Moravské derby ovládla Kometa, která se díky výhře posunula na čtvrté místo extraligy

HC Kometa Brno - Aukro Berani Zlín

Branky a nahrávky: 11. Vondráček (Mallet), 31. J. Krejčík (M. Erat, Zaťovič), 55. O. Němec (Hruška, J. Krejčík) – 38. Okál (Šťastný, Roberts Bukarts). Rozhodčí: Úlehla, Kubičík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:9, navíc Bukarts a Žižka 10. minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Hráči zápasu: Jakub Krejčík - Zdeněk Okál.
HC Kometa Brno: Čiliak – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič, Hruška, M. Erat – Vincour, V. Němec, Haščák – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Řezníček, Žižka – Roberts Bukarts, Šťastný, Okál – Klhůfek, Fořt, J. Ondráček – O. Veselý, Fryšara, Kubiš – Illo, Popelka, Václavek.

B r n o – Nebylo by to tradiční moravské derby, aby se hráči a diváci dobře nebavili. Plno soubojů, plno šancí a letos podesáté vyprodaná DRFG Arena. Ta viděla v polovině utkání již dvougólové vedení Komety, v závěru třetiny však snížil Okál a bylo zaděláno na drama. To však Brňané nedopustili a pět minut před koncem potvrdili tři body gólem obránce Němce. Kometa se po výhře dostala na čtvrté místo tabulky.

Uběhlo pouze deset dnů a oba týmy se znovu potkaly ve vzájemném souboji, tentokrát na brněnské půdě. Úvod byl poměrně opatrný, první šanci si vytvořil hostující Veselý v 8. minutě, ale Čiliak jeho pokus dokázal u pravé tyčky pokrýt. Kometa se snažila hrát aktivně a být v pohybu, což dokázal kanadský útočník Mallet. Ten v útočné třetině skvěle napadal, obral obránce Žižku o puk, předložil ho najetému Tomáši Vondráčkovi, který střelou po ledě překonal Kašíka.

Brňané byli od té doby lepší a měli velký tlak. Hned dvě tutovky měl Ondřej Němec, nejprve neprostřelil zlínského gólmana a následně pumelicí z levého kruhu orazítkoval břevno! V závěru třetiny zahrozil v samostatné akci Erat, skóre se ale nezměnilo. Střelecky aktivnější Kometa tak šla do kabin za příznivějšího stavu 1:0.

Gólová radost Tomáše Vondráčka v utkání se Zlínem. Foto: Ivo Dostál.

Druhá třetina nabídla řadu šancí, ale také řadu trestů. Vzájemné šarvátky a fauly řešili rozhodčí menšími tresty. Co se týče šancí, poprvé zahrozil zlínský Fryšara, slovenský gólman Čiliak zachoval klid. Chladnokrevnost ukázal těsně za polovinou duelu obránce Jakub Krejčík. Ten si v přesilovce počkal na modré a svižnou střelou poslal puk za Kašíkova záda - 2:0.

I hosté dostali k dispozici přesilovku a tři minuty před koncem ji dokázali gólově zhodnotit. Po pěkné kombinaci zakončoval do prázdné brány Zdeněk Okál - 2:1. Kometa byla i nadále střelecky lepší, výsledek však byl těsný o jednu jedinou branku. Obraz hry se nezměnil ani v posledním dějství. Hrál se vyrovnaný hokej, o něco lepší byla opět domácí družina. Martin Dočekal v oslabení fantasticky přebruslil všechny hráče a najel si až před Kašíka. Ten ale jeho záměr vystihl. Dobrou pozici na zakončení měl i Vincour, leč těsně minul. Skóre se měnilo až pět minut před koncem. Ondřej Němec dostal přihrávku na pravý kruh a po jeho střele prošel touš do zlínské klece - 3:1.

V poslední minutě měl obrovskou šanci na zvýšení výsledku Erat, jenže Kašík s vypětím všech sil dokázal udržet kotouč na brankové čáře. Brňané už další gól nepřidali, soupeře vysoko přestříleli a zaslouženě si připsali do tabulky tři body.

KOM Kamil Pokorný: Po výsledkově nepovedeném tripu jsme potřebovali a hlavně chtěli vyhrát, což se nám povedlo. Vítězství se ale nerodilo lehce, zejména nás mrzí první třetina, kdy jsme byli jasně lepší a měli velkou převahu. Od druhé třetiny se hra srovnala díky častým vyloučením a soupeř snížil. Ve třetí části rozhodlo, stejně jako v minulém utkání ve Zlíně, naše ubráněné oslabení. Pak to Ondra Němec pojistil a máme tři body.
ZLN Robert Svoboda: Viděli jsme perfektní zápas, pro nás bohužel bez bodového zisku. Musíme však pochválit všechny hráče, jak k tomu utkání přistoupili. Jeden vstřelený gól je málo, ale myslím si, že jsme pro domácí byli vyrovnaným soupeřem a neměli to s námi lehké. Věříme, že když podáme podobný výkon i příště, dostaneme se tam, kam chceme.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně