.

Kometa se spojila s neústupným badmintonistou Koukalem

Ptáte se, co pojí dohromady hokejovou Kometu a badmintonistu Petra Koukala? Dechberoucí „životní“ příběh a nezlomné odhodlání! Jak brněnský hokejový klub i Petr Koukal ukázali, že když se nikdy nevzdáte, může se vám podařit splnit si velký sen. Zatímco Kometa dobyla po neuvěřitelných 41 letech extraligové stříbro, Petr Koukal se stal po zdolání rakoviny prvním českým badmintonistou, který se zúčastnil dvou olympijských her po sobě. Budou díky vzájemné spolupráci ještě silnější? Věříme, že ano!

Historie je plná příběhů o odvaze, odhodlání a touze… Mezi ně můžeme zařadit jak příběh badmintonisty Petra Koukala, který se nevzdal a od diagnózy zákeřné choroby se díky tvrdé práci kvalifikoval až na olympiádu v Londýně, tak i historii hokejové Komety, která z absolutního vrcholu padla téměř až na dno a jen díky nadšení a odhodlání lidí, se vrátila na ztracené pozice.

Výsledkem této spolupráce je podpora filmu (časosběrného dokumentu) o příběhu Cesta snu Petra Koukala. Film má kromě vyprávění silného příběhu sloužit i pro prevenci a včasnou diagnostiku rakoviny varlat. Kometa společně s Petrem Koukalem v rámci této preventivní komunikace navštíví během roku několik středních škol, protože právě generace od osmnácti do dvaatřiceti let patří k nejrizikovější skupině.

Jak budeme pomáhat:

• Internetové dresy z prvního domácího utkání sezóny 2012/2013 půjdou do internetové dražby (foto dresu níže), jejíž výtěžek bude postoupen výrobě filmu Cesta snu Petra Koukala
  • Do aukce bude vložena také olympijská raketa Petra Koukala a jeho hraný, podepsaný dres
  • Budou se prodávat unikátní tričko-dresy. Z každého prodaného trička půjde 50,- Kč na podporu filmu Cesta snu Petra Koukala. Informace o prodeji naleznete ZDE.
  • Hráči Komety a Petr Koukal navštíví v rámci osvěty vybrané střední školy v Brně
  • Film se začne vysílat 12. 11. 2012

Příběh Petra Koukala

V pětadvaceti letech se člověk často cítí neporazitelným – a to ani nemusí být nejlepším badmintonistou v zemi. Což Petr Koukal už čtvrtým rokem je, navíc se mu daří a ve světovém žebříčku šplhá do první třicítky.

Petr Koukal

Stal se prvním Čechem v historii, který se zúčastnil coby badmintonista už druhé letní olympiády – po Pekingu 2008 to byl Londýn 2012. Olympijská kvalifikace, trvající jeden rok, začala v dubnu 2011.

Půl roku před jejím startem diagnostikují Petrovi rakovinu. Musí okamžitě na operaci a před ní ještě stihne uložit své sperma. Nádorem zasažené varle je mu odoperováno. O týden později vzniká první rozhovor do filmu, který nikdo neplánoval.

Petrovi začíná chemoterapie a na měsíční intenzivní přípravu domluvený špičkový trenér z Malajsie trénuje místo něj pražské děti. Čeká ho soupeř, kterého dosud nepoznal a na kterého nezná taktiku.

Cesta snu Petra Koukala zachytí rok života mladého muže, který si umí dát cíl a jít si za ním, i když je na cestě většinou sám. V dubnu 2012 byla uzavřena olympijská kvalifikace a Petrův sen se plní. Stal se vlajkonošem české olympijské výpravy.

Příběh HC Kometa Brno

Když byla v roce 1953 založena hokejová Kometa (Rudá hvězda Brno), nikdo tehdy netušil, jak úspěšný a věhlasný klub v Brně vzniknul. Krátce po „narození“ hokejového klubu začali hráči slavné generace okamžitě sbírat triumfy. Jihomoravská mašina válcovala jednoho soupeře za druhým, tituly přibývaly a přibývaly. Až se zastavily na čísle 11. Vypadalo to, že Brno nemůže nikdo zastavit.

Radim Bičánek

Jenže to byl těžký omyl. Psal se rok 1966 a těžce vydobytý triumf předznamenal nepříjemnosti. Rok od roku se Brno přetahovalo s Jihlavskou Duklou o titul, který by ji učinil nejúspěšnějším klubem v historii tuzemského hokeje. Jenže legendární hráči nemohli zastavit věk a museli skousnout těsné porážky. Ještě třikrát dosáhli alespoň na stříbro. Pak jakoby se Kometa nakazila nemocí, kterou nemohl nikdo vyléčit.

Odliv hráčů, zhoršené podmínky, špatné vztahy i nešetrné zacházení dostaly Kometu až na hranici samotného zániku. V roce 2002 získává brněnský tým v 1. lize pouhých 11 bodů a padá až do třetí nejvyšší české hokejové soutěže, ze které se dostává jen díky odkoupení licence.

Bídná léta však neměla trvat dlouho. I po změně majitele se začíná mančaft z Ronda nadechovat, vstávat a nabírat sílu. Každým rokem má i díky neústupné víře více zkušeností a stoupá o drobné krůčky výše, až se mu nakonec povede vrátit se mezi nejlepší. Oslavovaný návrat dopisuje prozatím závěrečnou tečku v roce 2012, kdy se v druhém největším městě České republiky slaví stříbrná medaile po neuvěřitelných 41 letech. Kometa znova žije!

Copyright © 2004-2016 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál