Archiv » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

24.2.Starší dorost bojoval, ale na Salzburg nestačilSAL - KOM 9:1, 44.kolo | Adam Nečas, foto: Jiří GrulichB r n o / S a l z b u r g – Starší dorost zavítal do rakouského Salzburgu a statečně vyzval domácí hráče. Soupeř otevřel skóre hned ve druhé minutě utkání, kdy vstřelil první gól. Během první třetiny domácí přidali další tři branky a pak už to bylo složité. Hráčům Komety se povedlo dvě minuty před koncem prostřelit domácího gólmana, ale to už jen výsledek kosmeticky upravovali. Tento gól Kometě novou energii nepřidal a nakonec podlehla 9:1.
24.2.Mladší dorost nedokázal srovnat a po těsné prohře se vrací bez bodůPCE - KOM 3:2, 33.kolo | Adam Nečas, foto: Jiří GrulichB r n o / P a r d u b i c e – Brněnský mladší dorost zavítal do Pardubic, kde se pokusil navázat na poslední dva vyhrané zápasy. V první třetině se Kometě podařilo prosadit a vstřelila první branku utkání. Hosté se nevzdali a před koncem třetiny dokázali srovnat. Druhá třetina byla v režii Pardubic, které přidaly další dvě branky. Na konci třetí třetiny se Kometě podařilo přiblížit na rozdíl jediné branky, to však nestačilo a Brňané podlehli těsně 3:2.
24.2.Junioři nezvládli proti Slavii první třetinu a neberou z utkání ani bodKOM - SLA 4:7, 40.kolo | Matouš Vojáček, Filip Krůza. Foto: Vít NovákB r n o – Kometa začala utkání velice špatně. Slavia se dostala velmi rychle do čtyřbrankového vedení. Brno zlepšilo svůj herní projev až ve druhé třetině. Zde se dokázalo dotáhnout na rozdíl dvou branek. Slavia po obdržených brankách zabrala a odskočila na pět branek. Komeťáci ztrátu nedokázali stáhnout a z utkání neberou ani bod.
24.2.Češi obsadili na olympiádě čtvrté místo, Martin Erat i Ondřej Němec ukončili reprezentační kariéry! Václav Petrů. Foto: Jiří Grulich Pchjongčchang – Hotovo, dobojováno. Ostře sledovaný olympijský turnaj se pro hokejisty českého národního týmu s dvěma hráči Komety v sestavě skončil. Po dlouhých dvanácti letech čeští hokejisté otevřeli čtvrtfinálové brány turnaje pod pěti kruhy, medaile ale přesto necinkla. Národní tým sice ovládl všechny tři zápasy skupiny i čtvrtfinále s USA, následně prohrál jak semifinále s Ruskem, tak duel o bronz s Kanadou, a z turnaje si odváží nepopulární čtvrté místo. Ve výběru trenéra Josefa Jandače nechyběli ani dva hráči Komety, útočník Martin Erat plnil roli kapitána, obránce Ondřej Němec rovněž nastoupil do všech duelů. Po konci turnaje oba oznámili konec reprezentační kariéry. V Pchjongčchangu se představil také útočník Marcel Haščák, jenž oblékl dres Slovenska.
23.2.Češi po velkém boji padli s Rusy. V sobotu je čeká utkání o bronzVáclav Trávníček, foto: Jan Malý (ČOV).K a n g n u n g – Česká hokejová reprezentace bude na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu hrát o bronzové medaile. Rozhodla o tom semifinálová prohra 0:3 proti týmu Olympijských sportovců z Ruska. Češi soupeře přestříleli poměrně vysoko 31:22, rozhodlo ovšem sedmadvacet vteřin ve druhé třetině, během kterých Rusové vstřelili dvě branky, třetí přidali v závěru při české power-play. Národní mužstvo s brněnskými Martinem Eratem a Ondřejem Němcem v sestavě tak čeká sobotní souboj s Kanadou.
23.2.Starší dorost statečně bojoval, na body to však na jihu Čech nestačiloCEB - KOM 5:2, 43.kolo | Šimon Albrecht, foto: Vít NovákB r n o/Č e s k é B u d ě j o v i c e – Páteční duel starších dorostenců v Českých Budějovicích přinesl zajímavou podívanou. První třetina byla velice vyrovnáná a skončila bez branek. Druhou třetinu začali aktivněji Jihočeši, kteří šli rychle do vedení, v oslabení však vyrovnal Radek Kučeřík. Domácí si ale vzápětí vzali své vedení zpět a přes velkou obětavost brněnských jej ustrážili až dokonce. Dorostenci padli již popáté v řadě, a proto se musí z této prohry poučit a odpíchnout se od ní do dalších zápasů.
23.2.Olympijský festival nabídl exhibici žáků a autogramiádu Komety. Dorazili hráči i legendyMichal Kuba, Václav Trávníček, foto: Anděla Trötzmüllerová.B r n o – Olympijské hry v Jižní Koreji míří ke svému konci, stejně tak vrcholí i olympijský festival na brněnském výstavišti. V pátek odpoledne se v pavilonu Z uskutečnilo exhibiční utkání nejmenších nadějí Komety a brněnského Warrioru. Všichni malí hokejisté posléze dostali na pódiu medaile od hráčů brněnské Komety. Ti se následně fanouškům dlouho ochotně podepisovali.
22.2.Týden v Brně byl pro nás velkou zkušeností, říká trenér týmu Draguni Možajsk Alexej SkibaRoman Zajíček, Markéta Hofírková. Foto: Vít Novák.B r n o – V rámci výměnného programu hostila Kometa celý týden šestici mládežnických hokejistů z ruského týmu Draguni Možajsk. Mladí hráči pod dohledem brněnských trenérů absolvovali týdenní tréninkový program s juniorkou Komety, kterého se zúčastnil i trenér zmíněného mužstva Alexej Skiba. Stihli si projít i město a podívat se do jeho centra.
22.2.Kanonáda mladšího dorostu. Se Žďárem si poradil vysoko 8:1ZNS - KOM 1:8, 32.kolo | Šimon Albrecht, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o/ Ž ď á r n a d S á z a v o u – Mladší dorost čekal ve čtvrtek odpoledne další duel se sokem ze Žďáru nad Sázavou. A opět byl úspěšný! Soupeři nadělil osm branek a hladce si došel pro tři body. Dorostenci tak opět najíždí na vítěznou vlnu. Čtyřmi kanadskými body za dva góly a dvě nahrávky se blýskl obránce Jan Holemý.
22.2.Juniorce se duel v Hradci nepovedl. Z východu Čech odjíždí bez boduHRK - KOM 7:1, 39.kolo | Šimon Albrecht, Nikola Matějčková, foto: Vít NovákB r n o/ H r a d e c K r á l o v é – Ve čtvrtek odpoledne čekal juniorku v nadstavbové skupině první venkovní zápas. Přestože byla juniorka v posledních zápasech ve formě, duel proti Hradci Králové se jí nezdařil a domů si veze debakl 7:1. Z této prohry se však musí rychle oklepat, protože ji hned v sobotu čeká další zápas, tentokrát na domácím ledě. Kometu srazila hned první třetina, ve které dostala čtyři branky. O jediný brněnský gól v zápase se postaral útočník Jan Hasoň.
21.2.Český tým to dokázal. Po tuhé bitvě s Amerikou postoupil do semifinále!Roman Zajíček, foto: Reuters.B r n o – To byly nervy, to byla dřina, ale nakonec se fanouškům vyplatilo vstávat ve čtyři hodiny ráno. Český tým bojoval v důležité bitvě s Amerikou o postup do semifinále, která ale dlouho vzdorovala. Dokonce měla i několik šancí rozhodnout, ale brankář Pavel Francouz naše mužstvo podržel. Za stavu 2:2 se šlo do prodloužení a poté nájezdů. V nich uspěl stejně jako před dvaceti lety jeden jediný hráč, naštěstí ten český - Petr Koukal. V bojích o cenné kovy tak budou bojovat i dva zástupci Komety - Ondra Němec a kapitán Martin Erat!
21.2.Na ledě jsme se cítili dobře, bavilo nás to, říká po utkání se Soči Petr HolíkRoman Zajíček, foto: Vít Novák.B r n o – Zatímco v těchto hodinách slaví český národní tým velký úspěch v podobě postupu do semifinále olympijských her, Kometa má za sebou vydařené přátelské utkání s ruským týmem Soči. V něm se blýsknul pětibodovým příspěvkem útočník Komety Petr Holík, jenž dosáhl hattricku a k němu přidal i dvě asistence. Po utkání byl samozřejmě spokojený a věří, že si dobrou formu přenese i do závěru základní části.
20.2.Šestnáctka skončila v Přerově druhá, úspěch slaví i obránce Jan SedláčekVáclav Petrů. Foto: Karel Švec/ČSLH P ř e r o v – Úspěšné vystoupení na domácím Turnaji čtyř zemí v Přerově má za sebou česká reprezentační šestnáctka. Tým trenéra Karla Berana sice prohrál závěrečné vystoupení na turnaji s Ruskem 0:1, zápasy se severskými velmocemi Finskem (4:3) a Švédskem (4:3 sn) ovšem hokejisté Česka vyhráli a v silné konkurenci skončili na druhé pozici za vítěznou sbornou. Všechna tři utkání odehrál také brněnský obránce Jan Sedláček.
20.2.Kometa si proti Soči zastřílela, výhru řídil pětibodový Petr HolíkKOM - SOC 7:1, 0.kolo | Matěj Laža, foto: Jiří GrulichB r n o – Brňané si zpestřili olympijskou přestávku přátelským utkáním s celkem HK Soči a s výsledkem mohou být rozhodně spokojeni. Ruský celek na svém soustředění podlehl Kometě 1:7. Na výhře se velkou měrou podílel Petr Holík. Útočník, který nedávno přišel z Mladé Boleslavi si nejprve připsal dvě asistence, které následně doplnil také třemi vstřelenými brankami. V pozápasových samostatných nájezdech se prosadil hostující Laričev a domácí Plášek.
19.2.Na hokej i v olympijské pauze. Kometa v úterý vyzve účastníka play-off KHL Soči KOM - SOC 7:1, 0.kolo | Václav Petrů. Foto: Ivo Dostál.B r n o – Fanoušci hokeje v těchto dnech bedlivě sledují olympijský turnaj, ti brněnští ale mají možnost zpestřit si extraligovou přestávku také nevšedním přátelským zápasem. Brněnskou Kometu čeká v úterý 20. února konfrontace s jistým účastníkem play-off KHL HK Soči. Duel mezi pátým týmem české nejvyšší soutěže a šestým celkem Západní konference nadnárodní ligy startuje v brněnské DRFG Areně od 18:00.
19.2.Výborná práce! Devatenáctka si poradila s Německem a z Hradce si veze stříbro Šimon Albrecht, foto: Ronald HanselB r n o / H r a d e c K r á l o v é – Výběr Václava Varadi do devatenácti let se na domácím turnaji v Hradci Králové předvedl ve skvělé formě. V posledním utkání na turnaji si hravě poradila U19 s Německem a zvítězila 9:2. Jedinou porážku utrpěla proti výběru ze Švédska, který vybojoval prvenství na turnaji, o kterém rozhodl právě lepší vzajemný duel. Martin Nečas sice z důvodu All star Cupu nezasáhl do posledních dvou duelů, ale na triumfu svého týmu se i tak podílel velkou měrou. Do všech čtyř duelů nastoupil také obránce Dalimil Mikyska s bilancí (1+1).
19.2.Náročnou přípravu zpestří utkání se Soči. Chceme předvést dobrý výkon, hlásí trenér Kamil PokornýVáclav Trávníček, Roman Zajíček. Foto: Jiří Grulich.B r n o – Zatímco na české hokejisty čeká ve středu na ZOH v Pchjongčchangu důležitá bitva o postup do semifinále, Kometa se v rámci reprezentační přestávky poctivě připravuje na rozhodující fázi sezóny. Tu si v úterý po náročných tréninkových dávkách zpestří přípravným duelem proti ruského týmu HC Soči. „Zápas vítáme, pauza je dlouhá,“ říká před utkáním jeden z brněnských trenérů Kamil Pokorný.
18.2.Osmnáctka podala bojovný výkon, na Švédy to ale nestačiloŠimon Albrecht, foto: Ronald Hansel.B r n o/P l y m o u t h – Poslední utkání na Turnaji pěti zemí v USA odehrála reprezentace do osmnácti let proti výběru Tre Kronor. Češi se dlouho drželi v kontaktu se svým soupěřem, rozhodla však třetí třetina, ve které se Švédi radovali dvakrát a zvítězili 4:1. Přes velice sympatický výkon na turnaji se musí osmnáctka smířit s pátým místem. Krásný výsledek však uhrála proti domácímu favoritovi, kterému nadělila šest branek. V sestavě proti Švédsku se opět ocitlo kvarteto komeťáků. Českou svatyni střežil Lukáš Dostál, který si připsal 39 zákroků. O jediný gól českého výběru v tomto zápase se postarali útočníci Adam Gajarský a Karel Plášek. Nesmíme opomenout ani obránce Daniela Kowalczyka.
