Junioři hájí čelo tabulky, čekají je dvě moravská derby. Doma hraje mladší dorost

B r n o – Ligový kolotoč napříč mládežnickými soutěžemi pokračuje naplno a všechny tři výběry Komety se o nadcházejícím víkendu poperou o další cenné body. Junioři Komety vedou tabulku a další výhry budou moci přidat na ledě Olomouce a Zlína. Na Hané se představí také starší dorost, zatímco mladší dorost se jako jediný představí na svém hřišti. Čeká jej derby s nedalekým Žďárem nad Sázavou. Pojďme se společně podívat na tradiční glosář napříč mládežnickými ligami.

Juniorka míří ven, síly změní ve dvou derby

Vstup do sezóny v podání juniorky brněnské Komety byl vskutku impozantní. Modrobílí prohráli z úvodních osmi duelů pouze doma s pražskou Slavií a po zásluze se drží s 21 body na čele celé tabulky DHL Extraligy juniorů. Bodově se daří zejména dvěma věkem zatím starším dorostenců s reprezentačními zkušenostmi, a to Karlu Pláškovi a Matěji Svobodovi, kteří nastupují spolu ve formaci a těží ze vzájemných zkušeností a sehranosti z nižších soutěží. Oba zmínění útočníci mají na svém kontě 7 kanadských bodů za 3 góly a 4 asistence. Juniorka také může spoléhat na své brankáře, jak Lukáš Dostál, tak Martin Holík patří mezi nejlepší v celé soutěži.

Matěj Svoboda (vlevo) v souboji o puk. Foto: Ivo Dostál

Juniory čeká v rámci devátého, respektive desátého kola dva venkovní duely. Nejprve se Brňané představí na Hané, kde se utkají s místní Morou. Olomouc se v tabulce nachází na předposledním sedmnáctém místě se ziskem 6 bodů. Hanáci naposledy porazili doma Zlín 5:4. O den později zavítají modrobílí na horkou půdu právě do Zlína, kde se jim postaví do cesty tamní Aukro Berani. Těm v tabulce patří 12. místo s 10 body.

"Pokud budeme hrát stejně disciplinovaně, tak nemám strach z toho, že by ten zápas byl pro nás bez bodového zisku. Pokud ten tým bude pořád takto dobře pracovat, tak si myslím, že nepojedeme domů s prázdnou," říká před oběma venkovními duely hlavní kouč juniorky Jan Zachrla.

9. kolo Extraligy juniorů
pátek
6. 10. 2017
17:30 hod.
HC Olomouc HC Kometa Brno Zimní stadion Olomouc
10. kolo Extraligy juniorů
7. 10. 2017
17:00 hod.
Aukro Berani Zlín HC Kometa Brno Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín

Starší dorost zamíří na Hanou

Starší dorostenci Komety mají za sebou nepovedený předchozí víkend, když padli nejprve v Jihlavě 3:8 a o dva dny později padli také doma ve Sportcentru Lužánky našlapanému rakouskému Salcburku po srdnatém výkonu 0:7. Nyní však mají ideální šanci si reputaci napravit. Svěřenci Romana Meluzína míří, podobně jako juniorka, do Olomouce. Celek z Hané se nachází v tabulce skupiny „D“ na 3. místě se ziskem 11 bodů a pětibodovým mankem právě před Kometou. Ta má šanci náskok soupeře napravit.

9. kolo Extraligy staršího dorostu
čtvrtek
5. 10. 2017
18:00 hod.
HC Olomouc HC Kometa Brno Zimní stadion Olomouc

Mladší dorost čeká domácí derby se Žďárem

Mladší dorost v minulém týdnu prohrál po boji na ledě Českých Budějovic 2:4. Teď se po dvou týdnech představí opět před svým publikem. Teď čeká svěřence Pavla Pazourka soupeře ze Žďáru nad Sázavou. Zatímco Kometě patří v tabulce skupiny „Střed“ 6. místo se ziskem 8 bodů, soupeř z Vysočiny je na tom o příčku lépe se ziskem 9 bodů. Brno se v případě výhry může vyhoupnout až na třetí příčka.

7. kolo Extraligy mladšího dorostu
7. 10. 2017