Je to nároďák, ani chvíli jsem neváhal, těší se na návrat do reprezentace Martin Zaťovič

B r n o – Martin Zaťovič se vrací do národního týmu po dvou letech. Když se od trenéra Jandače dozvěděl tuto zprávu, ani chvíli neváhal a výzvu znovu obléct reprezentační dres přijal. Ještě než odcestuje na finský turnaj Karjala, čeká na jeho tým náročný program. Nejprve na domácím ledě hostí Kometa rivala ze Sparty, v neděli jede na led houževnaté Jihlavy.

Martine, kdy jste se dozvěděl, že jedete na sraz národního týmu?
Náznaky jsem měl delší dobu, s panem Jandačem jsem byl v kontaktu, domluvili jsme se, že pojedu. Je to nároďák, ani chvíli jsem neváhal. Moc se na kluky těším, dlouho jsem je neviděl, chci si užít dobrý hokej.

Co vy a olympiáda, která se hraje v příštím roce?
To je ještě daleko, může se stát spousta věcí. Chci se hlavně soustředit na výkony v Kometě, od toho se to pak může odvíjet. Každý to má otevřené, záleží na tom, jak se mi bude v národním týmu dařit, jak na tom budu zdravotně.

Jaké máte největší vzpomínky na reprezentaci?
Určitě to bylo MS v Praze v roce 2015. Byl velký divácký a mediální zájem, pro mě velký zážitek. Moc se mi to líbilo.

Bude náročné přepnout z extraligy na mezinárodní hokej?
Dostanu se do toho rychle, nevidím v tom problém. Očekávám něco podobného jako zápasy Ligy mistrů. Rychlé zápasy mě baví, je to i lepší podívaná.

V pátek na vás čeká Sparta, která má nového trenéra. Co je potřeba vypilovat před těžkým utkáním?
Musíme víc střílet, necloníme před bránou. V posledních zápasech nás trochu trápí koncovka, ale věřím, že se to zlepší. Čím víc střel bude, tím větší chaos bude v útočné třetině. Pro nás a pro Brno to bude velký zápas, chceme konečně doma vyhrát za tři body.

Momentálně hrajete v první formaci, jak vám vyhovuje souhra s Martin Eratem?
Martin ví, co chce, a jak to chce hrát. Stačí mu vyhovět a on si to pak sám uhraje (smích). Ale ne, myslím si, že spolupráce funguje a vyhovíme si.

Krom reprezentačních povinností čeká na Martina Zaťoviče i druhý vzájemný souboj proti pražské Spartě. První duel Kometa vyhrála 2:1. Foto: Michal Eger.