Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

SDO: Kometa nastřílela Spartě šest branek

čtvrtek 14.12.2017 | Jan Tajzler, foto: Ivo Dostál.

B r n o - Do brněnské DRFG Areny zavítal výběr Sparty Praha. Utkání mezi dvěma rivaly začalo opatrně. Kometa ovšem byla ve svých šancích efektivnější a do první sirény si vybudovala dvoubrankový náskok. Brňané pak zcela ovládli druhou třetinu, když pražskému rivalovi odskočili již na 5:0. Sparta sice dokázala v závěru prostředního dějství korigovat, ale Kometa už zdramatizování utkání nepřipustila a pohodlně kontrolovala plný bodový zisk.

Reprezentace U17 dvakrát přehrála Mannheim, byli u toho i Kučeřík se Studeným

čtvrtek 14.12.2017 | Roman Zajíček, foto: Juniorský hokej.

B r n o – Mládežnické reprezentace mají v těchto dnech pořádně nahuštěný program. V úterý a ve středu sehrál národní tým kategorie U17 dva přípravné zápasy proti německému týmu Jungadler Mannheim. V prvním případě vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech, o den později si poradil vysoko 6:1. Byli u toho i obránci Komety Adam Studený, pro kterého to byla vůbec první reprezentační akce v kariéře a Radek Kučeřík, který patří ke stabilním pilířům české reprezentace. Oba duely se odehrály v Karlových Varech.

Dorostenci hrají pouze doma, juniorku čekají zápasy v Třinci a Vítkovicích

čtvrtek 14.12.2017 | Šimon Albrecht, foto: Jiří Grulich

B r n o – Další nabitý týden čeká brněnskou hokejovou mládež. Juniorku čeká výlet na sever Moravy, starší dorost hraje dvakrát doma proti těžkým soupeřům. Mladší dorost bude chtít vrátit porážku Havlíčkovu Brodu. Pojďme se společně podívat na to, co modrobílé týmy v nadcházejících dnech čeká.

Česká devatenáctka na turnaji v Kanadě září! V druhém utkání přemohla výběr USA

úterý 12.12.2017 | Šimon Albrecht, foto: Twitter World Junior A Challenge‏ (@HC_WJAC)

B r n o/T r u r o r – Česká devatenáctka nastoupila do druhého zápasů ve dvou dnech, tentokrát proti USA. A opět zvítězila. Američany přestřílela v poměru 4:2. Zajistila si tak první místo v základní skupině a má zajištěný postup přímo do semifinále. Z hráčů Komety do utkání zasáhlo opět trio Tomáš Havránek, Dalimili Mikyska a Matěj Novák.

Devatenáctka zahájila turnaj v Kanadě senzační výhrou nad domácím výběrem

pondělí 11.12.2017 | Daniel Kinc, foto: Twitter World Junior A Challenge‏ (@HC_WJAC)

B r n o / T r u r o – Zatím výtečně si vede reprezentační výběr do 19 let na prestižním turnaji World Junior A Challenge v Kanadě. Poté, co zvítězil v generálce na samotný turnaj, tak zvládl i zahajovací duel proti domácí reprezentaci, kterou přehrál jasně 5:2. U výhry byli i tři hráči brněnské Komety / Třebíče. Obránce Dalimil Mikyska (0+1), a útočníci Matěj Novák (0+1) s Tomášem Havránkem (1+1). Všichni tři zmínění odehráli celý duel a velkou měrou přispěli k výhře.

Týden mládeže: Junioři i MDO zvládli domácí zápasy, SDO se vrací bez bodu

pondělí 11.12.2017 | Adéla Hrabálková, foto: Jiří Grulich

B r n o – Mladší dorostenci a junioři měli poměrně klidný týden, obě kategorie hrály po jednom domácím zápasu. Ve čtvrtek zavítali na brněnský led mladší dorostenci Letců z Letňan, o den později junioři z Mladé Boleslavi. Starší dorostence naopak čekaly dva zápasy na západě Čech; v pátek se představili v Karlových Varech a v sobotu v Plzni.

Reprízu loňského finále staršího dorostu zvládli lépe Plzeňané

sobota 9.12.2017 | Kryštof Severa, Vojtěch Honzík, foto: Anděla Trötzmüllerová

B r n o – Starší dorost v sobotu vyrazil na venkovní utkání v daleké Plzni. Po druhé třetině se držela Kometa na dostřel, když se v závěru třetiny prosadil snížením Svoboda, ale na další tři branky Škody již odpovědět nedokázali a do Brna se vrací bez bodu.

Hráli jsme defenzivně, šli jsme na jistotu, říká Matěj Svoboda

sobota 9.12.2017 | Adam Nečas foto: Jiří Grulich.

B r n o - V pátečním duelu Komety proti Mladé Boleslavi se předvedl Matěj Svoboda. Dostával se do mnoha šancí a hodně z nich i vytvářel. První bod získal nahrávkou na Střondalovu sólovou akci, která skončila gólem. O pět minut později získal druhý bod, když sám proměnil nádhernou akci, která uzavřela pětigólové vítězství Komety.

Starší dorost neudržel proti Energii vedení a do Brna se vrací bez bodu

pátek 8.12.2017 | Kryštof Severa, Kamila Ströerová, foto: Anděla Trötzmüllerová

B r n o – V pátém kole nastavbové části extraligy staršího dorostu zajížděla brněnská Kometa na led Karlových Varů. Ačkoli na první branku domácího Berčíka dokázali Brňané odpovědět góly Kunce a Kadlice, tak si nechali v závěru prostřední části vedení vzít a Vary v závěrečné třetině dokonaly obrat.

Je to můj první hattrick za mladší dorost, raduje se Ivo Sedláček

pátek 8.12.2017 | Matouš Vojáček, foto: Anděla Trötzmüllerová

B r n o – Hattrick, asistence, rvačka a následné vyloučení do konce utkání. To je vizitka Iva Sedláčka po utkání s Letňany. Kometa od prvních minut držela pevně otěže zápasu a vytvořila si dobrý náskok, který udržovala až do konce utkání. Brno si po šedesáti minutách připsalo tři body a potvrdilo roli favorita proti poslednímu týmu tabulky. Brňané naopak zůstávají na příčce první.

Další stránky
123456>>