V březnu 2005 byly zveřejněny tyto aktuality:

Další stránky
12>>
31.3.Hráčům končí smlouvy Velká nejistota sžírá prvoligové hokejisty brněnské Komety. Většině z nich dnes končí smlouvy, aniž by někdo z nich dostal nabídku na její prodloužení. "Nikdo nás zatím nekontaktoval," přiznávají hráči. Ti se v uplynulé sezoně probojovali po osmi letech do play-off a vychutnávali si ovace v zaplněné brněnské hale Rondo. V současné době si však užívají volna, k prvnímu tréninku by se měli sejít na konci dubna. Důvod, proč je zatím nikdo nekontaktoval, je prostý. Není totiž jasné, kdo bude stát pro příští sezonu v čele brněnského klubu. Majoritní vlastník a předseda představenstva klubu Radek Jalový už dříve připustil, že hodlá odstoupit ze své funkce v představenstvu a prodat část svých akcií klubu. Druhý člen představenstva Libor Zábranský se nedávno sešel s trojicí zkušených hráčů Meluzínem, Brančíkem a Černým. "Řekl nám, ať ještě počkáme, vše by se mělo dořešit tento týden," tvrdí hokejisté. Jalový ani Zábranský však včera nebyli na svém mobilním telefonu k zastižení.
31.3.Baráž o I.liguUž před koncem baráže o I.ligu si účast v příští sezoně druhé nejvyšší soutěže zajistily Prostějov a Jindřichův Hradec. Prostějov se do I.ligy vrací po jedné sezoně, J. Hradec po pěti letech. Čtvrteční duely 10. kola Písek - Prostějov a Opava - H. Brod se po dohodě obou týmů už hrát nebudou.
31.3.Extraliga HC HaméErnest Bokroš bude i v sedmém souboji spoléhat na vítěznou košili. Více na serveru hokej.cz.
31.3.Mužstvo chceme vhodně doplnit, říká šéf mladoboleslavského hokeje Kaňkovský. Více na serveru hokej.cz.
30.3.Baráž o I. ligu9. kolo
Už v předposledním kole baráže o první ligu si týmy Jindřichova Hradce a Prostějova zajistili postup do druhé nejvyšší hokejové soutěže. Smutní jsou naopak v Písku a Opavě, kde se příští rok bude hrát pouze druhá liga, oba týmy sestoupily. Prostějov zdolal před více než 4000 diváků právě slezský klub 6:2, do první ligy se vrací po roční absenci.
HC Vajgar Jindřichův Hradec - IHC Písek 2:1 (1:0, 0:1, 1:0). Branky: 1. Mertl, 43. Šperger – 24. Filipi. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Rozhodčí: Chlaň – Bureš, Havlín. Diváci: 3300 (vyprodáno).
Vajgar si v jihočeském derby definitivně zajistil postup do I. ligy kam se vrací po dlouhých pěti letech. Klíčovým momentem zápasu se stala hned 1. minuta, kdy Metrl dostal domácí do vedení a ty už se pak soustředili na hlídání nejtěsnějšího náskoku, jiskřičku naděje na alespoň teoretickou záchranu v soutěži vykřesal ve 2. třetině písecký Filipi, ale vyprodaná hala hnala Vajgar do útoku a zkušený Šperger definitivně strhl vítězství na stranu Jindřichova Hradce. Po vypršení 60. minuty už mohly propuknout bujaré oslavy postupu do druhé nejvyšší soutěže.
HK Jestřábi Prostějov - HC Slezan Opava 6:2 (5:0, 0:1, 1:1). Branky: 1. a 8. Nohel, 3. a 18. Luka, 8. a 56. Kašík – 40. Lhotský, 49. Boháč. Rozhodčí: Kubeš – Kis, Špringl. Vyloučení: 7:6, navíc Langhamer 10 min + ok (Opava). Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4300.
Prostějovští si zajistili důležité vítězství už v úvodní třetině a po roce se zaslouženě vracejí do druhé české nejvyšší české soutěže, bez ohledu na výsledek jejich posledního barážového utkání ve čtvrtek v Písku.
30.3.Baráž o II. ligu7. kolo:
HC Příbram - HK Lev Slaný 5:3 (1:0, 0:1, 4:2), HC Vrchlabí - HHK Velké Meziříčí 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), HC Řisuty - TJ Valašské Meziříčí 5:0 (1:0, 3:0, 1:0).
30.3.Zlín zůstal ve hře o finále
Hokejisté Zlína vyhráli šestý semifinálový zápas ve Vítkovicích 4:3 po samostatných nájezdech a zůstávají ve hře o finále. Obhájci titulu sice dnes ztratili vedení 3:1, ale nájezdy vyhráli 3:0 a i podruhé odvrátili hrozbu vyřazení. O soupeři Pardubic v boji o titul rozhodne v pátek sedmý zápas ve Zlíně.
HC Vítkovice - HC Hamé Zlín 3:4 sn (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0). Branky a nahrávky: 8. Hudec (I. Padělek), 37. Černošek (Peterek), 52. J. Štefanka (Hudec, Peterek) - 6. M. Erat (Mokrejš, Balaštík), 29. R. Hamrlík (Čajánek, Balaštík), 35. Veselý (Okál). Rozhodující nájezd: Barinka. Proměněné nájezdy: M. Hamrlík, Čajánek, Barinka. Neproměněné nájezdy: Peterek, Burger, Vůjtek. Rozhodčí: Bolina, Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8, navíc Mokrejš (Zlín) 5 a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.180 (vyprodáno). Stav série: 3:3.
29.3.Debakl OmskuDruhý semifinálový zápas ruské ligy skončil pro hokejisty Omsku naprostým debaklem. Obhájci titulu, kteří v neděli vybojovali na ledě Dynama Moskva vítězství 3:2 po samostatných nájezdech, utrpěli v pondělí vysokou porážku 0:11. Šest gólů přitom Avangard inkasoval už v prvním třetině. Na výhře Dynama se dvěma góly a jednou přihrávkou podílel Pavel Rosa, Jaromír Jágr a Jaroslav Bednář se stejně jako ostatní hráči Omsku neprosadili.
29.3.Extraliga HC HaméZlín nasměroval k druhé výhře v semifinále gól do šatny.
Hamé Zlín - Vítkovice 5:2 (2:2, 0:0, 3:0). Branky a nahrávky: 17. Barinka (Kristek), 20. Zubíček (Kristek, Barinka), 47. M. Hamrlík (Blaťák), 50. Balaštík (M. Erat, Zubíček), 60. Blaťák (Veselý) - 5. Varaďa (Burger, Vůjtek ml.), 15. I. Padělek (Philipp). Rozhodčí: Šindler, Rejthar - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 12:13, navíc Balaštík (Zlín) 10 min. Bez využití. Diváci: 6647. Stav série: 2:3.
Oslavy se odkládají, hokejisté Vítkovic si na postupovou definitivu musejí počkat minimálně do středy. Šestému semifinálovému mači se nevyhnou ani přesto, že nad úřadujícím mistrem měli dnes brzy dva góly k dobru. Branka Pavla Zubíčka čtyři vteřiny před koncem první třetiny, díky níž Zlín vyrovnal na 2:2, výrazně pomohla úřadujícím mistrům k druhé výhře nad Vítkovicemi. Hokejisté Hamé nakonec porazili ostravský tým 5:2 a odvrátili tak první hrozbu vyřazení. V semifinálové bitvě nyní Zlín prohrává jen 2:3.
28.3.Baráž o II. ligu6. kolo:
HHK Velké Meziříčí - HC Řisuty 1:7 (0:2, 0:3, 1:2), HK Lev Slaný - TJ Valašské Meziříčí 4:2 (1:0, 1:1, 2:1), HC Příbram – HC Vrchlabí 1:3 (0:1, 0:0, 1:2).
28.3.Baráž o I. ligu8. kolo
HC Rebel Havlíčkův Brod - HK Jestřábi Prostějov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). Branky: 36. Červenka (Roháčik), 37. Žák (Fink), 46. Fink (Kubát, Cachnín). Rozhodčí: Vlček - Kuba, Kebrle. Vyloučení: 9:8. Diváci: 4000.
Domácí hráli o naději na postup a tomu také podřídili taktiku. Pozorně bránili a nepouštěli lídra baráže do větších šancí. Navíc v závěru druhé třetiny dvakrát udeřili a získali si rozhodující náskok. K přesným trefám Červenky a Žáka navíc přidal ve třetí třetině další gól Fink a domácí už si náskok pohlídali.
HC Slezan Opava - HC Vajgar Jindřichův Hradec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0). Branky: 15. Kocar (Kolda). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 200.
Slezané jsou již smířeni se svým koncem v I. lize, přesto se proti Jindřichově Hradci dokázali vzchopit k slušnému výkonu. Pokud by dokázali využít několika svých šancí, nemuseli prohrát. O výsledku utkání rozhodla využitá přesilová hra a hosté se ziskem dalších bodů přiblížili k vytouženému postupu do I. ligy.
27.3.Ústí nad LabemHokejisty Ústí nad Labem, finalisty uplynulého ročníku první ligy, povede i v příští sezóně trenér Pavel Hynek. Cílem Severočechů bude vyhrát druhou nejvyšší soutěž a bojovat v baráži o účast v extralize.
27.3.Jihočeši slavili i s kapelou. Více na serveru hokej.cz.
27.3.Jihlava se ponořila do smutku. Více na serveru hokej.cz.
26.3.Extraliga HC HaméVítkovičtí doma opět nezaváhali a zaklepali na bránu do finále. Více na serveru hokej.cz.
26.3.Baráž o I. ligu7.kolo
IHC Písek- HC Slezan Opava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1). Branky a nahrávky: 7. Filipi (Jelen), 28. Zika (Jelen), 31. Kica (Šimek), 45. Zb. Neckář (Jelen, Burkoň) - 41. Adamčík (Kříž). Vyloučeí: 6:8. Přesilovky: 1:0. Diváků: 800. Rozhodčí: Dvořák - Flegl, Packa.
Písečtí si uchovali naději na záchranu v první lize, když na domácím ledě přehráli dost odevzdaného soupeře. Jihočechy dostal do vedení už v 7. min. zkušený Filipi a hosté z Opavy pak tahali za kratší konec.
Dvěma góly v prostřední části zápasu pak domácí definitivně rozhodli o svém vítězství. V úvodu poslední třetiny sice Opava vykřesala jiskérku naděje, ale definitivní jistotu dal Píseckým o čtyři minuty později Neckář.
HC Vajgar Jindřichův Hradec - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (1:0, 2:0, 0:1). Branky a nahrávky: 10. Mikš (Ulman), 28. Mucha (Kocar), 28. Květoň (Vomela) - 51. Červenka (Cachnín). Vyloučení: 10:12. Diváků: 2550. Rozhodčí: Wurtherle - Šperl, Vavruška.
Vajgar udělal další významný krok na cestě za vysněným snem, kterým je postup do první ligy. Pro duel s Rebely Jihočeši vyztužili obranu hosty z HC ČB Muchou a Vomelou, kteří měli nemalý podíl na úspěchu domácích.
J. Hradec dostal do vedení v 10. minutě Mikš a klíčový moment zápasu přišel ve 28. minutě, kdy domácí tým poslal dvěma slepenými góly ambiciózního soupeře definitivně do kolen. Deset minut před koncem sice snížil Červenka, ale svěřenci trenéra Pařízka už si nesmírně důležité vítězství pohlídali.
26.3.Budějovice mají dnes první mečbol
Hokejisté Českých Budějovic jsou krůček od návratu do extraligy a mohou ho učinit již dnes v Jihlavě. Jihočeši vedou v sérii 3:1 na zápasy, ale Dukla ve vyhecovaném klání slibuje, že se nevzdává. Fanoušci nebudou duel sledovat jen na zaplněném Horáckém stadionu, ale i v přímém přenosu na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II.
26.3.Jágrova exihibiceNa serveru http://knight.nightmail.ru/Avangard jsou k dispozici videa z rozhodujícího čtvrtfinále play-off ruské Superligy mezi Magnitogorskem a Omskem. Jaromír Jágr předvedl exhibiční výkon z jiné planety (2+2) a především jeho rozhodující branka v prodloužení je opravdu lahůdkou...
26.3.Baráž o extraligu5.zápas
HC Dukla Jihlava - HC České Budějovice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1). Branky a nahrávky: 32. Punčochář (Hlouch), 47. Jeslínek (Bakus) - 16. Martínek (Ference), 25. Pletka (Prospal), 28. Šimánek (Štrba), 60. Prospal (Dvořák). Rozhodčí: Mikula, Smeták - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 6800. Konečný stav série: 1:4.
Hosté z Českých Budějovic si dnes jeli na Vysočinu pro postup a hned od začátku bylo zřejmé, že si vítězství nenechají vzít. První i druhou třetinu vyhráli o branku a přestože domácím se podařilo ve třetím dějství snížit na rozdíl jediného gólu, hlavní tahoun Jihočechů Prospal přidal v poslední minutě definitivní tečku za vystoupením svého mužstva v první lize. Jihlava po ročním působení v nejvyšší soutěži sestupuje, naopak České Budějovice splnili cíl, jemuž zcela systematicky podřizovali veškeré své počínání během letošního působení v nižší soutěži. .
statistiky k zápasu: zde
25.3.Baráž o II. ligu5. kolo:
HC Vrchlabí – HK Lev Slaný 7:2 (1:0, 4:0, 2:2), HHK Velké Meziříčí - TJ Bobři Valašské Meziříčí 2:3, HC Příbram – HC Řisuty 1:5 (0:2, 0:0, 1:3).
25.3.Baráž o extraliguNěkdo nás v extralize nechce, čertí se Richard Farda. Více na serveru hokej.cz.
25.3.Pouzar si váží každé chvíle života a čeká na další dobré zprávy
Boj se zákeřnou leukemií svadí úspěšně hokejová legenda Jaroslav Pouzar. Po prosincové transplantaci kostní dřeně se vrací do běžného života, užívá si každé chvilky s manželkou a dvoupůlletým synem Jaroslavem. Nechybí ani na domácích zápasech Českých Budějovic v boji o návrat do extraligy. Hokejového srdcaře však duely nestrhávají jako dřív. Do hokeje ještě není podle svých slov tak "zažranej".
25.3.Baráž o extraliguKropáč: Do Jihlavy s pláštěnkami a pro postup! Více na serveru hokej.cz.
24.3.Baráž o extraliguČeským Budějovicím chybí k postupu jediná výhra, v jejich sestavě znovu řádil Prospal. Více na serveru hokej.cz.
24.3.Baráž o extraliguTurkův recept na Jihlavu: Jinak než poctivě odzadu se nedá hrát. Více na serveru hokej.cz.
24.3.Extraliga HC HaméUzdravený Vůjtek vystřelil v nastavení druhé vítězství pro Vítkovice. Více na serveru hokej.cz.
23.3.Hokejista se vážně zranil, faul odpískán nebyl
Podkrkonošský hokejový celek Vrchlabí prožívá spanilou jízdu směrem do 2. ligy. Do luxusní Elektromont arény chodí rekordní návštěvy (kolem 2300 diváků). Vrchlabskou radost však přibrzdilo vážné zranění domácího hokejisty v utkání s Valašským Meziříčím.
Útočník Jan Pavlů se střetnul s protihráčem a narazil hlavou do hrazení. Pavlů přitom se svými 187 cm a 103 kg není žádný střízlík. S vážnými zraněnými páteře byl převezen do úrazové nemocnice v Liberci. Zde podstoupil několikahodinovou náročnou operaci.
Osudný zákrok, při němž si hráč zlomil obratle, může mít trvalé následky. Rozhodčí jej neposoudil jako faul. K zranění prý došlo bez cizího zapříčinění.
23.3.Baráž o extraliguČeské Budějovice se v baráži ujaly vedení, Jihočechy spasil nájezd Sailera. Více na serveru hokej.cz.
23.3.Američan Modano bude hrát na MS
Slavný útočník Mike Modano přijal nabídku reprezentovat Spojené státy na mistrovství světa v Rakousku. Čtyřiatřicetiletý vítěz Stanley Cupu z roku 1999 kvůli výluce v NHL neodehrál v této sezoně ani jeden zápas, je však připraven zapojit se do přípravného tábora amerických hokejistů v Lake Placid.
23.3.Baráž o I. ligu6.kolo
HK Jestřábi Prostějov - HC Vajgar Jindřichův Hradec 4:1 (2:1, 1:0, 1:0). Branky: 4. Fojtík, 8. Luža, 28. Kašík, 49. Kuka – 18. Kupec. Rozhodčí: Blecha – Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 7:5, navíc Piecha (Prostějov) 10 min. os. trest. Využití: 1:0. Diváci: 4000.
Netradičně dali prostějovští hokejisté na svém ledě branky tentokrát brzy a potom byli až do konce střetnutí po všech stránkách lepším celkem.
Návrat do první ligy po jednoroční absenci mají už na dosah ruky, přestože ještě budou hrát tři utkání: v Havlíčkově Brodu, doma s Opavou a v Písku.
HC Rebel Havlíčkův Brod - IHC Písek 5:1 (4:0,1:0,0:1) Branky: 3. a 40. Sobotka, 7. a 15. Fink, 8. Zmrhal - 49. Šimek. Utkání sledovalo 4000 diváků.
Zápas se prakticky rozhodl během dvanácti minut v první třetině. Od třetí do patnácté minuty zatížili konto Písku Sobota, Zmrhal a dvakrát Fink a prakticky nebylo o co hrát. Před rekordní návštěvou vedl Rebel již 5:0, hosté snížili až v poslední části. Havlíčkův Brod se výhrou dostal na druhou postupovou příčku.
23.3.Baráž o extraligu4.zápas
HC České Budějovice - HC Dukla Jihlava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Branky a nahrávky: 5. Prospal (Martínek, Ference), 36. Prospal (Martínek, Ference), 47. Pletka (Prospal, Dvořák), 57. Dvořák (Pletka, Prospal). Vyloučení: 8:10. Přesilovky: 2:0. Rozhodčí: Bolina, Husička - Chytil, Pospíšil. Diváků: 6421. (vyprodáno). Stav série 3:1.
