.

Na závěr severského miniturné vybojovali junioři bod v Chomutově

Na závěr severského miniturné vybojovali junioři bod v Chomutově

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 25. Wágner (Részegh, Lauko), 34. Šilar (Palička), 38. Wágner (Részegh), 65. Részegh (Wágner) – 18. Škvrně (Jajcay, Furch), 30. Sedláček (Kratochvíl, Havlát), 53. Novák (Čejka, Mlynář). Rozhodčí: Grech – Gerát, Kokrment. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3.
Piráti Chomutov: Pavlát – Kopic, Novák, Lidák (C), Smutný, Běhula, Hajič – Lauko, Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, Svoboda, Navrátil, Šilar, Wágner
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Král, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda, Jajcay

C h o m u t o v – Junioři brněnské Komety odehráli na severu Čech druhý zápas během čtyřiadvaceti hodin, tentokrát na ledě Chomutova. Proti domácím modrobílí dvakrát vedli, ve druhé třetině však Piráti skóre otočili. V poslední periodě poslal zápas do prodloužení Matěj Novák, který má za sebou již také start v nejvyšší hokejové soutěži, nicméně z bonusového bodu se v nastaveném čase radovali Chomutovští. Kometa i přes porážku zůstává v čele soutěže!

Komentář k zápasu

Hosté na svého soupeře vlétli hned od začátku utkání. V čase 1:11 se dostal k odraženému kotouči před brankou Pirátů zcela osamocen Čejka, ale jeho následný střelecký pokus dokázal Pavlát chytit. O pár vteřin později se hosté dostali do další velké šance. Kratochvíl našel skvělou přihrávkou před Pavlátem úplně volného Horkého. Ten však tak dlouho míchal s kotoučem, aby ho mohl následně napálit pouze do Pavláta. V čase 3:10 napřáhl od modré čáry ke střele hostující Mikyska. Jeho pokus ještě tečoval před Pavlátem Čejka, ale tento tečovaný pokus dokázal Pavlát nevědomky vyrazit svým pravým betonem mimo tři tyče.

Zhruba o deset minut později se dostali do hry také domácí. Kopic vyslal na branku jedovatou střelu od modré. Dostál toho sice před skrumáž hráčů před ním příliš neviděl, přesto ale kotouč dokázal chytit. V čase 14:46 se do samostatného úniku dostal Wágner, ale na Dostála nevyzrál. Čtyři a půl minuty před koncem první třetiny se dostal taktéž do samostatného úniku Jakub Lauko, ale ani on na brankáře hostů nevyzrál. Minutu na to se hosté dokázali střelecky prosadit. Andreas Jajcay našel přihrávkou od levého mantinelu před brankou úplně volného Marka Škvrněho a ten se střelou k levé tyči nemýlil – 0:1.

Kometa ztratila vedení, ale vrátila se do zápasu

Druhá třetina začala přečíslením domácích dva na jednoho. Polák však po přihrávce jednoho ze svých spoluhráčů trefil pouze tyč Dostálovy svatyně. Zhruba o dvě minuty později se dvakrát za sebou ocitl František Wágner zcela osamocen před Dostálem, ale ani z jedné příležitosti nedokázal skórovat. Piráti se prosadili až v čase 24:59, když se dostal Részegh s Wágnerem do přečíslení dva na jednoho. Részegh načasoval přihrávku na Františka Wágnera a ten se střelou z napřáhu nemýlil – 1:1. V čase 26:33 se dostal ke střele z mezikruží Horký, ale branku těsně přestřelil. V tomto případě měl Pavlát velké štěstí, že Horký netrefil branku. František Wágner se dostal do další vážnější šance v čase 28:04, když se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Dostála.

Toho následně nedokázal překonat, neboť trefil pouze tyč. Škvrně mohl zhruba o čtyřicet sekund později vstřelit svou druhou branku v utkání, ale proti byl Pavlát, který jeho samostatný únik dokázal zlikvidovat. V čase 29:26 se ale hosté už radovali. Havlát vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus mířený mimo tři tyče dokázal David Sedláček tečovat mezi tři tyče – 1:2. Pavlát neměl žádnou šanci proti této tečované střele. Zhruba o tři minuty později mohl srovnat stav utkání Wágner, ale svým pokusem z mezikruží orazítkoval pouze levou tyč Dostálovy branky. Neuběhla ani minuta a domácím se podařilo vyrovnat. Palička napřáhl ke střele z pravého kruhu. Jeho střelecký pokus Dostál vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel Daniel Šilar a ten nadvakrát dokázal překonat brankáře – 2:2.

Pět minut před koncem druhé třetiny ujel obráncům ve vlastním oslabení Wágner, ale Dostála překonat nedokázal. V čase 36:07 se vyznamenal brankář domácích Pavlát, když skvělým zákrokem vychytal jedovatou střelu Kratochvíla z pravého kruhu. Domácí dokázali otočit stav utkání tři minuty před koncem druhé třetiny. František Wágner převzal kotouč v mezikruží. Následně vyslal na branku střelu, která propadla Dostálovi pod levou rukou a Wágner se prosadil dorážkou do odkryté klece – 3:2.

Brňané ukořistili bod a stále vedou tabulku!

Kometa hrála na začátku třetí třetiny ještě zhruba dvě minuty přesilovku pět na čtyři, kterou si přenesla ze závěru druhé části. První vážná šance přišla až po jejím uplynutí, když se Niňaj ocitl zcela osamocen s kotoučem před Dostálem. Ten však jeho následný střelecký pokus polapil. Zhruba o šest minut později se Kometě podařilo vyrovnat. Matěj Novák dostal skvělou přihrávku před branku, odkud neměl problém překonat přesouvajícího se Pavláta – 3:3. Pět minut před koncem třetí třetiny dostal nabito do mezikruží Svoboda, ale jeho následný tvrdý pokus dokázal Dostál chytit. V samém závěru třetí třetiny se Svoboda dostal do další šance. Tentokrát dostal přihrávku do pravého kruhu, ale v tuto chvíli trefil pouze tyč Dostálovy branky. Ve třetí třetině se už nic nestalo a následovalo tak prodloužení.

To začalo tím, že Piráti měli výhodu jednoho hráče v poli, když se v čase 61:10 dopustil hákování Luboš Horký a musel si tak odsedět dvouminutový trest. Piráti v této přesilovce vyslali na branku soupeře několik střel, ale Dostál všechny pochytal. Necelou minutu před koncem prodloužení se ale domácí střelecky prosadili a rozhodli vyrovnané utkání. František Wágner předvedl individuální akci středem kluziště, dostal se ke střele z mezikruží. Jeho pokus Dostál vyrazil pouze k přijíždějícímu Tamási Részeghovi a ten se střelou do poloodkryté klece rozhodl o druhém bodu pro Piráty. Kometa si tak z náročného severského miniturné odvezla čtyři body a nadále na prvním místě vévodí soutěži!

 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál