Série pokračuje. Kometa loupila i ve Zlíně a připisuje si devátou výhru v řadě!

Aukro Berani Zlín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 4. Honejsek (Roberts Bukarts), 28. Roberts Bukarts – 14. Hruška (J. Krejčík, M. Erat), 30. Hruška (J. Krejčík, Gulaši), 52. M. Erat (Zaťovič, Vincour), 60. R. Zohorna. Rozhodčí: Hribik, Hradil - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4429. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4. Hráči zápasu: Roberts Bukarts - Jakub Krejčík.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Žižka, Řezníček, Gazda – Roberts Bukarts, Fořt, Šťastný – Kubiš, Honejsek, Okál – O. Veselý, P. Sedláček, J. Ondráček – Klhůfek, Fryšara, Popelka.
HC Kometa Brno: Langhamer – O. Němec, J. Krejčík, Barinka, Gulaši, Bartejs, Malec, Kowalczyk– M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vincour, H. Zohorna, Zaťovič – Mallet, Nečas, Plášek, – L. Čermák, Dočekal, Haščák.

Z l í n – Těžký duel, těžké klimatické podmínky, ale dohrávka byla zvládnuta na jedničku. Kometa zajížděla k dohrávanému duelu do Zlína, kde se dlouho hrál vyrovnaný mač. Ten rozhodl až osm minut před koncem v přesilovce Martin Erat. Pojistku deváté brněnské výhry v řadě učinil střelou do prázdné brány Radim Zohorna. Kometa vítězí 4:2 a průběžně se vyhoupla na třetí místo extraligové tabulky.

I přes sněhovou kalamitu, která panuje v České republice se příjezd hráčů Komety do Zlína obešel bez výraznějších komplikací a mohla tak začít dohrávka prosincového 30. kola. Úvod patřil domácím, kteří již ve druhé minutě dostali možnost přesilové hry. Nejprve zahrozil Šťastný střelou nad, následně se ale Berani mohli radovat. Bukarts přihrál na pravý kruh, kde se do rány z první opřel Antonín Honejsek a Langhamer poprvé kapituloval - 1:0.

Brňané se dostali do výraznějšího tlaku a tempa až po polovině první třetiny a nutno říct, že až do konce úvodního dějství měli více ze hry. V tutovce se objevili Vincour se Zaťovičem, dvojitou šanci měl Nečas s mladíkem Karlem Pláškem, ale Kašík předvedl fantastické zákroky. Ve 14. minutě už ale neměl šanci reagovat. Krásný pas vyslal před bránu obránce Krejčík a neobsazený Jan Hruška vyrovnal - 1:1. V závěru hrozila čtvrtá brněnská formace, jenže zlínský gólman dál chytal jako o život a vedení aktivnějšího Brna nepřipustil.

Šance Martina Dočekala v utkání ve Zlíně. Foto: Jiří Zaňát.

Druhá třetina začala velkou šancí obránce Barinky, který si najel mezi kruhy a z dobré pozice těsně minul. Na druhé straně zahrozil Bukarts, ale v prvním případě neuspěl. Podařilo se mu to následně a při hře v oslabení. Sám před Langhamerem se v krkolomné pozici dokázal prosadit - 2:1. Za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. Krejčík hrající ve výtečné formě vypálil švihem na bránu, kde před Kašíkem šikovně tečoval kotouč do brány znovu Jan Hruška - 2:2.

Poté se hrál poměrně vyrovnaný hokej, souboje se dohrávaly a také se jiskřilo. Několik šarvátek řešili rozhodčí menšími tresty. Do kabin se šlo znovu za nerozhodného stavu. Ten vydržel až do 52. minuty. Hosté dostali výhodu přesilovky a plnohodnotně ji využili. Martin Erat mazácky vypálil z úhlu a od betonů Kašíka se puk dostal do jeho brány - 2:3.

Moravané těsné vítězství uhájili, v obraně si závěr pohlídali a navíc přidali Radimem Zohornou gólovou pojistku do prázdné zlínské sítě. - 2:4. Kometa se tak i nadále veze na vítězné vlně a aktuálně se vyhoupla na třetí místo extraligové tabulky. Za zmínku stojí solidní porce času na ledě pro mladého Karla Pláška (08:12) a v nominaci byl i Daniel Kowalczyk, jenž do hry ovšem nakonec nezasáhl, ale i tak získává cenné extraligové zkušenosti mezi dospělými hráči.

ZLN Martin Hamrlík: Bylo to vyrovnané utkání, klasické moravské derby, které mělo náboj. Duel rozhodla přesilovky Komety a tím byl bodík pryč. Je to škoda, hrál proti nám super soupeř včele s Martinem Eratem, který to utkání rozhodl. Nemáme se ale za co stydět, hráčům je třeba poděkovat. Divákům se utkání muselo líbit.
KOM Kamil Pokorný: V první řadě bych chtěl poděkovat mužstvu za srdnaný výkon, který předvedl na půdě soupeře, jenž v posledních zápasech předvádí velmi kvalitní hokej. Dokázal to v prvních deseti minutách první třetiny. Pak jsme dostali do zápasu i my a za stavu 2:2 podle mého rozhodly přesilovky. Soupeř je měl nebezpečné, ale dokázali jsme je ubránit. A nám v ní rozhodl Martin Erat, takže vezeme tři body.

Zápasy v sezóně

přát. 4