18.2.Český tým porazil v posledním zápase skupiny Švýcarsko a zajistil si přímý postup do čtvrtfináleRoman Zajíček, foto: Brian Snyder.K a n g n u n g / B r n o - Český národní tým dokázal vyhrát základní skupinu olympijského turnaje a přímo postupuje do čtvrtfinále. V posledním zápase před vyřazovacími boji narazil tým kouče Jandače na houževnaté Švýcary, které dlouho držel brankář Hiller. Jeho kouzlo odčaroval ve 44. minutě Dominik Kubalík a spolu s výborně chytajícím Francouzem dokráčeli naši hokejisté k důležitému vítězství 4:1. Výtečný výkon opět předvedl kapitán Martin Erat, který si připsal asistenci a byl na ledě také u rozhodující trefy utkání. U gólu Kubalíka nechyběl na ledě ani další hráč Komety, bek Ondřej Němec.
18.2.Sedmnáctka v souboji o prvenství na turnaji ve Finsku padla s USA a končí druháŠimon Albrecht, foto: Karel Ševc - CSLHB r n o / J ä r v e n p ä ä – Český výběr do sedmnácti let pod vedením Petra Hakena zakončil Turnaj pěti zemí ve Finsku porážkou proti USA 8:3. Sedmnáctka však nemusí smutnit, protože se na turnaji předvedla ve skvělém světle a končí druhá. Po loňském brněnském bronzu si letos do Čech veze parádní stříbro! Z Finska tedy odjíždí s bilancí dvou výher, jedné prohry v základní hrací době a jedné prohry v prodloužení, což v celkovém součtu dělá sedm bodů. Jako do předešlých třech i do toho závěřečného utkání zasáhli obránci Jan Mlčák s Radkem Kučeříkem.
17.2.Češi udolali Kanadu v nájezdech a vedou tabulku olympijské skupiny A Václav Trávníček, foto: Jan Malý (ČOV).K a n g n u n g / B r n o – Dobrá práce! Čeští hokejisté na olympijských hrách v Jižní Koreji navázali na čtvrteční výhru nad výběrem pořadatelské země a v sobotu ráno středoevropského času porazili v samostatných nájezdech Kanadu. Národní mužstvo s komeťáky Martinem Eratem a Ondřejem Němcem v sestavě má po dvou duelech na kontě pět bodů a vede tabulku skupiny A. Pokud Češi v neděli najdou recept i dalšího soupeře ze Švýcarska, postupují rovnou do čtvrtfinále turnaje.
16.2.Devatenáctka vyhrála také nad Finskem, Nečas asistoval u vítězné branky!Adam Nečas, foto: Stanislav SoučekB r n o – Český výběr do 19 let se blýskl na Turnaji pěti v Hradci Králové, když si pohlídal zápas proti Finsku a zvítězil 3:0. Do duelu nastoupili opět dva komeťáci, a to obránce Dalimil Mikyska, který odehrál celý zápas, a také útočník Martin Nečas, jenž asistoval u první a zároveň vítězné branky duelu. Druhý zápas ve dvou dnech pak na americkém turnaji odehrála reprezentace od 18 let, která i přes vyrovnanou první třetinu nedokázala udržet krok s výběrem Ruska, a prohrála 2:9. Do duelu nastoupili hned čtyři hokejisté brněnské Komety.
16.2.Křest Kometa Expresu se blíží. Vyhrajte jízdu tramvají a vstupenky na utkání s Plzní!RedakceB r n o – Nové tramvaje Kometa Expres jste si už jistě stihli všimnout v brněnských ulicích a třeba se v ní i svézt. Nyní ovšem přichází speciální příležitost. Kometa svoji šalinu pokřtí ve středu 28. února na náměstí Svobody před utkáním s Plzní a vy můžete být u toho!
16.2.Sedmnáctka vyzrála nad Rusy, U16 udolala v Přerově Švédy na nájezdyŠimon Albrecht, foto: Jim MahB r n o / J ä r v e n p ä ä / P ř e r o v – Mládežnické reprezentační výběry měly opět náročný den a byly v plném zápasovém zápřahu. Současně začala sedmnáctka zápas ve Finsku a šestnáctka na turnaji v Přerově. Sedmnáctka si poradila s Rusy 3:2, a přestože ruský celek v 55. minutě snížil na rozdíl jediné branky, tak si svěřenci Petra Hakena vítězství vzít nenechali. V obraně se opět představili i brněnští beci Jan Mlčák a Radek Kučeřík. V Přerově šlo o výrazně dramatičtější duel proti seveřanům ze Švédska. Hosté po první třetině vedli o dvě branky. Domácí však duel otočili, a i když měli v třetí třetině ze hry více, Švédové srovnali. Zápas došel přes prodloužení až k samostatným nájezdům. Bylo to drama, ale nakonec se českému výběru podařilo zvítězit, a tak bere zasloužené dva body. Do utkání zasáhl i obránce Jan Sedláček.
15.2.Historické okénko: Komeťáci na zimních olympijských hráchZbyněk Matýsek, foto: archiv.B r n o – Už ve čtvrtek vstoupí česká reprezentace do hokejového turnaje olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. Důležitou součástí národního mužstva jsou hráči Komety Ondřej Němec a Martin Erat. Zatímco pro Němce půjde o premiérový start, druhý jmenovaný si zahraje pod pěti kruhy již počtvrté. Stejný počin se v historii podařil legendám Komety Vlastimilu Bubníkovi a Josefu Černému. Ještě než Češi vstoupí duelem s pořadatelskou zemí do turnaje, pojďme si v historickém okénku připomenout, kteří brněnští hokejisté již v minulosti reprezentovali na tomto sportovním svátku.
15.2.Devatenáctka na úvod turnaje přehrála Švýcarsko a připisuje si tři bodyŠimon Albrecht, foto: Klára PetráskováB r n o/ H r a d e c K r á l o v é – Česká reprezentace do devatenácti let v čele s Martinem Nečasem a Dalimilem Mikyskou odehrála ve středu na večer první utkání na turnaji v Hradci Králové proti nepříjemnému Švýcarsku. Přestože byli svěřenci Václava Varadi první periodu aktivnější, gól nedali a do vedení šli Švýcaři. Domácí se však nevzdali, duel otočili a berou skvělé tři body za výhru 4:2. Devatenáctka odehraje další zápas hned nazítří ve čtvrtek ve 20:00 proti Finsku.
15.2.Česká sedmnáctka zahájila turnaj výhrou. Těsně porazila domácí Finy Adam Nečas, foto: ČSLH Karel Švec.B r n o/Mäntsälä – Český výběr do sedmnácti let odehrál první duel na turnaji pěti zemí, čekal ho souboj s pořádajícím Finskem. Na soupisce našeho týmu byli i dva hráči z Komety, Jan Mlčák a Radek Kučeřík. Český výběr vstřelil první branku v první třetině a poté si svěřenci Petra Hakena těsně vedení pohlídali. Zápas skončil 3:2 v prospěch Česka. U první braky asistoval Jan Mlčák a připsal si tak jeden kanadský bod. Sedmnáctka odehraje další zápas proti Švédsku 15. února od 15:00.
15.2.Velký úspěch pro osmnáctky. Čtveřice komeťáků slaví výhru nad AmerikouRoman Zajíček, foto: Juniorský hokej.B r n o – Česká reprezentace do 18 let si na Turnaji pěti zemí v americkém Plymouthu připsala první výhru, a to hned proti papírově nejsilnějšímu soupeři, domácím Spojeným státům americkým rozdílem čtyř branek 6:2. Střelecky se prosadil Matěj Blümel (4 góly), a brankář Daniel Dvořák vychytal pětačtyřicet střel. Dnes v 21:30 nastoupí osmnáctka proti Rusku.
15.2.ZOH: Český tým na úvod vydřel těsnou výhru, v duelu s Koreou rozhodla první třetinaRoman Zajíček, ilustrační foto: Pavel Lebeda (ČSLH).B r n o / P c h j o n g č c h a n g – Povinné tři body, ale jinak se výhra českého týmu nad Jižní Koreou nerodila lehce. Sice se svěřenci kouče Jandače dostávali častěji do šancí a ve svém prvním představení na turnaji přestříleli soupeře vysoko 40:18, ale houževnatí domácí trápili národní tým až do samotného konce. Zkusili vyrovnat i v power-play, ale mužstvo kolem kapitána Martina Erata nakonec hubené vítězství 2:1 dokázalo uhájit. Do hry zasáhl i další hráč Komety Ondřej Němec, který hrál ve třetím obranném páru s Ondřej Vitáskem.
15.2.Šestnáctka zdolala Finy, sedmnáctka prohrála se Švédy až v nájezdechVáclav Petrů. Foto: Karel Švec (ČSLH)B r n o – Úspěšný vstup do domácího Turnaje čtyř zemí za sebou má česká šestnáctka, která si v Přerově poradila s Finskem v poměru 4:3. V utkání nechyběl ani obránce Komety Jan Sedláček. Předposlední turnaj před prestižním letním Hlinka Gretzky Cupem v Edmontonu aktuálně absolvují hráči ročníku 2001 nyní ještě pod hlavičkou U17 ve finské Järvenpää. Po včerejší výhře nad domácím výběrem tentokrát kádr brněnského trenéra Petra Hakena, v němž nechybí ani zadáci Jan Mlčák a Radek Kučeřík, prohrál se Švédskem 2:3 po samostatných nájezdech.

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál