Starší dorostenci dotáhli duel na Spartě do prodloužení, z hlavního města vezou bod

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 8. Prymula (Prchal, Dani), 16. Prymula, 29. Pšenička (Prymula, Prchal), 62. Čech (Pšenička) – 25. Mlčák (Meluzín), 28. Kunc (Svoboda, Mlčák), 55. Svoboda. Rozhodčí: Bejček – Svoboda, Nekvapil. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Sparta Praha: Mičán – Guryevskiy, Tůma, Bláha, Prchal, Pika, Gajdoš – Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Slavíček, Čech, Vitouch.
HC Kometa Brno: Kašpar – Věžník, Sedláček T., Mlčák, Kučeřík, Sedláček J., Vašíček, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Svoboda, Meluzín, Zajíček, Kavický, del Favero, Kunc, Kadlic.

B r n o – Druhý zápas ve dvou dnech čekal na tripu svěřence Marka Moskala. Starší dorostenci brněnské Komety chtěli po den staré vysoké porážce Liberci napravit své zaváhání na ledě Sparty. Ta v duelu vedla již o dvě branky, ale hosté z jihu Moravy vyrovnali, a stejně tak našli odpověď i na třetí branku domácích. Duel nakonec za stavu 3:3 dospěl do prodloužení, v němž bonusový bod získali sparťané a modrobílí tak odjíždějí z hlavního města s jedním bodem.

Zatímco na ledě se úvodní okamžiky zápasu nesly v poněkud ospalejším tempu, v hledišti to vřelo od úvodního vhazování – do Tipsport areny totiž přišly oba celky podpořit malé kotle, které vydržely vytrvale fandit až do samotného závěru utkání. Bezbrankový stav vydržel v Bubeneči až do osmé minuty, kdy se z bezprostřední blízkosti klece prosadil Patrik Prymula a poslal tak Spartu do vedení – 1:0. Domácí si drželi převahu i nadále a nakonec se jim jí podařilo přetavit i v další zásah, pod který se podepsal opět Patrik Prymula. Pražané měli následně ještě šanci svůj náskok zvýšit po vyloučení Studeného za hákování, jenže Kometa se nakonec zvládla ubránit. Do první přestávky se tak šlo za stavu 2:0.

Ve dvaadvacáté minutě už to mohlo být 3:0 – Jiří Obadal se totiž úplně vysmekl hostující obraně a udělal si výlet před Kašpara, jenže nakonec zamířil úplně mimo branku. O pár desítek sekund později pak vystrčilo růžky pradávné nepsané sportovní pravidlo "nedáš – dostaneš," když se na druhý pokus od modré čáry prosadil obránce Jan Mlčák a seřízl náskok domácích na jednou branku. Brňané následně zapnuli motory na plné obrátky a aktivita velmi brzy přinesla ovoce, jelikož v čase 27:26 bylo vyrovnáno po přesném zásahu Michala Kunce. Brankové hody ale ještě nebyly u konce! Pouhých několik sekund po druhém gólu hostí se totiž nechal vyloučit Robert Věžník a Sparta dostala šanci si rychle vzít vedení zpět na svou stranu, které bez váhání využila. Po dlouhé kombinaci se prosadil Ondřej Pšenička.

Do závěrečné periody tak Brno vstupovalo s jednobrankovým mankem, které se jí ani přes veškerou snahu stále nedařilo vymazat. Jihomoravané jednou trefili tyč a štěstí jim nešlo naproti ani během dvou přesilovek, které v průběhu dějství měli. Jiskru naděje pro hostující celek vykřesal až Štěpán Čech, který podrazil ujíždějícího Matěje Svobodu a rozhodčí nařídili trestné střílení. To brněnský forvard bez větších obtíží proměnil a poslal tak utkání do prodloužení.

V nastaveném čase pak Štěpán Čech svůj faul odčinil vítěznou trefou a rozhodl tak o tom, že bod navíc zůstane v Praze. Sparta tak vyhrála nad Kometou 4:3 po prodloužení.

Jiří Katz: Máme za sebou dobré utkání, zápasy s Brnem jsou vždycky takové vyhrocenější. Dnes se hrálo nahoru dolů – nám vyšla první třetina, ale ve druhé jsme bohužel nechali soupeře během pěti minut vyrovnat na 2:2. Pak se nám tedy podařilo v přesilovce prosadit, což bylo z naší strany důležité. Škoda toho závěru zápasu, kdy jsme individuální chybou soupeři nadělili rychlý brejk, ze kterého pak vzešlo to trestné střílení. Došlo až na prodloužení, která nám doma nejdou, zatím jsme vždy prohráli. Jsem rád, že jsme to dnes konečně dokázali urvat. Děkujeme klukům, ale teď v té závěrečné fázi sezóny si nemůžeme dovolit dělat hloupé individuální chyby. Od každého chceme vidět stoprocentní zodpovědnost.