Starší dorost padl s Duklou v prodloužení. Minárik dvougólovým střelcem

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 32. Minárik (Kadlic, Mlčák), 60. Minárik (Kavický) – 29. Barák (Krajíček, Marek), 44. Krajíček (Pigl), 63. Krajíček (Menšík). Rozhodčí: Cik - Husák, Šustr . Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:2,2:3.
HC Kometa Brno: Holata – Vězník, T. Sedláček, Mlčák (C), J. Sedláček, Vašíček, Gloz, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Malý, Zajíček, Rašovský, Kavický, Kadlic
HC Dukla Jihlava: Juřička – Křišta, Piskač, Veleba (C), Smolko, Sapík, Marek, Zvěřina – Brož, Úlovec, Zadražil, Krajíček, Kardoš, Filip, Juda, Menšík, Pigl, Trnka, Barák, Svoboda

B r n o – Starší dorost v sobotu odpoledne odehrál další utkání ve skupině o pořadí v play-off, tentokrát s rivalem z Vysočiny. Pro Jihlavu to bylo první utkání po třech týdnech z důvodu marodky. Přestože Kometa odehrála velice kvalitní duel, nakonec se radovala Dukla, která zvítězila 3:2 po prodloužení. Oba dva góly svého týmu dal Marek Minárik.

Utkání se hned z kraje první třetiny neslo ve velice svižném herním tempu. Kometa měla od prvních minut navrch. Svého soupeře nejen přestřílela, ale byla aktivnější i v osobních soubojích. Oba týmy se dostávaly do dobrých šancí, ale trápila je koncovka. Celou třetinu byl k vidění rychlý a pohledný hokej, ale do šaten se šlo za bezbrankového skóre.

Druhá dvacetiminutovka byla o poznání zajímavější. Dukla začala hrát výrazně aktivněji a šance obou celků začaly být čím dál tím nebezpečnější. V 25. minutě dokonce jeden z brněnských hráčů dopravil puk do sítě, ale gól nemohl být uznán, protože si přitom počínal nedovoleným zákrokem. Kometa byla stále aktivnějším týmem a dokonce nastřelila tyčku. Ale jak se říká - "Nedáš, dostaneš". Nedisciplinovanost obránců Komety znamenala první jihlavský gól. Krajíček nahrál před bránu úplně volnému Martinu Barákovi, který rozvlnil síť poprvé v zápase - 0:1.

Momentka ze sobotní odpolední bitvy s Jihlavou. Foto: Vít Novák

Domácí ale na vyrovnání nečekali dlouho. Dva jihlavští hráči si v krátkém časovém úseku počínali faulem a Brno čekala téměř minutová přesilovka pět na tři. Kometa se šance chopila skvěle a parádní akcí, na jejímž konci byl Marek Minárik, srovnala stav zápasu - 1:1! Druhá třetina se nesla stále ve vysokém tempu, ale branku již nepřinesla. I proto se šlo do šaten stále za nerozhodného stavu.

Třetí perioda byla ve znamení Dukly. Ta začala Kometu přehrávat, a byla velice důrazná a silná na puku. Tato aktivita přinesla ve 44. minutě odměnu v podobě vstřelené branky. Jakub Krajíček se dostal k odraženému kotouči a nekompromisně zavěsil pod víko - 1:2. Dukla začala dobře bránit střední pásmo a Kometě to dělalo značné problémy. Když se ale usadila v útočném pásmu, tak byla vskutku nebezpečná. Během necelých tří minut zazvonila na jihlavské straně dvakrát tyčka a gólman Juřička byl v tomto zápase opravdu šťastným mužem.

Radost dorostenců Komety z vyrovnání. Foto: Vít Novák

Když už se zápas chýlil ke konci a vypadalo to, že si Jihlava odveze všechny tři body, tak se v poslední minutě zápasu stal hrdinou opět Marek Minárik, který okamžitě po buly svojí dělovkou prostřelil úplně všechno, co mu stálo v cestě - 2:2! A tak muselo rozhodnout prodloužení.

V prodloužení měla navrch Kometa, která si vytvořila v útočném pásmu několik slibných šancí. Ale jak to v prodloužení tři na tři bývá, jedna individuální chyba může rozhodnout zápas. Přesně tohle pořekadlo bylo starším dorostencům osudné. Marek Minárik ztratil puk na modré čáře, kterého se vzápětí chopil Matouš Menšík a v přečíslení dva na jednoho nahrál svému spoluhráči Jakubu Krajíčkovi, který rozhodl zápas a vystřelil Dukle svým druhý gólem v zápase bonusový bod.

KOM Marek Moskal: Celý zápas jsem málo bruslili, mohli jsem být více agresivní. Bylo to na Jihlavě znát, že tři týdny nehrála, ale my toho nevyužili. Prodloužení rozhodla individuální chyba, ale přesto jsme rádi za bod.
JIH Štěpán Moravec: Pro nás to bylo hodně těžké utkání, protože jsme teď tři týdny nehráli kvůli zdravotním komplikacím v týmu. Byli jsme v očekávání, co nám zápas přinese, a myslím si, že nakonec ty dva body pro nás jsou zlaté. Přestože Kometa dle mého byla dvě třetiny aktivnějším týmem, tak my jsme byli tím šťastnějším.

Zobrazit kompletní fotogalerii