Mladší dorostenci udolali Pardubice a upevnili vedoucí pozici

Mladší dorostenci udolali Pardubice a upevnili vedoucí pozici

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 7. Furch (Holemý, Rašovský), 25. Žák (Furch, Holemý), 25. Fajmon (Žák), 35. Rašovský, 57. Malý – 13. Marha (Pavlík), 33. Herčík (Červenka, Hledík), 37. Hledík (Kaštánek). Rozhodčí: Čuňočka – Brzobohatý, Procházka. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch – Žák, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský, Harmim, Vyroubal, Masař.
HC Dynamo Pardubice: Ševčík – Vašíček, Kaštánek, Pavlík, Tvrdník, Odehnal, Hrdlička, Červenka – Hebek, Kubíček, Marha, Herčík, Kloz, Lichtag, Šťastný, Hledík.

B r n o – Mladší dorostenci vyzvali na domácím ledě celek Pardubic. Kometa vstoupila do utkání dobře díky využité početní výhodě. Východočeši ovšem dokázali do první sirény srovnat. Trend utkání pokračoval vedoucími brankami Komety, na které však Pardubičtí dokázali vždy najít odpověď a držet se v těsném kontaktu. Definitivní rozhodnutí tak přinesla až 57. minuta utkání, kdy zaváhání soupeře využil Malý a zajistil Kometě plný bodový zisk.

Komentář k zápasu

Kometa se snažila od úvodních minut utkání na soupeře vletět a dostat jej pod tlak. Pardubice se však díky dobře organizované defenzívě nenechali jen tak zatlačit, minimálně tedy nepovolili Brňanům v úvodu utkání žádnou větší příležitost. Naopak první branková šance se zrodila právě na straně Pardubic, když se mezi brněnskými obránci dokázal prokličkovat hostující Marha a jeho individuální akci uhasil až pohotovým zákrokem brankář Vystavěl. V čase 5:35 rozhodčí poprvé vylučoval, pykat šel pardubický Hrdlička. Kometa nabízenou početní výhodu dokázala využít. Nahození Holemého Ševčík pouze vyrazil do vzduchu, odkud letící kotouč sklepl za záda pardubického brankáře Dominik Furch.

Záhy si přesilovou hru zkusili také Pardubice, ale oproti domácímu celku si Východočeši nedokázali připravit vážnější příležitost a Kometa oslabení v pohodě ubránila. Vedení brněnské Komety pak mohl v 11. minutě navýšit agilní Žák, když se dostal skrz pardubickou obranu a dělovkou příklepem se snažil prostřelit Ševčíka mezi nohy, ten však dokázal včas sklepnout betony a prudkou ránu udržet ve své moci. Pardubice se dočkaly vyrovnání v čase 12:20, do brejkové situace poslal Pavlík svého spoluhráče Šimona Marhu, jenž si najel na Vystavěla a pohotovu střelou zápěstím srovnal stav utkání. Pardubice mohly skóre otočit v další početní výhodě, ale ani tentokrát se v této disciplíně nedokázaly výrazněji prosadit. V závěru první třetiny pak dokázali Pardubičtí rozebrat brněnskou obranu, Kaštánek od modré čáry poslal kotouč na Šťastného, jenž si všiml ideálně postaveného Tvrdníka, ten však se svou střelou ztroskotal na připraveném Vystavělovi. První třetina tak končila za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině se tempo utkání přeci jen trochu zvýšilo. Pardubice se v úvodu snažily Kometu zatlačit, po Herčíkově střele dokonce zvonila tyč, jenž záhy doplatili Východočeši na nedisciplinovanost. Trest Šťastného nabídl Kometě druhou početní výhodu v utkání a Brňané byli opět efektivní. Kometa předvedla důraz do branky, který nejlépe dokázal zužitkovat Petr Žák, jenž neměl problém trefit prázdnou branku při dezorientaci pardubické obrany. Uběhlo dvacet šest vteřin a Kometa odskočila do dvoubrankového náskoku. Útočnou akci vedl Patrik Fajmon, jenž dokonce mohl ještě vylepšit situaci pro jednoho ze svých tři dobře postavených spoluhráčů, nakonec se však rozhodl vzít klíčovou roli na sebe a chybu neudělal, neboť jeho rána s pomocí tyče skončila za zády Ševčíka. Po této sprše dostaly Pardubice možnost třetí početní výhody v utkání. Zdálo se, že ani tentokrát si hosté nedokáži vytvořit vážnější brankovou příležitost, ale opak byl pravdou, Kaštánek poslal pas na Kloze, jenž už upaloval na Vystavěla zcela sám, zvolil kličku do bekhendu, kterou však brněnský brankář vychytal.

Po dalším úspěšně ubráněném oslabení se Kometa mohla dostat do tříbrankového trháku, přečíslení tři na jednoho začalo u Ražovského, jenž poslal kotouč mezi kruhy Žákovi, jenž ještě vyšperkoval situaci pro Sedláčka, ten už mohl zakončovat, ale nakonec se snažil puk ještě vrátit Ražovskému a to byla chyba, neboť na tom tato slibná brněnská akce ztroskotala. V polovině základní hrací doby mohly jít Pardubice do kontaktu, dalšího okénka v brněnské obraně mohl využít Pavlík, podobně jako jeho spoluhráč Kloz zkusil kličku do bekhendu, ale Vystavěl jeho slibnou kličku zlikvidoval. Z následného buly se však Pardubice dokázaly v útočném pásmu udržet a kotouč se dostal na modrou čáru, odkud střílel na branku Červenka, před Vystavělem byla pořádná skrumáž hráčů, ve které dokázal do letícího kotouče zasáhnout Daniel Herčík a s pomocí tyčky skončil puk v brněnské brance.

Kometa si dvoubrankový náskok vzala zpět v čase 35:00, Václav Rašovský dokázal zachytit nepřesnou rozehrávku Pardubic a vydal se s kotoučem na Ševčíka, na rozdíl od pardubických hráčů mu klička do bekhendu vyšla - 4:2. Pardubice však znovu dokázaly najít odpověď a v čase 36:44 vrátil svůj tým do hry Daniel Hledík, jenž dokázal prostřelit Vystavěla. Kometa v závěru druhé třetiny rozpoutala před Ševčíkem peklo, ale skóre už se do druhé sirény neměnilo.

Třetí třetina přinesla snad nejvyrovnanější průběh, útočné akce se střídaly na obou stranách, ale oba brankáři předváděli spolehlivé výkony a skóre se nepřepínalo tak často jako v prostředním dějství. Pardubice byly blízko kýženému vyrovnání v 52. minutě, kdy mohl zaváhání brněnských obránců ztrestat Herčík, ale z mezikruží trefil pouze připraveného brankáře Vystavěla. Kometa své vítězství definitivně stvrdila v čase 56:52, kdy se trestuhodné chyby dopustil hostující Marha, jemuž sebral kotouč Jakub Malý, jenž svou koncovku neuspěchal, položil si Ševčíka a zasunul kotouč za jeho záda. Pardubice zkoušely v závěru utkání hru bez brankáře, ale pozorná defenzíva Komety v čele s Vystavělem už zdramatizování utkání nepřipustila.

Ohlasy trenérů

KOM

Pavel Pazourek: Proti Pardubicím to byl těžký zápas. Dokázali jsme se po celou dobu utkání držet ve vedení, ale soupeř nás pokaždé dokázal dotáhnout na rozdíl jedné branky, takže to byla bitva až do konce. Jednoduše rozhodlo to, že jsme dali více branek než soupeř a za dnešní vítězství jsme samozřejmě rádi.

PCE .
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál