Děti dětem – Kometa městu

HC Kometa jako jediný extraligový zástupce brněnského hokeje načala novou spolupráci s městskými částmi statutárního města Brna, ze které budou těžit hlavně děti. Umožní jim lépe poznat, co se skrývá pod samotnou hlavičkou Komety nebo jaké cíle mají její mládežničtí reprezentanti. I proto nese jednoduchý název Děti dětem – Kometa městu. Společná spolupráce poukáže na fakt, že jsme všichni nedílnou součástí města Brna.

Nač se mohou těšit jednotlivé brněnské části?

• Prezentaci na oficiálním webu HC Kometa Brno
  • Možnost prezentace na akcích konaných městskou částí
  • Pozvání dětí z vybraných základních škol na vybraná utkání zdarma nebo návštěvu zázemí hráčů, tréninku nebo společné focení
  • Možnost prezentace vybrané události městské části při domácím utkání Komety“
  • Možnosti účasti dětí z městské části na akcích klubu
  • Prezentace městské části na multimediální kostce, v zápasovém bulletinu PUK

Nač se může těšit Kometa?

• Prezentaci o utkáních nebo aktuálním dění v klubu v místních tiskovinách
  • Nábor dětí v městských částech
  • „Budování a výchovu“ nových fanoušků Komety
  • Podporu patriotismu

Rozhovor o projektu s Liborem Zábranským (ZDE).

Do projektu se zatím zapojily tyto městské části:

Co si o Děti dětem – Kometa městu myslí starostové městských částí:

Jiří Ides, starosta MČ Brno–Slatina: „Do spolupráce chceme jít. Při jednání rady městské části už jsme se jí zabývali a rada projekt jednomyslně podpořila. V prvotní fázi vypadá spolupráce velmi zajímavě a měla by být přínosem pro obě strany. V tuto chvíli vidím samá pozitiva. Spolupráce s Kometou nyní nabízí úplně optimální variantu, jakým způsobem například děti motivovat a zapojit tak více i do volnočasových aktivit. Je to úžasná myšlenka, se kterou se ztotožňuji. Vnímám to jako prestižní záležitost a věřím v oboustrannou spokojenost v budoucnu. Nejen naši spokojenost, ale hlavně lidí u nás ve Slatině, fanoušků Komety a dětí chodících do školy.“

Marek Viskot, starosta MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora: „Myšlenku kooperace s Kometou vřele vítám. Nepochybuji totiž o správnosti teze, že sport je významným nástrojem prevence tzv. sociálně patologických jevů a zároveň prevence některých tzv. civilizačních chorob. Při relativně nízkých nákladech může tato spolupráce přinést mnoho pozitivního pro obě strany, z hlediska městské části se jedná o skvělý motivační prvek pro velké množství našich školáků i předškoláků.“

Antonín Crha, starosta MČ Brno–Bohunice: „Kometa je pro město Brno něco jako "rodinné stříbro". Myslím, že tak to cítí většina lidí v Brně. Kometě fandí dospělí i děti. A děti potřebují vzory - dobré a pozitivní vzory, ke kterým mohou vzhlížet a které mohou napodobovat. V tomto je úloha sportovců nenahraditelná. A je jen dobře, když budou další a další generace školáků nacházet své vzory v hráčích Komety a když se budou snažit je následovat ve sportovním nasazení. I proto fandím tomuto projektu. Jen bych si přál, abychom my, fanoušci Komety, ctili výzvu, která se při utkáních často objevuje na kostce nad ledovou plochou: Fanděme slušně, fandí s námi děti.“

Daniel Kypr, starosta MČ Brno-jih: „Spojení HC Kometa a MČ Brno-jih vnímám jako prestižní záležitost, která nám pomáhá jak v samotné prezentaci naší městské části, tak i zejména v podpoře volnočasové výchovy dětí, která má u nás velkou prioritu. Jsme přesvědčeni, že tato spolupráce přinese mnoho pozitivního jak pro děti a občany MČ Brno-jih, tak i pro samotnou Kometu.“