Brněnská Kometa bude při losu Ligy mistrů nasazena v nejvyšším koši!

B r n o – Los hokejové Ligy mistrů se blíží, už 17. května budeme znát kompletní složení osmi čtyřčlenných skupin. Již dnes je však známo, v jakém výkonostním koši bude který celek nasazen. Kometa, jakožto mistr Tipsport extraligy, bude v nejvyšším koši společně s dalšími sedmi celky. Pojďme se společně podívat na termíny soutěže a také složení košů.

Formát a systém soutěže

Los základních skupin proběhne 17. května během MS v hokeji, a to v kolínské Lanxess areně. Letošní formát čítá celkem dvaatřicet týmů z Evropy, které budou rozděleny do osmi skupin po čtyřech. Celá soutěž odstartuje prvními zápasy 24. sprna!

Základní skupiny končí 16. října a z každé postupují dva nejlepší celky do šestnáctičlenného play-off, jenž se hraje klasickým pavoukovým systémem. Vyřazovací boje začnou poslední říjnový den a hrát se bude dvoukolově (doma - venku). V případě rovnosti skóre (nepočítají se branky vstřelené na hřišti soupeře jako v případě fotbalové Ligy mistrů) se jde po skončení druhého duelu do prodloužení, které rozhodne o postupujícím.

Velké finále se, stejně jako loni, hraje pouze na jedno jediné utkání a je plánováno na 6. února 2018! Jisté je, že si Kometa nezahraje ve skupině s nikým z prvního koše a také s žádným soupeřem z ČR!

Nasazení účastníků hokejové LM

1. koš: Frölunda HC (obhájce titulu), HV 71 Jönköping, Växjö Lakers (všichni Švéd.), Kometa Brno (mistr ČR), Tappara Tampere (Fin.), SC Bern (Švýc.), Red Bull Mnichov (Něm.), Vídeň Capitals (EBEL).

2. koš: TPS Turku, KalPa Kuopio (oba Fin.), Curych Lions, EV Zug (oba Švýc.), Bílí Tygři Liberec (ČR), Brynäs IF Gävle (Švéd.), Adler Mannheim (Něm.), Red Bull Salcburk (EBEL).

3. koš: Oceláři Třinec, Mountfield Hradec Králové (oba ČR), JYP Jyväskylä, IFK Helsinky (oba Fin.), Malmö Redhawks (Švéd.), HC Davos (Švýc.), Grizzlys Wolfsburg (Něm.), EC KAC Klagenfurt (EBEL)

4. koš: Nottingham Panthers, Cardiff Devils (oba Brit.), Bánská Bystrica (SR), Stavanger Oilers (Nor.), Něman Grodno (Běl.), Esbjerg Energy (Dán.), Rapaces de Gap (Fr.), Cracovia Krakov (Pol.).