.

Hrdinou Království Komety se stal Michal Molent

B r n o – Dalším z hrdinů Království Komety se stal Michal Molent, který zachránil ve Francii šest lidských životů. Před plným publikem v rámci třetího čtvrtfinále Komety se Spartou vhodil čestné buly a od klubu dostal podepsaný dres.

Michal Molent se narodil v roce 1973 v Ivančicích, kde dosud žije. V září 2015 byl jako řidič autobusu ve Francii ve městě Antibes na mistrovství Evropy v házené. V noci při velké bouři a průtrži mračen následovala blesková povodeň, která vtrhla mimo jiné také do kempu, kde byli všichni ubytovaní. Obrovskou silou ničila a odnášela karavany a mobildomy, které byly postupně zaplavovány až po střechu. Ubytovaní měli pouze malou chvíli na to, aby před živlem utekli na střechy.

V kempu však byli ubytováni většinou starší lidé, kteří zůstali v karavanech uvězněni. Michal se společně s jiným mužem dostali na střechy, kde z vody a rozbitými okny vytahovali za ruce na střechy osoby, které si samy nedokázaly pomoci. Následně je pak pomáhali předat záchranářům, kteří je odvezli do bezpečí. Takto společně zachránili život šesti osobám a dalším dvaceti pomohli. Poděkovat jim přišel i francouzský prezident François Hollande.