.

Fanoušci budou mít možnost sledovat finále na Zelném trhu

B r n o – Hokejová Kometa si po třech letech zahraje o titul mistra extraligy. Část Brna se proto halí do modrobílé a město horečnatě prožívá poslední dny před pátkem 14. dubna, kdy finálová série začne. Pro všechny, kteří nemohou vidět některý ze zápasů naživo v Liberci nebo v brněnské DRFG Areně, je připraveno promítání na dvou velkoplošných obrazovkách na Zelném trhu. Akce se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje pana Judr. Bohumila Šimka, primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála a městské části Brno-střed. Generálním partnerem akce je pivovar Starobrno, pořadatelem akce je Tržnice Brno na Zelňáku za podpory hokejového klubu HC Kometa Brno.

Brány „hokejového parku“ se poprvé otevřou v pátek 14. dubna v 16 hodin odpoledne. „Utkání bude možné sledovat na dvou obrazovkách o rozměrech 7 x 4 metry. Ty budou umístěné v horní části Zelného trhu po stranách pódia, na kterém poběží doprovodný program. Přestávky budou vyplňovat koncerty, soutěže, kvízy a další zábavný program. První finálový zápas zpestří koncert skupiny Lidopop a domlouváme další,“ přiblížil podobu přímých finálových přenosů jejich pořadatel Pavel Bartošek z Tržnice Brno, která přenosy společně s HC Kometa Brno pořádá.

Návštěvníci přímých přenosů se budou moci občerstvit u některého ze stánků. Budou zde i mobilní toalety. „Zelný trh jsme pro přenos finálových zápasů hokejové extraligy vybrali záměrně. Vracíme hokej do srdce města a děkujeme městské části Brno-střed za vstřícný přístup. Promítání extraligového finále na Zelňáku souvisí s oživením centra města,“ vysvětluje svůj záměr Pavel Bartošek.

V rámci doprovodných akcí budou soutěže o ceny pivovaru Starobrno. Hostesky se budou fotit s fanoušky a dávat jim fotky na památku.

Plánek Zelného trhu.