Reprezentace U19 zvládla přestřelku s Finskem, šestnáctka a osmnáctka prohrály

B r n o – Reprezentační pauza je definitivně u konce a v poslední den, tedy v neděli, se lámal chleba napříč všemi turnaji všech věkových kategorií. Pojďme se podívat, jak se dařilo národnímu týmu U19, U18 a U16 s komeťáky v sestavě.

Devatenáctka zvládla přestřelku s Finy, Novák asistoval

Reprezentační výběr do 19 let se potřetí během tří dnů utkal s Finy, tentokrát v Porubě. A nutno podotknout, že po dvou porážkách již byl do třetice všeho dobrého úspěšný, zvládl utkání otočit a díky jedné asistenci brněnského útočníka Matěje Nováka, jenž celý zápas odehrál v první formaci, zvítězil 6:5!

Česko U19 - Finsko U19 6:5 (3:3, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Eret (Fryšara, Rousek), 18. Veber (Padrnos), 19. Toman (Zelingr, Klouček), 34. Eret (Havelka, Gaspar), 52. Havelka (Dvořák, Padrnos), 60. Fryšara (Novák, Zelingr) – 7. Laaksonen (Haapanen, Seppälä), 11. Luusuaniemi, 13. Luusuaniemi (Koskenkorva), 31. Laaksonen (Ikonen, Seppälä), 55. Ikonen (Viitasalo)

Sestava ČR U19: Klouček (Wolf) – Padrnos (C), Veber, Váňa, Gaspar (A), Kunst, Zelingr, Mareš, Muška – Flynn, Chrtek, Novák – Václavek, Rousek, Jirásek – Eret, Fryšara, Toman – Kalus, Havelka (A), Dvořák.

Osmnáctka proti USA střelecky mlčela, na Turnaji pěti končí čtvrtá

O rok mladší kolegové zakončili svou pouť Turnajem pěti zemní ve finské Hämeenlinně, a to porážkou proti výběru USA, s níž padli 0:3. Do utkání tradičně zasáhlo kvarteto Brňanů. V bráně odchytal celý duel brankář Lukáš Dostál, v útoku pak celý duel odehráli Vojtěch Střondala, Karel Plášek a Matěj Svoboda.

Česko U18 - USA U18 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Weiss, 38. Janicke (Miller), 57. Giles (Pivonka)

Sestava ČR U18: Dostál (Kolář) – Klejna (A), Had, Dluhoš, Adámek, Doktor, Seemann, Kleiner, Aubrecht – Kvasnica, Lauko (C), Jeník, Plášek (A), Střondala, Svoboda, Matiášek, Čajka, Kropáček, Šír, Arnošt, Sklenář.

Šestnáctky třetí výhru proti Švýcarsku nepřidali

Nejmladší reprezentanti, a to do 16 let ve třetím zápase během tří dnů další výhru proti stejně starému výběru Švýcarska nepřidali, a tentokrát padli těsně 3:4. Celý duel odehráli také dva komeťáci, a to obránce Jan Sedláček a útočník Erik Meluzín.

Česko U16 - Švýcarsko 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Konečný (Cikhart), 13. Puczek (Baláž, Bláha), 46. Puczek (Krutil) – 10. Näf (Kieni), 20. Wenger (Rochette), 20. Rochette (Delemont), 44. Delémont (Knak)

Sestava ČR U16: Cichoň (Lekeš) – Baláž, Krutil, Sedláček, Vacík, Perička, Bláha, Talafa, Luža, Myšák, Novák, Chlubna, Gut, Adamec, Meluzín, Urban, Binias, Cikhart, Konečný, Geidl, Puczek.