Jsem rád, že jsem dostal příležitost, říká Lukáš Dostál o zkušenostech v Třebíči

B r n o – Brněnská juniorka má za sebou osm odehraných zápasů, z toho sedmkrát dokázala naplno bodovat. S 21 body vévodí tabulce DHL extraligy juniorů. Na vítězství proti Třinci má podíl také brankář Lukáš Dostál, který se do sestavy vrátil po třech odchytaných utkáních za Třebíč. Další duel proti Vítkovicím odchytal výtečně jeho kolega Holík. Ale my se zaměříme pro tuto chvíli na Lukáše Dostále. Ten i přes první zápas v první líze, kdy od karlovarských hokejistů inkasoval pět branek, se nenechal zastrašit a následně si připsal výhry proti Přerovu (4:2) a Slavii (3:2).

Máš za sebou dvě odchytaná utkání ve WSM lize. Jaký to byl zážitek?
Určitě jsou to pro mě obrovské zkušenosti. Jsem velice vděčný za to, že jsem dostal od trenérů šanci a budu se snažit i nadále podávat dobré výkony. Já jsem ročníkem teprve starší dorostenec a jsem rád, že tam můžu chytat. Doufám, že moje přítomnost bude pro mužstvo přínosem.

Kde je podle tebe největší rozdíl mezi juniorským hokejem a WSM ligou?
Určitě v chytrosti. Hrají tam vyspělí hráči, někteří určitě mají na to, hrát v Tipsport extralize.

Budeš teď chytat spíše v juniorce nebo nadále za Třebíč?
Příští týden bych měl nastoupit za Třebíč proti Českým Budějovicím. Samozřejmě záleží na výkonech, mám za sebou tři zápasy a dvakrát jsme vyhráli, tak doufám, že dostanu trenérovu důvěru. Rád bych tam odchytal co nejvíce zápasů, moc si vážím toho, že jsem dostal šanci.

Jak se ti daří skloubit školu a profesionální soutěž, jako je WSM liga?
Je to těžké, ale naštěstí studuji dálkově, jako většina kluků. Dříve jsem navštěvoval gymnázium, ale bohužel bylo moc učiva a musel jsem přestoupit právě na dálkové studium. Jsem rád, že mi to rodiče umožnili, protože díky tomu se mohu soustředit především na hokej, pracovat na sobě a zlepšovat se.

Kometa je po sedmi zápasech na první příčce. Jaká je atmosféra v kabině?
Atmosféra je určitě skvělá, máme v kabině dobrou partu. Myslím, že jsme ve vedení zaslouženě, máme výborný systém i trenéry a všechno šlape tak, jak má.

Rozhovor s Lukášem Dostálem po odchytaném přípravném utkání za áčko.