.

Páté zápasy na MS: Češi vynulovali Bělorusy, Slováci okradli o bod favorizované Švédy

K o d a ň / H e r n i n g – Skupinová fáze letošního MS v hokeji, které hostí Dánsko, pomalu směřuje ke svém konci. Čeští reprezentanti i s Martinem Nečasem a Jakubem Krejčíkem v sestavě v pátek večer ovládli duel proti Bělorusko a zvítězili hladce 3:0. To Slováci v sobotu po poledni překvapili herním projevem proti Švédům a nebyli daleko od senzace, nakonec však z utkání brali jen bod za prohru 3:4 po prodloužení. Marcel Haščák odehrál celé utkání, Marek Čiliak byl tentokrát do utkání připraven v roli dvojky.

Bělorusko - Česko 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Šulák (Krejčí), 16. Horák (Plekanec), 19. Řepík (Moravčík, Červenka)

Sestava Česka: Francouz (Rittich) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, J. Krejčík, Polášek – Jaškin, Krejčí, Pastrňák – D. Kubalík, Hyka, Nečas – Červenka (C), Faksa, Řepík – Nestrašil, Plekanec (A), Horák.

Slovensko - Švédsko 3:4 pp. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Jurčo (Grman, Krištof), 37. Ďaloga (Nagy), 47. Nagy (Krištof, Čajkovský) – 16. Everberg (J. Klingberg, H. Lindholm), 19. Nyquist (Backlund, E. Gustafsson), 25. J. de La Rose (Wikstrand, Kempe), 65. Zibanejad (Rakell)

Sestava Slovenska: Rybár (Čiliak) – Čajkovský, Sekera (C), Graňák (A), Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Nagy (A), Krištof, Jurčo – Haščák, Hovorka, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.