Chceme potěšit své fanoušky, říká před zbytkem MS Haščák. Kdo z Komety mu fandí?

K o l í n n a d R ý n e m – Kometa má na letošním Mistrovství světa hned trojí zastoupení. Slovenskou kolonii v Kolíně nad Rýnem tvoří Peter Trška s Marcelem Haščákem, jenž měl na turnaji už množství šancí, ale stále nemůže najít tu správnou střeleckou formu. Po utkání s Ruskem, v němž Slováci padli 6:0, se právě brněnský útočník přímo v dejišti zápasu podělil o své dojmy nejen ze šampionátu, ale také o městě a podpoře z Brna.

Jak zatím hodnotíte průběh Mistrovství světa, případně jak se vám na něm líbí?
Popravdě, kdybychom vyhráli více zápasů, určitě by se mi tu líbilo více. Další dva důležité zápas jsou před námi, musíme se na ně připravit a doufám, že potěšíme slovenské fanoušky.

Už jste to nakousl, nyní vás čeká USA a Švédsko. Co od nich očekáváte?
Jako první nás čekají Spojené státy, které mají další vynikající hráče na soupisce, spousta z nich nastupuje v NHL. Musíme dobře bránit, nedělat chyby jako dnes a dát už konečně nějaký šťastný gól.

Už jste stihli jít v Kolíně nad Rýnem za kulturou, prohlédnout si město nebo okolí stadiónu?
Samozřejmě jsme se byli podívat. Měli jsme v průběhu šampionátu nějaké posezení se spoluhráči a byli jsme na společné večeři. Město máme trochu prohlédnuté, tedy alespoň tu naši část v okolí hotelu. Kolín nad Rýnem je pěkné město a je tu spousta zajímavých míst.

Marcel Haščák v šanci při utkání s domácím Německem. Foto: hokej.sk

Jste společně s Peterem Trškou během MS v kontaktu s někým z Komety?
S Jožou Kováčikem a Tomášem Malcem dennodenně (úsměv). Jsme v kontaktu také s Leošem Čermákem, který nám moc drží palce.

Jak jste na tom vy osobně se silami po náročné sezóně v Kometě?
Dá se říci, že mám sil dost. Jsme ještě mladý chlapec (směje se), takže sil je stále dost.

Budou po skončení světového šampionátu ještě pokračovat oslavy titulu?
Já si myslím, že už ani moc ne. Oslavili jsme to, co jsme stihli, a po mistrovství bude třeba si dva tři týdny dobře odpočinout, možná i více, a poté se co nejlépe připravit na novou sezónu, protože víme, co všechno nás čeká.