. O srovnání se postaral v šestatřicáté minutě domácí Jan Malý dostal puk mezi kruhy a krásně mířenou střelou srovnal. Krátce před koncem druhé třetiny si Boleslav vzala vedení zpět. Po souboji na brankovišti upadl domácí gólman Vystavěl, ke kotouči se dostal Petr Sirotka a poslal jej do sítě. Za stavu 1:2 se šlo do kabin.

Na začátku třetí části vyrazil Rylich Vašíčkovu tutovku, ale to jej mrzet nemuselo, o několik sekund později se kotouč odrazil k Adamu Popelkovi, jehož rána prošla až do sítě. Velkou šanci spálil krátce před polovinou třetí třetiny Jan Mlčák, ale trefil jen a pouze tyč. Boleslav šla opět do vedení chvíli po šanci Mlčáka. Po střele od modré čáry se ke puk odrazil na hůl Jiřího Mrkuse a ten poslal touš pod víko. Boleslav byla nakopnuta vedoucí brankou a tlačila se do zakončení, po lobu Dobši zazvonilo za Vystavělem břevno, po akci Mouchy se rozezvučela tyč. Domácí čekali na vyrovnání do pětašedesáté minuty. Radek Kučeřík získal puk na modré čáře a jeho střela proletěla přes změť těl až do sítě. Obrovskou šanci na rozhodnutí duelu měli hosté krátce před koncem zápasu. Dva hostující forardi prchali na Vystavěla, zakončení vzal na sebe Dobša, ale přestřelil. Zápas tak šel do prodloužení.

Prodloužení netrvalo dlouho, po 106 vteřinách se před Rylichem Jakub Konečný a forhendovou kličkou rozhodl zápas.

Ohlasy trenérů

KOM Marek Moskal: Zápas byl trošku divoký, myslím si, že podobně jako v první zápase, tady v Brně, jsme měli více příležitostí, bohužel náš tlak do branky nebyl zcela ideální. Rozhodly naše nevyužité přesilovky. Chtěli jsme tři body, ale zpětně jsme rádi dva.
MBL Tomáš Černík: Kometa byla celé utkání jednoznačně lepší. My jsme nebyli schopni jim konkurovat. Oni hráli s kotoučem, my bez něj. Myslím si, že nám ten bod doslova darovali.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál