.

Bitva o semifinále! Starší dorostenci v rozhodujícím klání vyzvou v sobotu Hradec

B r n o – Rozhodující čtvrtfinálový souboj čeká v sobotu na starší dorostence brněnské Komety. Svěřenci trenéra Jana Zachrly vyzvou za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy potřetí hradecký Mountfield. Vítěz sobotní partie si v sérii hrané na dva vítězné duely zajistí postup mezi čtyři nejlepší celky letošního ročníku NOEN Extraligy staršího dorostu. Zápas začíná v brněnské DRFG Areně v sobotu ve 13 hodin. Přijďte podpořit modrobílé naděje, vstup je zdarma.

Oba dosavadní zápasy série mezi obhájcem prvenství v extralize staršího dorostu Kometou a Hradcem Králové skončily shodně 2:1. Zatímco ale v úterním klání v brněnské DRFG Areně zvítězili hokejisté Hradce, ve čtvrteční odvetě na východě Čech se radovali z triumfu modrobílí. O vítěznou trefu zápasu se postaral ve 38. minutě Vojtěch Střondala, na vyrovnání série měl velký podíl i brankář Martin Holík, který eliminoval 41 střel soupeře. Brněnští hokejisté tak odvrátili hrozící konec sezony a v sobotu mohou slavit postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže.

Trenér modrobílého celku Jan Zachrla ocenil po čtvrtečním duelu taktický výkon svých svěřenců. „Musím říct, že oproti prvnímu zápasu jsme do toho utkání dobře vstoupili, takže jsme mohli udávat tempo. Musím kluky pochválit za obětavý výkon, takticky vyspělý. Jen lituji toho, že takových zápasů jsme neodehráli víc, to je škoda," uvedl brněnský trenér. Zda se modrobílým povede navázat na čtvrteční výkon, se dozvíme již v sobotu.

3. čtvrtfinále NOEN Extraligy staršího dorostu
11. 3. 2017