Jihočeši zcela po zásluze vyhráli a k postupu do extraligy jim chybí už jen jedno vítězství. Domácí měli tentokrát od začátku zápasu navrch, k čemuž jim pomohla i nečistá hra soupeře, který byl v první třetině pětkrát na trestné lavici.
V jedné z přesilovek otevřel skóre Prospal a tentýž hráč přidal rovněž v početní výhodě branku i ve druhé třetině. V závěrečném dějství už Č.Budějovice kontrolovali své vítězství a brankami Pletky a Dvořáka završili skóre.
22.3.Extraliga HC HaméZlínští si nervózní druhé semifinále pohlídali lépe a vyrovnali sérii s Vítkovicemi. Více na serveru hokej.cz.
22.3.Baráž o extraliguBoj o extraligu se přesouvá za stavu 1:1 na zápasy do Českých Budějovic. Více na serveru hokej.cz.
22.3.Baráž o extraligu3.zápas
HC České Budějovice - HC Dukla Jihlava 3:2 sn(1:0, 0:1, 1:1-0:0). Branky a nahrávky: 6. Pletka (Prospal, Dvořák), 45. Gýna (Štrba, Sailer), rozhodující nájezd Sailer - 21. Vostřák (Bakus, Vala), 48. Ficenc (Vostřák). Proměněné nájezdy: Sailer 2x - Bakus. Rozhodčí: Jebavý, Nečas - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 2:1.
Domácí od začátku dobývali urputnou obranu soupeře, za kterou kraloval výborný Lotyš Masalskis. V 6. min. sice po ideální Prospalově přihrávce otevřel skóre Pletka. Další gól ale nepřišel, a tak se krátce po začátku druhé třetiny radovali po ojedinělém protiútoku hosté.
Jihočeši dřeli, promarnili řadu šancí a dočkali se ve 45. minutě, kdy se nenápadnou střelou trefil Gýna. Za tři minuty ale vyrovnal zapomenutý Ficenc. Zápas dospěl až do prodloužení a následných samostatných nájezdů.
Jihlavu nejprve dostal do vedení Bakus, ale Sailer vyrovnal a tak také skončila první série. V té druhé byl úspěšný znovu Sailer a zajistil domácím nesmírně důležitou výhru.
21.3.Baráž o extraliguBaráž je o srdíčku, zdůrazňuje Martin Štrba. Více na serveru hokej.cz.
21.3.Baráž o I. liguPísecké bušení na zavřené brány. Více na serveru hokej.cz.
21.3.Extraliga HC HaméDruhý zápas musíme bezpodmínečně vyhrát, říká Martin Hamrlík. Více na serveru hokej.cz.
21.3.Baráž o extraliguMusíme soupeře řezat. Nic jiného nám nezbývá, říká jihlavský útočník Hlouch. Více na serveru hokej.cz.
21.3.Baráž o I. ligu5.kolo
HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Slezan Opava 3:2 (0:1, 0:0, 3:1). Branky: 50. Kunstmüller (Adamec), 53. Fink (Kubát), 58. Kubát (Cachnín) - 7. Přibyla (Suchánek, Adamčík), 43. Kříž (Sadloň). Rozhodčí: Polák - Brabec, Drobílek. Diváci: 3500.
Hostům nebyl nic platný ani dougólový náskok, který v úvodu třetí třetiny zajistil pohotově Kříž. Domácí se dlouho nedokázali střelecky prosadit přes dobře bránící Opavu, v závěrečné desetiminutovce ale před nabitým stadionem opanovali hru. Nejprve snížil Kunstmüller a za necelé tři minuty srovnal Fink. Dokonalý obrat zápasu, který vyvoval bouři nadšení, pak zajistil dvě a tři čtvrtě minuty před koncem Kubát, který tak zároveň Rebelům vystřelil druhou barážovou výhru.
HC Prostějov – IHC Písek 3:2 pp. (0:1, 0:0, 2:1-1:0). Branky: 50. Volák, 54. Kašík, 62. Piecha – 15. Šimek, 60. polák. Rozhodčí: Skoupý, Dřínovský, Klein. Vyloučení: 6:9, navíc Hrazdíra (Prostějov) 10 min. os. trest. Využití: 1:1. Diváci: 4000.
Prostějovští byli po celé utkání na ledě viditelnější, ale dlouho nemohli překonat vynikajícího brankáře hostí Svobodu. V závěrečné třetině se dostali do vedení, ale v posledních dvou minutách vyloučil rozhodčí dva prostějovské hráče a dvojnásobnou přesilovku zvýraznili Jihočeši ještě hrou v power play. Polák vyrovanl na 2:2, ale v prodloužení dosáhl Piecha vítězné branky Hanáků z trestného střílení.
21.3.Baráž o II. ligu4. kolo:
HC Řisuty – HC Vrchlabí 5:4 (1:3, 1:0, 3:1), HC Lev Slaný – HHK Velké Meziříčí 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), Valašské Meziříčí - Příbram 5:1 (2:1, 0:0, 3:0).
20.3.Baráž o extraligu2.zápas
HC Dukla Jihlava - HC České Budějovice 0:5 (0:1, 0:1, 0:3). Branky: 10. Prospal (Pletka, Dvořák), 23. Sailer (Štrba), 42. Pletka (Prospal, Ference), 53. Ference (Štrba), 57. Dvořák (Prospal, Neckář). Rozhodčí: Husička, Mikula - Lederer, Gebauer. Vyloučení 14:12, navíc Krstev (ČB) 5+DKU. Využití 0:2. Diváků: 6700. Stav série 1:1.
Zápas byl pravým opakem pátečního. Tentokrát začali aktivněji domácí, ale střela Punčocháře v 1. minutě i bomby Ficence a Bakuse v 9. a 10. minutě skončily jen u Turka. Naopak první kloudná akce hostí skončila gólem. Dvořákův pokus ještě bravurně vytáhl Masalskis, na Prospalův švih z otočky byl ale krátký. Klíčovým okamžikem se ukázal být závěr třetiny. V něm nejprve potopil hosty hloupým faulem Krstev, který po odpískání bodnul holí ležícího Altrichtera a musel předčasně pod sprchy, jenomže vyloučení Altrichtera a Devečky poměr sil otočila. Po jejich návratu na led však fauloval Ference a Dukla hrála více než minutu 5:3. Šanci promarnila a pykala. V úvodu druhé třetiny totiž Padělek ve vlastním pásmu srazil kotouč ke Štrbovi, který našel volného Sailera - 0:2. Hosté pak měli více ze hry, ale na Masalskise nevyzráli.
Domácí zahrozili ve vlastním oslabení, ale Lubina s Padělkem při nájezdu 2:1 neuspěli. na druhé straně ve stejné pozici Masalskis vychytal Prospala s Dvořákem.
V závěrečném dějství se Dukla chtěla pokusit o zvrat, ale dvojnásobné oslabení, ve kterém se trefil Pletka, jim vzalo naději. Závěr se tak už jen dohrával a hosté toho využili k dalším dvěma trefám Ference a Dvořáka. Za zmínku tak stojí už jen bitka Bakuse s Prospalem a extempore hostujícího Prospala s Havelkou, kteří při odchodu z ledu napadli místní diváky.
20.3.Dnes to bylo opačně, říká Farda
Jakoby někdo okopíroval páteční úvodní barážový duel s tím rozdílem, že se zcela otočily role. Co včera vycházelo Dukle, dařilo se dnes Budějovickým. Zatímco domácím odskakovaly puky z holí a vázla rozehrávka, hosté byli u všech puků o krok dříve a dávali i branky.
„To, co jsme hráli včera my, hrály dnes Budějovice. Dostali jsme první gól a pak už jsme na výhru neměli. Hosté byli po všech stranách lepší, rychlejší,“ smutnil po utkání trenér Jihlavy Richard Farda. Dukle se navíc nevedlo ani střelecky. „Včera jsme dali pět gólů, dnes nám tam nespadlo nic,“ dodal.
Spokojenější byl tentokrát budějovický trenér Josef Jandač. „Především jsme se po prvním gólu vyvarovali chyb, které jsme udělali minule. Trpělivě jsme si došli pro vítězství,“ liboval si Jandač. Barážový boj je tak po dvou zápasech vyrovnaný. V úterý a ve středu se pokračuje na jihu Čech, v sobotu se oba soupeři utkají znovu v Jihlavě.
19.3.Jihlava byla jiným týmem než v extralize První utkání baráže o účast v extralize bylo rozhodnuté prakticky po první třetině. V ní obránci Českých Budějovic hrubými chybami umožnili Dukle Jihlava vstřelit čtyři branky. Jihočeši spoléhali až příliš na posily z NHL, zejména na brankáře Romana Turka a útočníky Radka Dvořáka s Václavem Prospalem. Dokonalou obrannou taktikou ale Dukla naleptala sebevědomí hvězd a právě tudy vedla cesta k úspěchu.
19.3.Baráž o I. ligu4.kolo
HC Slezan Opava - HK Jestřábi Prostějov 3:4 (1:0, 1:3, 1:1). Branky: 13. Procházka (Kříž, Boháč), 32. Procházka (Kříž), 46. Lhotský (Harazim) - 33. Hunkes (Luka), 37. Volák (Luka), 39. Čech, 54. Piecha (Elsner). Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 400.
První třetina patřila domácím hokejistům. Když Procházka ve 32. minutě zvýšil na 2:0, vypadalo to z hosty špatně. Dokonalý obrat na sebe nechal čekat pouze šest minut a hosté vedli 3:2. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, rychlé protiútoky střídaly obě mužstva, hrál se hokej výborné úrovně. Slezanu se ve 46. minutě podařilo vyrovnat a zbývající minuty zápasu nabídly drama. Šest minut před koncem šel do vedení opět Prostějov a domácí vrhli všechny síly k obléhání branky hostí. Důsledná obrana Jestřábů nepřipustila vyloženou šanci a Opava tak ani ve svém třetím zápase v baráži nezvítězila.
HC Písek - HC Vajgar Jindřichův Hradec 1:2 pp. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1). Branky: 35. Polák – 57. Šperger, 61. Kupec. Rozhodčí: Kubeš. Vyloučení: 5:6, navíc Mainer (Písek) 10 min. Bez využití. Diváci: 1800.
Na píseckém ledě byla k vidění taktická bitva, ve které měl domácí celek trochu více ze hry. Obě dvě mužstva hráli ze zajištěné obrany a tak se diváci dočkali první branky až v 35. minutě, kdy se trefil Polák. Ve třetí části hosté tři minuty před koncem vyrovnali, vynutili si prodloužení, které rozhodl po 35 vteřinách Kupec. Remíza v utkání byla zasloužená, z vítězství v prodloužení se radovalo šťastnější mužstvo.
18.3.Program baráže o extraligu:
Pátek 18. března - 1. zápas: Dukla Jihlava - České Budějovice.
Sobota 19. března - 2. zápas: Dukla Jihlava - České Budějovice.
Úterý 22. března - 3. zápas: České Budějovice - Dukla Jihlava.
Středa 23. března - 4. zápas: České Budějovice - Dukla Jihlava.
Sobota 26. března - případný 5. zápas: Dukla Jihlava - České Budějovice.
Pondělí 28. března - případný 6. zápas: České Budějovice - Dukla Jihlava.
Středa 30. března - případný 7. zápas: Dukla Jihlava - České Budějovice.
18.3.Baráž o I. ligu3.kolo
HK Jestřábi Prostějov - HC Rebel Havlíčkův Brod 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Branka: 25. Volák. Rozhodčí: Trombík – Brada, Pala. Vyloučení: 5:8, navíc Meloun (Havlíčkův Brod) 10 min. Bez využití. Diváci: 4000.
V dramatickém střetnutí byli prostějovští hokejisté aktivnější, ale dokázali překonat Nerudu v kleci Havlíčkova Brodu jen jednou. V 54. minutě zlikvidoval prostějovský gólman Hrazdíra sólový nájezd Červenky a vychytal i ve druhém barážovém utkání Prostějova nulu. Neúspěšnou power play dovolili hrát domácí hostů pouze devět vteřin.
HC Vajgar Jindřichův Hradec - HC Slezan Opava 3:1 (0:0, 2:1, 1:0). Branky: 30. a 35. Kupec, 52. Ullman - 21. Lhotský. Rozhodčí: Vlček – Mašek, Vitík. Přesilovky: 0:1. Diváci: 2000.
Utkání začalo oboustranně opatrným hokejem, obě mužstva se soustředila na obranu a nikdo nechtěl udělat první chybu. V závěru prvého dějství byl vyloučen hráč domácích a hosté v nástupu do druhé třetiny početní výhodu využili. Od této chvíle přidal Vajgar obrátky, vynutil si tlak ze kterého vytěžil obrat zápasu. Třetí třetina připomínala první, hrál se opatrný hokej s minimem šancí, ale domácí dokázali přidat třetí branku a potvrdili tak své vítězství.
18.3.Smlouvy hokejistů Komety
V polovině března mělo vedení hokejistů Komety Brno začít jednat o nových hráčských smlouvách. Zatím se však nic neděje a situace zůstává stejná jako před čtrnácti dny. „Termín jednání jsme o týden odložili“ sdělil manažer Komety Jaroslav Medlík. Konkrétnější obrysy by tak mužstvo pro příští sezonu mělo získat v druhé polovině příštího týdne.
18.3.Baráž o extraligu1.zápas
HC Dukla Jihlava - HC České Budějovice 5:1 (4:1, 1:0, 0:0). Branky: 13. Altrichter (Hlouch, Rytnauer), 14. Jeslínek (Bakus, Ficenc), 16. Padělek (Lubina), 17. Jeslínek (Devečka), 33. Lubina (Padělek, Devečka) - 12. Šimánek (Brabenec). Rozhodčí: Rejthar, Šindler - Pešek, kareš. Vyloučení: 9:9, navíc Říha (Jihlava) a Bělohalv (Č. Budějovice) oba 10 min. Využití 1:1. 6200 diváků. Stav série 1:0.
Do zápasu vlétli lépe hosté, ale Pletka hned v úvodní minutě po chybě jihlavské obrany mířil vedle a Martínek o chvíli později tečovanou střelou od modré orazítkoval jen tyč. Do černého se trefil až ve 12. minutě v přesilovce Šimánek, který si položil Masalskise a pod víko otevřel skóre.
Dukla odpověla bleskově, za 32 sekund vyrovnal podobným způsobem Altrichter, jenž zužitkoval Hlouchovu nezištnou přihrávku zpoza brány. Domácí hnáni kopředu zaplněným stadionem přidali a nerozchytaný Turek musel za minutu a půl lovit puk znovu ze sítě, když se zlízka blafákem prosadil Jeslínek. V 16. minutě si v přesilovce po Lubinově chyté přihrávce přisadil dalším blafákem Padělek a zkázu hostí dokončil ze samostaného nájezdu třetím úspšným blafákem Jeslínek.
Od druhé třetiny domácí pečlivě bránili náskok a hosté se neodkázali přes dobře organizovanou obranu prosadit. Jejich občasné střelecké pokusy navíc spolehlivě chytal Masalskis a tak se skóre měnilo až ve 32. minutě, kdy Padělek přenechal puk zadovkou na Lubinu, který prostřelil Turka. V závěrečné třetině nedotáhli ke gólu nájezd 2:1 Padělek se Říhou a na druhé straně Budějovice promarnily 49 sekund dlouhou přesilovku 5:3.
18.3.Baráž o II. ligu 3. kolo:
Příbram - Velké Meziříčí 4:2 (0:0, 3:2, 1:0), Slaný - Řisuty 1:1 (0:0, 1:1, 0:0), Vrchlabí - Valašské Meziříčí 2:0 (0:0, 0:0, 2:0).
16.3.Baráž o I. ligu2.kolo
HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Vajgar Jindřichův Hradec 1:4 (0:1, 0:1, 12). Branky: 49. Sobotka (Cachnín) - 18. Mrkvička (Domin), 23. Kocar (Ištvánik), 48. Mrkvička (Mertl), 60. Kolda (Mertl). Rozhodčí: Froněk - Richter, Šulo. Diváci: 3200.
Domácí po senzační výhře v Písku chtěli uspět i doma, ale lídr druholigové skupiny Střed Rebely brzy vrátil na zem. Do vedení šel Vajgar v 18. minutě zásluhou mrkvičkovy trefy, stejný hráč navíc ve 48. minutě zvýšil už na 0:3. Domácí Sobotka sice našel bleskovou odpověď, ale v závěrečné power play pojistil výhru Vajgaru českobudějovický pomocník Kolda.
HC Slezan Opava - IHC Písek 2:3 (1:0, 1:3, 0:0). Branky: 20. Procházka (Boháč, Kříž), 23. Boháč - 23. Filipi (Zíka), 38. Jelen (Zíka), 39. Šimek (Burkoň). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 400.
První třetina nepřinesla útočný hokej, oba týmy svazovala nervozita. Až využitá přesilovka domácích na konci třetiny přinesla trochu vzruchu. Na počátku prostřední části hry spálil Lhotský vyloženou šanci domácích a trest přišel po minutě hry. Opavská obrana chybovala a Filipi vyrovnal. Za deset sekund byla ve vedení opět Opava, ale to bylo z její strany v celém zápase skoro vše. Písek si vypracoval trvalejší tlak a před odchodem do šaten se mu jej podařilo zúročit. Vedení 3:2 bylo zasloužené, domácí se nemohli dostat do útočného pásma. Když na začátku poslední části hry přestřelil Svobodovu branku Boháč, šli opět do tlaku písečtí. Šlupina domácí podržel, ti ale opět nedokázali ohrozit branku hostí. V 52. minutě byl pravděpodobně s otřesem mozku odnesen z ledu písecký útočník Kašík. Hosty to ale neotřáslo a i když hrál Slezan tři minuty před koncem přesilovku, skóre se již nezměnilo. Zbytečné chyby domácí obrany opět rozhodly o výsledku důležitého utkání. Šance na záchranu sice ještě žije, ale s dnešním výkonem by se zápas od zápasu vytratila velice rychle.