Souboj regionálních i tabulkových sousedů. Kometu v neděli čeká derby s Olomoucí

B r n o – Závěrečný zápas novoroční domácí série čeká hokejisty brněnské Komety. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského v neděli přivítají na svém ledě jak regionálního, tak tabulkového souseda Olomouc. Pátou Kometu dělí od nedělního soupeře, jemuž patří šestá pozice, čtyři body. Nicméně, Brňané mají ještě zápas k dobru. Duel dvou moravských rivalů začne v DRFG Areně netradičně již v 15 hodin.

Hokejisté Komety dávno hodili za hlavu předvánoční období a momentálně byste v celé extralize jen stěží našli tým s lepší aktuální formou. Úřadující čeští šampioni tahají sérii pěti výher v řadě. Naposledy si v pátek vyšlápli ve strhující domácí bitvě na lídra tabulky z Plzně, když vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Díky vítězné sérii se hokejisté Komety přibližují soupeřům před sebou. Na čtvrtý Třinec ztrácí Brňané tři body, na třetí Vítkovice o dva body více s tím, že oproti oběma rivalům mají zápas k dobru.

Nejbližším pronásledovatelem Komety je Olomouc, skromný moravský klub, který v aktuální sezóně znovu staví na hlavu papírové předpoklady. Mora i bez výraznějších hvězd okupuje šestou pozici tabulky. V pátek svěřenci trenéra Zdeňka Venery přerušili sérii dvou proher, když na domácím ledě přehráli Mladou Boleslav v poměru 4:2.

Martinu Dočekalovi se proti Olomouci daří. Proti soupeři z Hané bodoval v obou utkáních. Celkem si připsal tři body za gól a dvě asistence. Foto: Ivo Dostál.

Základním kamenem olomouckého úspěchu je stejně jako v minulé sezóně brankář Branislav Konrád. Slovenský gólman naskočil do všech dosavadních 37 zápasů svého týmu, a je tak nejvytěžovanějším brankářem české nejvyšší soutěže! Aktuálně má procentuální úspěšnost necelých 90,8% zásahů.

Nejproduktivnějším mužem týmu je útočník Jan Knotek, jenž ve svých třiceti letech prožívá životní sezónu. Ve 36 zápasech si připsal jedenáct branek a přidal deset asistencí, celkem má tedy 21 bodů, což už je teď jeho nové bodové maximum kariéry. O post nejlepšího střelce se dělí s Vilémem Burianem. V novém roce přivítala Olomouc také jedno hvězdné jméno. Na měsíční hostování si výměnou za Romana Vlacha v hanácké metropoli zahraje bývalý český reprezentant Zbyněk Irgl. Ve dvou dosavadních zápasech za Moru vstřelil jednu branku a na jednu přihrál.

Kometu čeká s Olomoucí třetí měření sil v sezóně. První utkání vyznělo v polovině října na ledě DRFG Areny jasně pro rozjeté Brno, které zvítězilo jednoznačně 5:0, a slavilo sedmé vítězství v řadě. V odvetě na konci listopadu se z výhry radovali hráči Olomouce. Na domácím ledě sice s Kometou ztratili dvoubrankový náskok, ale nakonec vyhráli 3:2 po prodloužení.

38. kolo TELH
neděle