Kometa v Lize mistrů uzavře skupinovou fázi. Udrží v Malmö první místo i neporazitelnost?

B r n o – Historicky premiérovou účast v základní skupině Ligy mistrů zakončí brněnská Kometa přímým soubojem o první místo ve skupině B na ledě Malmö Redhawks. Oba týmy mají zajištěný postup do osmifinále soutěže, nyní půjde o to, kdo bude mít jako vítěz skupiny příznivější pozici pro los. Modrobílí mají v tabulce dvoubodový náskok a k prvenství ve skupině jim stačí neprohrát v normální hrací době. Hokejisté Komety už přiletěli do dějiště utkání. Zápas startuje v úterý od 18:30 v menší ze dvou hal určených hokeji Malmö Isstadion, která pojme 6 tisíc diváků.

Hokejisté Komety se aktuálně vezou na vítězné vlně a v součtu utkání v Tipsport extralize i úterního duelu Ligy mistrů aktuálně tahají šňůru sedmi vyhraných zápasů v řadě. Naposledy si svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského poradili v souboji o prvenství v domácí soutěži s Plzní v poměru 5:4 po prodloužení.

Nyní čeká modrobílé další bitva o čelo tabulky, tentokrát na ledě úřadujícího švédského semifinalisty Malmö Redhakws, přičemž ve hře je vítězství ve skupině B hokejové Ligy mistrů a lepší výchozí pozice pro osmifinálové bitvy. Oba týmy se poprvé střetly minulé úterý na brněnském ledě, kdy v divokém utkání plném branek nakonec triumfovala 5:4 v prodloužení Kometa, když o bonusovém bodu rozhodl Martin Erat.

Modrobílí měli po většinu zápasu navrch, ve třetí části sice ztratili tříbrankové vedení, ale to je nakonec mrzet nemuselo. Kometa tak i díky úternímu triumfu vyhrála všechna tři domácí utkání v Lize mistrů v prodloužení, a udržela neporazitelnost v této mezinárodní soutěži. V extralize poté Brňané vyhráli jak páteční zápas nad Libercem 7:2, tak nedělní duel v Plzni.

Malmö po úterní bitvě v Brně dokázalo ve čtvrtek v utkání nejvyšší švédské soutěže zaskočit lídra tabulky Färjestad a zvítězilo 3:2 po prodloužení, načež v sobotu podlehlo týmu Skelletfea 0:3. Náročný program švédského celku vrcholí tento týden, kdy si nejprve v pondělí večer zahraje dohrávku s Örebrem a necelých čtyřiadvacet hodin poté hostí Kometu.

6. kolo Ligy mistrů
úterý