.

Akce v Eurocaru je poděkováním fanouškům za to, jací jsou, říká Jiří Pecina

Akce v Eurocaru je poděkováním fanouškům za to, jací jsou, říká Jiří Pecina
 

B r n o - Již příští pátek se mohou fanoušci těšit na velkou letní akci, o které jsme již informovali. Nápad na poděkování fanouškům se zrodil v hlavě majitele společnosti Eurocar, Jiřího Peciny. Ten sám se rozpovídal o účelu této akce a o jeho celkovém vztahu k brněnské Kometě.

 

Pane Pecino, Vaše firma je partnerem Komety již několik let. Sledujete i Vy osobně utkání týmu? Kolik přibližně zápasů jste navštívil?
Na Kometu samozřejmě chodím - a to docela pravidelně. V letošní sezoně jsem viděl polovinu domácích zápasů v základní části, a play off jsem viděl celé (v Brně i u soupeřů). Vlastně ne celé, na poslední zápas v Mladé Boleslavi mne nepustili, protože jsem z Brna a pro hosty nebyly lístky. Ale to jsem bohužel nebyl sám.

Existuje nějaký konkrétní zápas, který Vám utkvěl v paměti?
Skvělý výkon proti Boleslavi, v prvním zápase doma. Vidět po dvou nešťastných prohrách venku to, jak se celý tým i s fanoušky spojil v jednoho skvělého hráče, se často nevidí.

V poslední sezóně mužstvo skončilo těsně před branami finále. Sledoval jste průběh semifinále s Mladou Boleslaví?
Ano. A mám na jeho průběh a fair play vlastní názor, který se nedá publikovat, protože by mne potom spousta lidí z Boleslavi a svazu rozhodčích žalovala.

Co očekáváte od sezony následující? Sledujete dění okolo týmu, přípravu, posilování a podobně? Co říkáte na stále vzrůstající zájem o permanentky?
Pevně veřím, že tým je po získání takových posil v nejlepší sestavě za poslední roky, a tak letos nic jiného než postup do extraligy neberu. Samozřejmě postup z ledu, ne za peníze, jak se spekulovalo, na konci sezony. Důležité je, že sponzoři se také stabilizovali a naopak je jich stále víc, což si myslím, že je pro Kometu skvělé. Je to dneska až nevíře, že když jsme se s Liborem Zábranským domlouvali na spolupráci, byli jsme náhradou za největší konkurenční autobazar z Prahy, jehož vedení ztratilo důvěru jak v tým, tak i v návštěvnost zápasů. Když mi tedy dnes na pokladnách Komety řekli, že je již prodáno přes tři tísíce permanentek na novou sezonu, cítil jsem hrdost, že jsem s EUROCARem stál na začátku nové éry Komety. Takové fanoušky nemá ani spousta klubů NHL, tam lidé chodí s rodinou na párek a popcorn, v Brně na hokej.

Sledujete i hokejové dění obecně? Extraligu, NHL, světová kolbiště… Máte kromě Komety i jiný oblíbený tým?
Jasně, sleduji hokej i jinde. V extralize fandím Slávii, ale jen do postupu KOMETY do extraligy. V NHL jsem fanouškem Chicago Blackhawks, zřejmě kvůli Martinu Havlátovi, s nímž jsem chodil na stejnou základní školu v Brně, na Labskou 27. A třeba kvůli tomu, že byli jedním ze šesti zakládajících týmu NHL, 3x vyhráli Stanley Cup, ale od roku 1961 nic. Takže mají slavnou historii, ale ta budoucnost chce trochu oprášit. Stejně jako u Komety.

Eurocar se fanouškům prezentuje například i přímo během přestávek zápasů Komety. Můžeme se těšit na jízdy automobilů z EUROCARU i v nadcházející sezóně?
Je to pro nás důležitá forma prezentace, a tak s tím budeme pokračovat určitě i v dalších sezonách.

Během semifinále se na Vašem webu objevily záznamy z bitev s Mladou Boleslaví, hodláte v tom pokračovat i v další sezoně?
Ano, snažíme se zajistit sestřih z co nejvíce utkání v příští sezoně, nechci ale nic slibovat. Je to především o penězích. Uvidíte sami. Moc mi totiž vadí, že v televizi uvidíte každou "kravinu", snad i přímý přenos ze závodu svišťů kolem louže, ale první hokejovou ligu ne, a to ani play off. To mne fakt strašně štve.

Mohl byste nějak stručně zhodnotit dosavadní spolupráci s Kometou? Co vám přinesla, popřípadě zda jsou v ní ještě nějaké rezervy?
Kometa je pro nás srdcová záležitost, jsme brněnská firma, všichni zde žijeme. Fotbal mne nebaví, basket neumím a hokej jsem hrával jako kluk na Labské. Musel jsem skončit v osmi letech kvůli nedostatku peněz po rozvodu mých rodičů. Nechci, aby toto musel nějaký malý kluk ještě někdy slyšet, a proto sponzorujeme jak žáky, tak HC Kometa. Rezervy se snažím doplnit třeba těmi sestřihy, které jsme sami zaplatili i natočili jako dárek pro fanoušky.

Firma však bývá spojována s Kometou i mimo hokejovou sezónu. Před dvěma lety jste v létě například potěšili fanoušky autogramiádou brněnských hráčů, která spolu s dalším zábavným programem doprovázela otevření Vašeho nového Autocentra EUROCAR za Zvonařkou. Jak vzpomínáte na tehdejší akci?
Moc rád, za ty dva dny přišlo přes 15 tisíc lidí, a tak určitě v budoucnu něco podobného zopakujeme.

Letos se již brzy fanoušci dočkají podobné akce, na co se mohou návštěvníci těšit?
V pátek 27.6. od 16 hod v areálu EUROCARU vystoupí finalisté X-Factoru - Ondřej Ruml, Martina Pártlová, ALL – X . Představíme hráče HC KOMETA Brno pro sezonu 2008-2009, a potom bude samozřejmě autogramiáda všech účinkujících i hráčů. Zkrátka soutěže o zajímavé ceny a bohatý program. Navíc ke každé permanentce na novou sezonu HC Kometa a klientům Eurocaru, kteří si u nás zakoupili vůz, pivo a párek zdarma.

Kdy se Vám vůbec zrodil v hlavě nápad něco takového pro lidi uspořádat?
Právě po zápase v Boleslavi, řekl jsem si když nás tady nechtějí a vyhrát umí jenom takhle, tak si to dohrají s hráči fanoušci Komety sami u nás v EUROCARu.

Vzkázal byste něco fanouškům Komety?
Snad jen poděkování za to, jací jsou. Kometa má prostě nejlepší fanoušky. Děkuji vám všem za vaši podporu, jste zkrátka naším šestým hráčem.

Díky za rozhovor.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál